Copa America: Paaiškėjo dar trys ketvirtfinalio dalyviai © Eurofootball.lt
Antradienio vakare Amerikos žemyno taurės (Copa America) turnyre buvo sužaistos paskutinės A grupės varžybos, po kurių paaiškėjo dar trys ketvirtfinalininkai. Jais tapo Venesuela, Peru ir Urugvajus. Čempionato šeimininkai paskutinėse rungtynėse be įvarčių sužaidė su Urugvajumi, o Peru 2-2 išsiskyrė su Bolivija.

Pačioje atkakliausioje grupėje visos keturios komandos pretendavo į vietą ketvirtfinalyje. Peru, kuri grėsmingai pradėjo čempionatą 3-0 įveikdama Urugvajų, o po to 2-0 turėjo pripažinti Venesuelos pranašumą, susitiko su Bolivija, kuri pirmosiose kovingose rungtynėse su Venesuela išsiskyrė taikiai 2-2, o vėliau minimaliu rezultatu 1-0 pralaimėjo Urugvajui.

Mačą daug aktyviau pradėjo Bolivijos futbolininkai ir 24-ąją minutę pasiekė savo tikslą - saugas Jaime Moreno apgaulingu smūgiu permetė kamuolį per Peru vartų sargą Leao Butroną.

Po mažo šoko Peru atsigavo ir puolėjo Paulo Guerrero smūgį per save atmušė Bolivijos vartininkas Hugo Suarezas, o 34-ąją minutę peruviečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, kai po Juano Carloso Marino baudos smūgio galva tiksliai mušė naujasis „Chelsea“ klubo puolėjas Claudio Pizarro.

Peru ir toliau atakavo, ir antrasis P.Guerrero bandymas pramušti H.Suarezą nebuvo sėkmingas, kadangi šis atremė jo galva smūgiuotą kamuolį. Jau per teisėjo pridėtą laiką boliviečiai vėl atstatė pranašumą savo naudai - Jhasmany Camposas kaire koja pasiuntė kamuolį įvartus.

Peru ir toliau nesisekė, kadangi po pertraukos dėl traumos aikštelę buvo privertas palikti vienas naudingiausių komandos ir Eindhoveno „PSV“ klubo puolėjų Jeffersonas Farfanas.

77-ąją minutę Peru komanda liko užbaiginėti rungtynes 10-yje, kadangi raudoną kortelę prieš save išvydo Joelis Herrera.

Tačiau jiems šiaip ne taip pavyko išplėšti trokštamas lygiąsias, nes 85-ąją minutę po dar vieno J.C.Marino atlikto baudos smūgio visus gynėjus apibėgęs C.Pizarro antrą kartą nuginklavo Bolivijos vartų sargą H.Suarezą.

Kitose rungtynėse pirmenybių šeimininkė Venesuela susikovė su Urugvajaus rinktine. Venesuela pirmajame kėlinyje turėjo tik dvi geras progas, kai Juano Arango baudos smūgį atmušė Urugvajaus vartininkas Fabianas Carini, kuris vėliau koja sustabdė Giancarlo Maldonado ataką.

Vienintelį šansą pasižymėti turėjo ir Urugvajus - 52-ąją minutę į Madrido „Atletico“ perėjęs puolėjas Diego Forlanas iš maždaug 25 metrų „šovė“ kiek virš skersinio. Antrame kėlinyje Venesuela atrodė labiau norinti iškovoti pergalę, kadangi per paskutines 20 minučių Jose Torrealba iš 20 metrų mušė greta vartų, o po Cesaro Gonzalezo atlikto baudos smūgio trūko šiek tiek tikslumo.

Po A grupėje sužaistų visų trijų rungtynių pirmąją vietą su 5 taškais iškovojo šeimininkė Venesuela, antroj vietoje su 4 taškais pasiliko Peru, kuri aplenkė trečioje likusią su tiek pat taškų turinčia Urugvajaus rinktinę. Tuo tarpu Bolivijai, kuri surinko 2 taškus, čempionatas jau baigėsi.

Priminsime, kad į Copa America turnyro ketvirtfinalį patenka dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos, bei taip pat dvi geriausios 3-iąją poziciją užėmusios rinktinės. Kiek anksčiau kelialapį į ketvirtfinalį užsitikrino Meksika, Argentina ir Paragvajus.