Dešimtyje žaidusi "Barca" prarado pirmuosius taškus Ispanijos pirmenybėse

Ispanijos "La Liga" pirmenybėse sekmadienį vakare sužaistos paskutinės dvejos 5-ojo turo rungtynės.

"Camp Nou" stadione "Barcelona" priėmė "Girona" komandą. Dešimtyje ilgą rungtynių laiką žaidusi "Barca" pirmą kartą šį sezoną liko be pergalės skonio - "Girona" iškovojo lygiąsias 2:2.

Rungtynės šeimininkams prasidėjo sėkmingai - nuo jų pradžios dominavusi "Barca" 19-ąją minutę įgijo pranašumą, kai po Arturo Vidalio perdavimo pasižymėjo į baudos aikštelę įkirtęs ir tikslų smūgį atlikęs Lionelis Messi.

Katalonai po įvarčio turėjo tapti padėties šeimininkais, tačiau netikėta Clemento Lengleto raudona kortelė pakeitė rungtynių scenarijų. Prancūzas 35-ąją minutę buvo pašalintas iš aikštės už smūgį alkūne varžovui į veidą, tiesa, kilo diskusijos dėl to, ar gynėjas turėjo bent kokių intencijų atliekant šį veiksmą.

Kiekybiniu pranašumu pasinaudoti "Girona" netruko - pačioje kėlinio pabaigoje Christianas Stuani prabėgo pro varžovų gynėjus ir iš gano nepatogios trajektorijos pasiuntė kamuolį į Ter Stegeno ginamus vartus. Lygu - 1:1.

Antrajame kėlinyje "Barca" atliko keitimą į gynėjo poziciją - Samuelis Umtiti žengė į aikštę vietoj Ousmane Dembele. Sprendimas vaisių neatnešė - 51-ąją minutę tas pats C. Stuani galingu smūgiu jau išvedė "Girona" į priekį.

Net ir žaisdama dešimtyje "Barca" nebijojo rizikuoti - į puolimą patraukė gynėjas Gerardas Pique, kuris jau 63-ąją minutę išlygino rezultatą. Ispanas smūgiu galva atstatė lygybę dvikovoje.

Per likusį laiką šeimininkai spaudė svečius ir turėjo gana gerų progų išplėšti pergalę, tačiau "Girona" atsilaikė ir tapo pirmąja komanda šį sezoną iš "Barcos" atėmusia taškus.

"Barcelona" prarado vienvaldžio lyderio poziciją ir dabar kartu su Madrido "Real" turi po 13 taškų. "Girona" žygiuoja šeštoje pozicijoje.

Kitoje dvikovoje dviejų įvarčių deficitą po pirmojo kėlinio panaikinusi Sevilijos "Real Betis" išplėšė lygiąsias prieš Bilbao "Athletic".

"Barcelona" 2 - 2 "Girona"
19' [1 - 0] L. Messi
45' [1 - 1] C. Stuani
51' [1 - 2] C. Stuani
63' [2 - 2] G. Pique
35' C. Lenglet ("Barcelona") pašalintas iš aikštės

"Real Betis" 2 - 2 "Athletic Bilbao"
7' [0 - 1] I. Williams
18' [0 - 2] R. Garcia
51' [1 - 2] M. Bartra
68' [2 - 2] S. Canales
45' M. Susaeta ("Bilbao") pašalintas iš aikštės