"Dainava" nepasigailėjo jaunųjų žalgiriečių

Balandžio 13 d. Žydrūno Grudzinsko vadovaujami „Žalgirio“ dubleriai LFF stadione sužaidė savo trečiąsias Pirmos lygos rungtynes. Didesnę rungtynių dalį mažumoje praleidę žalgiriečiai 0:3 (0:0) nusileido DFK „Dainavos“ ekipai.

Rungtynėms prasidėjus pozicinę persvarą turėjo svečiai, tačiau „Žalgirio“  dubleriai priešininkų spaudimui nepasidavė ir bandė patys kontratakuoti, tačiau pavojingesnių epizodų prie varžovų vartų sukurti nepavyko.

Pirmąjį įspėjimą užsidirbo Žalgirietis Edvinas Morisas 13 minutę nugriovęs varžovą Emanuelį Puzakiną, o rungtynių kertinis momentas nutiko 28 min. Patrickas Jorgensenas prie savo baudos aikštelės prieigų neleistinai sustabdė varžovų puolėją ir už paskutinės vilties pražangą rungtynių arbitras Mantas Pameckis parodė jam raudoną kortelę.

„Žalgirio“  dubleriams likus mažumoje, varžovai perėmė rungtynių kontrolę ir pradėjo spausti vilniečius jų baudos aikštelės prieigose. Tačiau pirmame kėlinyje tvirta šeimininkų gynyba neleido alytiškiams sukurti itin pavojingų progų ir po 45 min. kovos rezultatas buvo lygus 0:0.

Prieš prasidedant antram kėliniui Ž.Grudzinskas atliko keitimą ir Luką Babachiną pakeitė Deividas Linauskas. Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo bandydami spausti varžovus, tačiau apmaudi klaida gynyboje leido „Dainavos“ legionieriui Viktorui Hugo pelnyti pirmąjį įvartį ir išvesti savo komandą į priekį. 54 minutę Dominykas Kodzas pademonstravo savo gabumus, apėjęs kelis varžovus ir itin greitai pasileidęs link „Dainavos“  vartų, tačiau priešininkų gynyba smūgiuoti jam neleido.

Antroje rungtynių dalyje žaidimas aprimo. Tiek viena, tiek kita komanda bandė žaisti greitomis kontratakomis, tačiau pavojingų epizodų sukurti nepavyko. Vieną po kito, Ž.Grudzinskas atliko kelis keitimus. 68 minutę į aikštelę išbėgo Tomą Klaudijų Tomašauską pakeitęs Lukas Žukauskas, o po kelių minučių vietoje Osvaldo Čipkaus aikštelėje pasirodė Adomas Ankudinovas.

Po keitimų žalgiriečių žaidimas tapo aktyvesnis. Itin gerą progą išlyginti rezultatą 75 min. turėjo Karolis Uzėla, kai nuo varžovo atsimušęs kamuolys atšoko tiesiai jaunajam Žalgiriečiui po kojomis ir prieš jį liko tik „Dainavos“  vartininkas, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę.  Po kelių minučių D.Kodzio stiprus smūgis į dešinįjį vartų kampą stadione sukėlė pagyvėjimą, bet svečių „Dainavos“  ekipą išgelbėjo užtikrintai vartus apsaugojęs vartininkas Martynas Matijoška. 79 min. „Žalgirio“  dubleriai turėjo dar vieną puikią progą pelnyti pirmąjį įvartį šį sezoną. Edas Romanovas neišnaudojo galimybės pasižymėti po baudos smūgio labai pavojingoje pozicijoje.

Rungtynių pabaigoje, alytiškiai pasinaudojo spragomis „Žalgirio“  gynyboje ir vieną po kito pelnė du įvarčius. 82 min. 14-metis „Dainavos“ žaidėjas Gustas Jarusevičius atrado plyšį žalgiriečių gynyboje ir tolimu smūgiu padidino savo komandos pranašumą iki dviejų įvarčių. Po penkių minučių Dmytras Zaitsevas galva dar kartą nuginklavo Airidą Mickevičių ir padėjo tašką šiose rungtynėse.