Dar vienas teisėjavimo skandalas kilo Šiauliuose © Eurofootball.lt
Pastaruoju metu Lietuvos futbole nerimstant aistroms dėl teisėjų darbo trečiadienį dar vienas skandalas kilo Šiauliuose. Po 1-2 FBK "Kaunui" pralaimėtų rungtynių "Šiauliai" išplatino oficialų pranešimą spaudai, kuriame teigia, kad "teisėjai sugadino rungtynes".

Daugiausia diskusijų sukėlė pirmojo kėlinio viduryje už pražangą teisėjo Marijaus Jazbučio skirta raudona kortelė "Šiaulių" puolėjui Gediminui Butavičiui. Tuo metu rezultatas buvo 1-1: trečią minutę svečius į priekį išvedė Ričardas Beniušis, o po devynių minučių rezultatą išlygino baltarusis Viktoras Afanasenka, po puikaus komandos draugo perdavimo įsiveržęs į baudos aikštelę ir pasiuntęs kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Praėjus aštuonioms minutėms po G.Butavičiaus pašalinimo "Kaunas" įmušė pergalingą įvartį - iš maždaug 17 metrų būdamas gynėjų apsuptyje pasižymėjo Andrius Velička.

Pateikiame oficialų "Šiaulių" pareiškimą spaudai

Rungtynių teisėjavimas paliko įspūdį, tarsi būtų teisėjauta Lietuvos regionų futbolo varžyboms. Teisėjų darbą galima įvertinti mažiausiai kaip nekvalifikuotą ir šališką. Teisėjai sugadino rungtynes! Tai ne vien mūsų nuomonė - tokią pat nuomonę išsakė ir varžovų komandos treneris spaudos konferencijoje.

Esant gražiam žaidimui ir lygiam rezultatui 1-1 už neaiškią pražangą aikštės viduryje pašalinti žaidėją, įvertinant tai kaip tyčinę pražangą norint sužeisti varžovą, yra mažiausiai neetiška. Kad pražanga nebuvo verta raudonos kortelės yra matyti vaizdo įraše - tai matė futbolo specialistai bei žiūrovai, stebėję rungtynes.

Kadangi teisėjų darbas šiame sezone sulaukia jau nebe pirmo panašaus incidento, logiškai kyla klausimas, ką veikia Lietuvos futbolo federacija, ką veikia NFKA vadovai. Taip pat kyla klausimas, ar iš viso Lietuvoje verta investuoti į futbolą. Atsakymą į šį klausimą "Šiaulių" klubo vadovybė turės rasti labai greitai, kadangi sekančiam sezonui ruošti komandą, kai teisėjavimas yra tokio žemo lygio, nėra prasmės.

Mūsų nuomone, teisėjų asociacija turi atsiriboti nuo pagrindinio lygos rėmėjo - "Ūkio banko", kadangi šis rėmėjas perveda teisėjų asociacijai pinigus už darbą.

Atsakingai pareiškiame, kad šiose rungtynėse "Šiaulių" komanda žaidė dešimtyje prieš keturiolika, kadangi beveik visi teisėjų sprendimai buvo nukreipti prieš šeimininkus. Lieka tik išsiaiškinti, kas tai organizavo, ir padaryti, kad panašių dalykų Lietuvos futbolo A lygoje nepasikartotų.

Antrame kėlinyje teisėjo darbas buvo žemiausio lygio, koks tik gali būti. Buvo skiriamos pražangos, kurių nebuvo, ir vienai, ir kitai komandai. Labai teisingai pastebėjo sirgaliai: "Cirkas išvažiavo, o klounai - teisėjai - liko". Antrame kėlinyje iš sirgalių pusės nebebuvo tiek pykčio - visi žiūrovai juokėsi iš teisėjavimo.

"Šiaulių" komanda antrą kėlinį žaidė tik dėl savo žiūrovų. Per pertrauką vyko klubo vadovų, trenerių ir komandos kapitono pasitarimas, per kurį buvo sprendžiama, ar išvis eiti žaisti rungtynes esant tokiam teisėjavimui. Vis dėlto, komanda paprašė leisti užbaigti rungtynes dėl žiūrovų.

Po tokių rungtynių futbolas, kuris pastaraisiais mėnesiais Šiauliuose sulaukia itin didelio susidomėjimo, patyrė dar vieną smūgį, kadangi žiūrovai, kurie supranta ir myli futbolą, negali eiti į rungtynes vien tik tam, kad stebėtų vieno žmogaus su švilpuku šou.

Sirgaliai nori palaikyti savo komandą - "Šiaulius", kuri visų buvusių stadione nuomone šį kartą buvo stipresnė nei "Kaunas", o žaisti dešimt prieš keturiolika šiuo metu prieš šią komandą nepajėgi nei viena ekipa Lietuvoje.

Po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjęs "Šiaulių" treneris Saulius Vertelis džiaugėsi savo komandos žaidimu bei kovingumu. "Komanda net dešimtyje siekė išlyginti rezultatą, - kalbėjo mažeikietis. - Galiu atsakingai pareikšti, šiandien mes buvome stipresni už "Kauną". Jei ne šis teisėjo sprendimas, būtume ne tik lygiąsias iškovoję, tačiau ir laimėję."

Tuo tarpu FBK "Kauno" treneris baltarusis Eduardas Malofejevas pareiškė, kad jis visada kalba tik apie savo komandą: "Komandos darbas yra žaisti. Nenoriu kalbėti apie teisėjus, tai yra klubo vadovybės, specialistų darbas."

"Futbolo lygis Lietuvoje tikrai auga, - emocingai kalbėjo treneris. - "Šiauliai" šiandien žaidė tokį futbolą, koks man patinka, tokį, kuris gražus žiūrovams. Tuo tarpu mums žaidimas "nesiklijavo". Būna keletas tokių rungtynių per sezoną."

[link="http://www.eurofootball.lt/audio/2006_05_24_Siauliai-FBK_Malofejevas.mp3"]"Kauno" trenerio Eduardo Malofejevo komentaro apie rungtynes garso įrašas .mp3 formatu[/link]
[link="http://www.eurofootball.lt/audio/2006_05_24_Siauliai-FBK_Malofejevas2.mp3"]"Kauno trenerio Eduardo Malofejevo komentaro apie teisėjavimą garso įrašas .mp3 formatu[/link]