Debiutinis M. Maksimovo įvartis išplėšė "Trakams" tašką Klaipėdoje

Du A lygos sezonus Klaipėdoje rungtyniavęs Maksimas Maksimovas savo debiutą „Trakuose“ pažymėjo įvarčiu dvikovos pabaigoje, padovanojusiu komandai lygiąsias uostamiestyje. Nors rezultatyviausias lygos žaidėjas Andrejus Paniukovas išvedė „Atlantą“ į priekį, persvaros klaipėdiečiams išsaugoti nepavyko – 1:1 (1:1).

Išplėšę tašką „Trakai“ turnyro lentelėje aplenkė dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Utenos „Utenį“ ir pakilo į penktąją vietą. Antroje vietoje esantis „Atlantas“ iki minimumo sumažino atsilikimą nuo lyderio Vilniaus „Žalgirio“, kuris turo rungtynes žais rytoj.

Po rungtynių su čempionu treneris Olegas Vasilenka žadėjo, kad „Trakai“ daug dirbs, siekdami pagerinti komandos žaidimą puolime. Tačiau specialisto pažadas liko neištesėtas pirmajame kėlinyje, o riteriams niekuo nepadėjo ir starto vienuolikėje mačą pradėjęs M.Maksimovas. Iki pat pertraukos visos „Trakų“ atakos subyrėdavo tarsi atsitrenkusios į sieną, šeimininkų vartininkui Deividui Mikelioniui darbo praktiškai nebuvo.

Riterių vartininkas taip pat neturėjo progų demonstruoti savo meistriškumo, tačiau „Atlanto“ greiti išpuoliai po svečių klaidų aikštės viduryje turėjo kelti nerimo komandos gerbėjams. Pirmasis pavojaus signalas prie „Trakų“ vartų kilo 18-ą minutę, kai Olegas Dmitrijevas įmetė kamuolį Jurijui Vereščiakui, tačiau ukrainietį pavedė technika ir laiku atskubėjęs Ignas Plūkas pavojų užgesino.

Kėlinio pabaigoje dusyk trakiškius gelbėjo Arūnas Klimavičius. Vienas labiausiai patyrusių „Trakų“ žaidėjų ištaisė grubias aikštės viduryje suklydusių komandos draugų klaidas. Sykį jis paskutiniu momentu krisdamas sugebėjo blokuoti prieš vartus išbėgusio Andrejaus Paniukovo smūgį. Vėliau jis sugebėjo pavyti varžovų puolėją ir išmušti kamuolį iš už nugaros.

Po pertraukos į aikštę riteriai grįžo nusiteikę kur kas aktyviau. Jie ilgiau kontroliavo kamuolį, bet progas smūgiams sukurti nesisekė. Tačiau būtent „Trakai“ privalėjo išsiveržti į priekį, sužaidus valandą, kai už galvos griebėsi Deividas Česnauskis iš kelių metrų atstumo įsigudrinęs nepataikyti į vartus, kai, gynėjams bandant sustabdyti Tadą Labuką, jam atiteko kamuolys. Netrukus, krisdamas galva visai šalia virpsto mušė Oscaras.

Link savo vartų didesnėmis pajėgomis atsitraukęs „Atlantas“ laukė progų greitoms atakoms, tačiau priekyje žaidusį A.Paniukovą perdavimai pasiekdavo retai. Vis tik, pavojingiausi1 komandos žaidėją perdavimu iš aikštės gilumos surado Linas Pilibaitis, o rusas, prasprūdęs pro porą gynėjų, įveikė ir I.Plūką, išvesdamas klaipėdiečius į priekį 79-ą minutę bei pelnydamas savo penktąjį įvartį čempionate.

Simboliška, bet „Trakus“ išgelbėjo ne kas kitas, o M.Maksimovas. Legionierius iš Rusijos laimėjo oro dvikovą po perdavimo iš krašto ir nukreipė kamuolį į savo buvusios komandos vartus, likus žaisti vos tris minutes, ir išlygino rezultatą.