Dramatiška "Liverpool" pergalė Anglijoje © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaistos aštuonerios Anglijos "Premier" lygos XXV turo rungtynės.

Kovą dėl čempiono titulo tęsia šį sezoną ambicijų neslepiantis "Liverpool" klubas, po dramatiškos kovos išvykoje 3-2 įveikęs "Portsmouth".

'Raudonųjų' strategas Rafaelis Benitezas šiame mače išbandė naują taktiką - gynybos grandyje nominaliai žaidė tik trys futbolininkai, o vieninteliam puolėjui, jaunam prancūzui Davidui N'Gogui, talkino už jo nugaros išrikiuoti Yossi Benayounas bei Ryanas Babelis.

Ir Fernando Torresas, ir Dirkas Kuytas liko ant atsarginių suolelio, bet būtent jų pasirodymas antrajame kėlinyje lėmė pergalę.

Pirmajame kėlinyje daug progų sukurta nebuvo, o geriausias galimybes turėjo Fabio Aurelio, po kurio baudos smūgio kamuolys atsimušė į skersinį, bei Javieras Mascherano - argentiniečio bandymą atrėmė vartininkas Davidas Jamesas.

Bet po didžiosios pertraukos į priekį išsiveržė šeimininkai - 62 minutę Peteris Crouchas perdavė kamuolį kairiuoju kraštu spurtavusiam Davidui Nugentui ir šis, iššokęs vienas prieš Pepe Reiną, nesuklydo, pasiųsdamas kamuolį į tinklą.

Tiesa, jau 69 minutę "Liverpool" atstatė pusiausvyrą - baudos smūgiu pažeme pasižymėjo Aurelio. Tai dar nebuvo pabaiga - 78 minutę po perdavimo iš krašto galva "Portsmouth" persvarą grąžino Hermannas Hreidarssonas ir atrodė, jog Liverpulio ekipa ir vėl barstys taškus.

Tačiau 85 minutę Dirkas Kuytas iš aštraus kampo antrą kartą nuginklavo Jamesą, o jau per teisėjo pridėtą laiką dramatišką pergalę išplėšė Fernando Torresas, pelnęs įvartį stipriu smūgiu galva po Benayouno perdavimo iš kairiojo krašto.

Proga priartėti prie lyderių nepasinaudojo vicečempionas Londono "Chelsea" klubas, namie nesugebėjęs įveikti "Hull" - dvikova baigėsi be įvarčių 0-0.

'Mėlynieji' turėjo ne vieną progą įvarčiui pelnyti - sužaidus vos 2 minutes iš kelių metrų į vartus nepataikė Johnas Terry, o dar po kelių akimirkų tikslumo pritrūko debiutantui Ricardo Quaresmai.

26 minutę po Franko Lampardo tolimo šūvio kamuolys praskriejo greta virpsto, o antrajame kėlinyje varžovų vartams grasino ir "Hull" - Craigas Faganas bandė permesti vartininką Hulario, o Deanas Marney nepataikė į vartus.

Per likusį laiką "Chelsea" pralaužti svečių gynybos taip ir nesugebėjo, o sirgaliai tokį savos komandos pasirodymą palydėjo švilpimu.

"Portsmouth" 2 - 3 "Liverpool"
62' [0 - 1] David Nugent
69' [1 - 1] Fabio Aurelio
78' [2 - 1] Hermann Hreidarsson
85' [2 - 2] Dirk Kuyt
90' [2 - 3] Fernando Torres

"Man City" 1 - 0 "Middlesbrough"
51' [1 - 0] Craig Bellamy

"Sunderland" 2 - 0 "Stoke"
78' [1 - 0] Kenwyne Jones
90' [2 - 0] David Healy

65' iš aikštės pašalintas Matthew Etherington ("Stoke")

Liverpulio "Everton" 3 - 0 "Bolton"
40' [1 - 0] Mikel Arteta (iš 11 metrų baudinio)
49' [2 - 0] Jo
90' [3 - 0] Jo (iš 11 metrų baudinio)

"Blackburn" 0 - 2 Birmingemo "Aston Villa"
27' [0 - 1] James Milner
90' [0 - 2] Gabriel Agbonlahor

"West Bromwich" 2 - 3 "Newcastle"
2' [0 - 1] Damien Duff
5' [1 - 1] Marc-Antoine Fortune
9' [1 - 2] Peter Lovenkrands
68' [1 - 3] Kevin Nolan
73' [2 - 3] Marc-Antoine Fortune

"Wigan" 0 - 0 Londono "Fulham"

Londono "Chelsea" 0 - 0 "Hull"