Dramatiškame mače - minimali Švedijos rinktinės pergalė © Eurofootball.lt
Švedijos rinktinė - viena koja aštunfinalyje. Vėlyvą ketvirtadienio vakarą Larso Lagerbacko vadovaujami Skandinavijos pusiasalio atstovai po dramatiškos kovos 1-0 įveikė Paragvajų ir iškovojo ketvirtąjį tašką, beveik garantuojantį kelialapį į antrąjį etapą.

Berlyno Olimpinis stadionas
72 tūkst. žiūrovų

Švedija 1 - 0 Paragvajus
89' [1 - 0] Fredrik Ljungberg

Švedija

A.Isaksson; T.Lucic, O.Mellberg, T.Linderoth, E.Edman; F.Ljungberg, N.Alexandersson, K.Kallstrom (86' J.Elmander), C.Wilhelmsson (68' M.Jonson); Z.Ibrahimovic (45' M.Allback), H.Larsson.

Paragvajus

A.Bobadilla; C.Gamarra, J.Nunez, J.Caceres, D.Caniza; C.Bonet (81' E.Barreto), R.Acuna, C.Paredes, C.Riveros (62' J.Dos Santos); R.Santa Cruz (63' D.Lopez), N. Valdez.

Rungtynes abi komandos pradėjo gyvai ir daug atakavo. Pirmąją progą įvarčiui pelnyti 10-ąją minutę sukūrė švedai - iš 25 metrų saugo Kimo Kallstromo smūgiuotą kamuolį atmušė vartininkas Aldo Bobadilla, kaip vėliau paaiškės, baigęs mačą su ašaromis akyse.

Po kelių minučių galva pavojingai smūgiavo jau Paragvajaus puolėjas Roque Santa Cruzas, tačiau kamuolys praskriejo šalia vartų.

Kiek vėliau ekipos apsikeitė dar keliais pavojingais epizodais, tačiau visoms atakoms trūko išbaigtumo - arba smūgis būdavo kiek netikslus, arba savo darbą patikimai atlikdavo vienas iš vartininkų.

Visgi realiausios progos pirmojo kėlinio pabaigoje neišnaudojo Turino "Juventus" ir Švedijos rinktinės puolėjas Zlatanas Ibrahimovičius, po tolimo perdavimo atsidūręs vienas prieš vartininką, tačiau nesugebėjęs rimčiau pagrasinti jo vartams - nestipriai paridentą kamuolį nesunkiai pagavo A.Bobadilla.

Komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant 0-0.

Antrasis kėlinys klostėsi panašiai, tempas išliko aukštas, bet atakos ir toliau buvo bevaisės.

54 minutę dar kartą puikiai sužaidė traumą patyrusį Justą Villarą Paragvajaus rinktinės vartuose pakeitęs A.Bobadilla, atrėmęs pavojingą Henriko Larssono smūgį. Dar po penkių minučių šimtaprocentinės progos neišnaudojo Marcusas Allbackas - iššokęs vienas prieš vartininką švedas permetė per jį kamuolį, tačiau nespėjo jo nukreipti į vartus, mat į gynybą suskubo Julio Caceresas ir nukreipė jį į kampinį.

Švedų atakos ir toliau buvo pavojingos, o paragvajiečiai kuo toliau, tuo labiau stengėsi varžovų gynybą pramušti pavojingais ir stipriais smūgiais iš toli.

Kai atrodė, jog komandos jau antrąjį iš eilės mačą pasaulio čempionate baigs be įvarčių, prabilo patyręs saugas F.Ljungbergas. 89 minutę po perdavimo iš krašto kamuolį jam atmetė M.Allbackas ir patyręs futbolininkas galva iš kelių metrų nukreipė jį į vartus, pelnydamas taip ilgai lauktą įvartį bei išvesdamas Švedijos rinktinę į priekį.

Dar po kelių minučių tas pats F.Ljungbergas vos nepelnė antrojo įvarčio, tačiau smūgį iš maždaug 16 metrų atmušė vartininkas.

Paragvajiečiai per likusį laiką užgulti varžovų vartų nespėjo ir turėjo susitaikyti su nesėkme, užkirtusia jiems kelią į atkrintamąsias varžybas.