D.Šemberas: raginu visus aikštėje žaisti tik „švariai“ ir sąžiningai

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas (DK) remdamasis atliktu tyrimu, konsultacija su Lietuvos antidopingo agentūra, Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) rekomendacijomis nenustatė futbolininkų Armanto Vitkausko ir Martyno Dapkaus kaltės dėl antidopingo taisyklių pažeidimų.

Vasario 28 d. vykusių rungtynių metu Lietuvos antidopingo agentūra atliko atsitiktinai atrinktų futbolininkų dopingo kontrolės testą.

Gavus testo rezultatus Lietuvos antidopingo agentūra informavo, jog dviejų atrinktų žaidėjų – Vilniaus „Žalgirio“ vartininko A. Vitkausko ir „Trakų“ saugo M. Dapkaus – paimtų mėginių rezultatai teigiami. Futbolininkų organizme rasta meldonio (meldonium) – medžiagos, kuri įtraukta į draudžiamąjį sąrašą.

Vadovaujantis Antidopingo kodeksu ir Antidopingo taisyklių 7.7 punktu, šie sportininkai nuo balandžio mėn. 15 d. buvo laikinai suspenduoti iki kito LFF DK posėdžio – tol, kol buvo atliekamas tyrimas.

Tyrimo metu buvo apklausti minėti žaidėjai, klubų medicinos personalas, konsultuojamasi su Lietuvos antidopingo agentūros specialistais.

Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) balandžio 13 d. paskelbtose rekomendacijose dėl meldonio traktavimo  nurodoma, jog ši medžiaga įtraukta į draudžiamųjų sąrašą nuo sausio 1 d., tačiau nėra žinomas tikslus laikas, per kurį šį medžiaga pasišalina iš organizmo. Todėl, atsižvelgiant į visas aplinkybes, sportininkai gali būti nelaikomi pažeidėjais, jei preparatai su šia medžiaga buvo vartojami iki sausio 1 d., o atlikus dopingo testą iki kovo 1 d. mėginyje rastas meldonio kiekis neviršija tam tikro dydžio.

Įvertinęs pateiktus žaidėjų bei klubų atstovų paaiškinimus, pateiktus medicininius dokumentus bei remdamasis minėta WADA rekomendacija, LFF Drausmės komitetas nenustatė futbolininkų kaltės dėl antidopingo taisyklių pažeidimo. Todėl nuo balandžio 19 d. laikino suspendavimo sankcija panaikinta.

Pasak LFF prezidento Edvino Eimonto, dopingas pasaulio sporto kontekste yra ypač reikšminga problema, todėl šiuos pavojus LFF vertina atvirai bei adekvačiai.

„Skiriame atitinkamą dėmesį prevencijos bei švietimo klausimams ir glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos antidopingo agentūra. Prieš šių metų sezoną agentūros atstovai su savo veikla ir dopingo taisyklėmis supažindino tiek aukščiausios, tiek Pirmos lygos klubų personalą, sudarėme sąlygas dopingo kontrolės vykdymui varžybų metu, esame numatę ir kitas priemonės. Tikimės, kad jos prisidės prie bendros kovos su dopingo vartojimu, o sąžiningiems sportininkams ir klubams tokie atvejai taps gera pamoka bei įspėjimu, kuris padės ateityje išvengti galimų nesusipratimų", – sakė E. Eimontas.

„Lietuvos futbolo klubų asociacijos A lyga“ prezidentas Deividas Šemberas ragino visas komandas aktyviai užkirsti kelią bet kokioms dopingo apraiškoms.

„Be jokių abejonių pasitikime visų atitinkamų tarnybų kompetencija ir vadovaujamės jų priimtais sprendimais. Šiuo atveju noriu labiau atkreipti visų komandų, o ypač futbolininkų dėmesį į tai, kad uždraustų preperatų vartojimas Lietuvos futbole nėra ir nebus toleruojamas nei dabar, nei ateityje. Todėl darsyk raginu visus be išlygų aktyviai kovoti su dopingo vartojimu ir aikštėje žaisti tik „švariai“ ir sąžiningai“, – kalbėjo D. Šemberas.