Draugiškose rungtynėse – Anglijos pergalė ir Prancūzijos lygiosios © Eurofootball.lt
Penktadienio vakare tarptautinėse arenose buvo sužaistos trejos draugiškos varžybos. Gruzija sugebėjo įveikti Katarą, Anglija palaužė Austriją, o Prancūzijos ir Maroko rungtynėse nugalėtojas taip ir nepaaiškėjo.

Viena iš 2008 metų Europos čempionato rengėjų Austrijos nacionalinės rinktinė sostinėje Vienoje susikovė su pastaruoju metu daug kritikos susilaukiančia Anglijos ekipa. Mačas prasidėjo labai apylygiai, tačiau abidvi komandos pavojingesnių progų nesukūrė.

Pirmasis vertas dėmesio epizodas įvyko 31-ąją minutę, kai aukštaūgis „Liverpool“ klubo puolėjas Peteris Crouchas kulniuku atidavė perdavimą „Newcastle“ puolėjui Michaelui Owenui ir šis nestabdydamas jo galingai mušė į vartus, bet puikią reakciją pademonstravo Jurgeną Machą dėl traumos vartuose pakeitęs Alexas Manningeris.

Po kelių akimirkų M.Owenas pasiprašė būti pakeistas, ir kaip parodė pakartojimas, „šarkų“ ekipos futbolininkas smūgiuodamas į vartus pasitempė šlaunį ir neoficialiais duomenimis manoma, kad jis praleis trečiadienio labai svarbų mačą su Kroatija.

Kad ir su tam tikrais stabdymais rungtynės tęsėsi ir artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos po dar vieno anglų išpuolio puikų žaidimą demonstravo buvęs Londono „Arsenal“ ekipos vartų sargas A.Manningeris, kuris pirma blokavo saugo Joe Cole`o smūgį, o į gynybą spėję sugrįžti austrai netrukus neleido kamuoliui atsidurti vartuose po P.Crouco smūgio.

Visgi anglams pavyko prieš pat pačią pertrauką išsiveržti į priekį. 44-ąją minutę iš kairiojo krašto buvęs komandos kapitonas Davidas Beckhamas pakėlė kampinį, ir baudos aikštelėje visų aukščiausiai iššokęs P.Crouchas smūgiavo galva, ir kamuolys atsimušęs į žemę įskriejo į viršutinį vartų kampą.

Antrame kėlinyje austrai bandė primesti anglams savo žaidimo sąlygas, tačiau to neleido padaryti puikiai šiandien veikusi Anglijos rinktinės gynybą. Be to, 57-ąją minutę iškilo dar viena grėsmė prie austrų vartų. Saugas Ashley Youngas iš kairiojo krašto „pakabino“ kamuolį į baudos aikštelę, ir ten visiškai laisvas buvęs P.Crouchas nesugebėjo nuginkluoti A.Manningeno. Rungtynės pasibaigė Steve`o McClareno auklėtinių pergale rezultatu 1-0.

Kitame dienos mače Prancūzija surėmė ginklus su Maroko vienuolike. Prabėgus vos 8 minutėms prancūzai buvo pasiųsti į savotišką nokdauną. Įvartį pelnė Portugalijos „Porto“ klubo saugas Tarikas Sektioui. Vis tik Raymondo Domenecho vadovaujamiems „Les Blues“ gana greitai pavyko atstatyti pusiausvyrą.

Rezultatą išlygino „Lyon“ klubo puolėjas Sidney`us Govou. Antrame kėlinyje likus žaisti 15 minučių prancūzams pavyko persverti rezultatą savo naudai, kai tiksliai smūgiavo jaunasis Samiras Nasri. Tačiau 85-ąją minutę Prancūzijai iškovoti pergalę sutrukdė Youssefo Mokharti pelnytas įvartis.

Dar vienose penktadienio draugiškose rungtynėse Lietuvos nacionalinės rinktinės varžovė 2008 metų Europos čempionato atrankos B grupėje Gruzijos ekipa sugebėjo susitvarkyti su Kataro rinktine.

Gruzinus į priekį pirmojo kėlinio pabaigoje išvedė Jaba Kankava. Tačiau po pertraukos Kone tiksliu smūgiu išlygino rezultatą, bet 65-ąją minutę tikslus Lašos Salukvadzes smūgis atnešė gruzinams pergalę. Tiesa svečiai baigė mačą dešimtyje, kadangi priešpaskutinę kėlinio minutę iš aikštės buvo pašalintas Šota Grigalašvili.