"Crusaders" treneris: pirmajame mače mūsų taktika prieš "Ekraną" veikė puikiai

Šiaurės Airijos sostinės Belfasto klubas FC „Crusaders“ po 18-kos metų pertraukos iškovojo pergalę tarptautinėse rungtynėse 3:1 (2:0) įveikę praėjusių metų A lygos bronzos medalių laimėtoją Panevėžio „Ekraną“. „Crusaders“ žengė tvirtą žingsnį į kitą Europos lygos atrankos etapą. Po pergalės komanda ir jos sirgaliai puolė į euforiją: įgytas pranašumas suteikia realių vilčių pratęsti žygį Europoje.

„Crusaders“ komandos trenerio asistentas Jeffas Spiersas, kuris vadovavo ekipai mače su Panevėžio „Ekranu“, po mačo žiniasklaidai teigė, kad rungtynių gale praleistas įvartis nenustelbė puikaus „Crusaders“ žaidimo, nesugadino nuotaikos aikštės šeimininkams, pasiekusiems puikią pergalę. 

„Ekrano“ įvartis neleis mums ramiai keliauti į atsakomąjį mačą, tačiau bet kokiu atveju, mes žaidėme išties puikiai“, - po mačo „Belfast Telegraph“ dėstė J. Spiersas. 

„Mes visas rungtynes buvome pranašesni už komandą, kuri jau įpusėjusi savo šalies čempionatą, o mums tai buvo pirmas oficialus mačas. Mes geriau kontroliavome kamuolį, aikštėje dirbome sunkiau, nei varžovai ir mes už tai nusipelnėme savo atlygio – pergalės. Analizavome paskutines kelerias „Ekrano“ rungtynes ir pasiruošėme planą, kaip žaisti prieš Lietuvos komandą. Mūsų taktika veikė puikiai“, - pergale džiaugėsi „Crusaders“ trenerio asistentas, kuris pavadavo vyriausiąjį trenerį Stepheną Baxterį.

„Nebūtų solidu teigti, kad pergalę lėmė kelių žaidėjų pastangos, visi nusipelno pagyrimų. Visgi, pagrindiniai mūsų lyderiai Jordanas Owensas, Colinas Coatesas žaidė puikiai ir jų indėlis yra labai svarbus“, - apie „Crusaders“ futbolininkų pasirodymą kalbėjo J. Spiersas.

Atsakomajame mače Panevėžyje komandai vadovaus vyriausiasis treneris  Stephenas Baxteris, kuris dėl šeimyninių aplinkybių praleido pirmąjį susitikmą. Trečiadienį paklausus stratego, ar jį nustebino pirmojo susitikimo rezultatas, S. Baxteris atsakė, kad ekipa gerai atliko „namų darbus“: „Sunku žaisti prieš komandą, kurios visai nepažįsti, niekada su ja nebuvai susitikęs. Bet kokiu atveju, aš nebuvau nustebęs.

Mes ruošėmės rungtynėms, rinkome informaciją apie „Ekraną“, peržiūrėjome kelis varžovų susitikimus vietos čempionate, turėjome planą, kuris pasiteisino“, - „Aukštaitijos“ stadione teigė „Crusaders“ vyriausiasis treneris.  

Jo vadovaujamos komandos tikslas yra labai aiškus: išsaugoti namuose įgytą persvarą: „Nelengva atsakyti, ko tikiuosi iš antrojo mačo. „Ekranui“ reikės atakuoti ir jie tą darys, mūsų užduotis – koncentracija gynyboje. Turime dviejų įvarčių pranašumą, mūsų užduotis paprasta – išsaugoti jį čia“, - kalbėjo S. Baxteris.

Lietuvoje – pakankamai karšta, o Šiaurės Airijoje – ženkliai vėsiau, ar karštis gali turėti įtakos jūsų auklėtinių žaidimui? 

„Įdomus pastebėjimas. Taip, mes nesame įpratę žaisti tvyrant karštam, tvankiam orui. Tačiau mūsų vaikinai nėra prastos fizinės formos, per petrauką po čempionato daugelis palaikė sportinę formą. Prieš keletą metų viešėjome Makedonijoje, ten buvo žymiai karščiau ne čia. Prasidėjus pasiruošimo etapui, intensyviai dirbame, geriname fizinę kondiciją. Nemanau, kad oras bus lemiamas rungtynių faktorius. Mūsų komanda yra gerai pasiruošusi“, - teigė „Crusaders“ vyriausiasis treneris.

Į Panevėžį avyko beveik 50-ies klubo narių ir sirgalių delegacija. Ketvirtadienį atsakomojo mačo pradžia – 18.30 val., „Aukštaitijos“ stadione. Bilietų kaina – vos nuo 10 litų. 

fkekranas.lt