"Dainava" neišsaugojo persvaros Kaune

Praėjusį pirmadienį, antrąją Velykų dieną, Donato Vencevičiaus treniruojami Alytaus DFK „Dainavos“ vyko į Kauną, kur sužaidė pirmąsias sezono rungtynes LFF I lygoje. Jų priešininkais buvo A lygoje rungtyniaujančio vietos „Stumbro“ dubleriai. Abu rungtynių įvarči kiekai krito paskutinėmis mačo minutėmis, o finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo lygiąsias – 1:1.

Rungtynės prasidėjo be rimtesnės žvalgybos, o komandos žaidė itin kovingai. Per pirmas 15 minučių iš viso buvo parodytos net keturios geltonos kortelės – trys alytiškiams ir viena šeimininkams.

Pirmajame kėlinyje komandos daug progų nesukūrė, tačiau kamuolio kontrolę daugiau kontroliavo Kauno „Stumbro B“ futbolininkai. Virš vartų iš toli smūgiavo Ibrahima Sory, pavojingą baudos smūgį atliko Levanas Matčarašvilis, o Renato smūgis iš artimos distancijos paskutinę minutę buvo blokuotas.

Tuo tarpu varžovų gretose iki pertraukos itin pastebimas buvo naujokas iš Kolumbijos Sebastianas Vasquezas, gerai kabinęsis už kamuolių ir pavojingai smūgiavęs iš baudos aikštelės prieigų.

Antrajame kėlinyje žaidimas buvo visiškai lygus ir rungtynės galėjo pakrypti į bet kurią pusę.

Pirmasis mačo įvartis krito po kampinio 86-ąją minutę, kai iš arti galva kamuolį į vartus nukreipė aikštėje po keitimo pasirodęs Victoras Hugo.

Pranašumą dainaviečiai išsaugojo neilgai – trečiąją pridėto laiko minutę „Dainavos“ vartininkas suklydo neišmušdamas lengvo kamuolio ir užsidirbo kampinį. Po jo galva kamuolį į artimąjį vartų tinklą nukreipė šeimininkų futbolininkas L. Matčarašvilis – 1:1.

Finalinis rungtynių teisėjo švilpukas užfiksavo kovingas lygiąsias 1:1 ir leido dainaviečiams įsirašyti pirmąjį tašką.

Kitas rungtynes Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai žais šį sekmadienį, 15 valandą, Alytuje, kuomet priims abi pergales iškovojusią „Panevėžio“ vienuolikę. Įėjimas – nemokamas.

Kauno „Stumbras B“ – Alytaus DFK „Dainava“ 1:1 (0:0)
NFA stadionas, 150 žiūrovų
Teisėjai: O. Abramavičius, L. Jonušis, S. Kaušas
Įvarčiai: 86′ V. Hugo Duarte Reis (Dainava); 90+3′ L. Matcharashvili (Stumbras B)
Geltonos kortelės: 15′ K. Morozov, 18′ T. Bučma, 19. S. Vazquez (Dainava); 19′ V. Armalas, 32′ Renato, 44′ K. Sekgota (Stumbras B)

DFK „Dainava“ sudėtis: M. Matijoška, A. Rocys, E. Puzakinas (61′ R. Stankevičius), L. Savastas, S. Vasquez (82′ V. Hugo), B. Spietinis, T. Bučma (49′ M. Strauka), Y. Koike, O. Lukošiūnas, B. Paulėkas (57′ A. Žigas), K. Morozov.
Atsarginiai: L. Marcinkevičius, D. Zaitsev, W. Ebosse.