„Dunfermline“ pateko į Škotijos taurės finalą © Eurofootball.lt
Škotijos Futbolo Asociacijos taurės pusfinalio pakartotinėse rungtynėse Glazge Škotijos lygos autsaideris „Dunfermline“ įveikė Edinburgo „Hibernian“ ir pateko į turnyro finalą.

“%c00151“ 1 – 0 „%c00192“
88‘ [1 – 0] Jim McIntyre (iš 11 m.)

Pirmosios šių komandų rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Gynybiniu stiliumi pasižymėjo ir pirmasis kėlinys. Realiausia progą „Dunfermline“ gretose įmušti turėjo gynėjas Phillipas McGuire‘as, bet jo smūgį iš arti 17 min. blokavo varžovas Lewis Stevensonas. Kėlinio pabaigoje po individualaus prasiveržimo vos neįmušė „Hibernian“ saugas Scottas Brownas, bet jo ataką nutraukė vartininkas Dorus de Vriesas.

Po pertraukos iniciatyva priklausė Edinburgo futbolininkams, tačiau jų lyderis S.Brownas nepasinaudojo pora galimybių pasižymėti.

O rungtynių pabaigoje pagaliau buvo įmuštas įvartis. Baudos aikštelėje „Hibernian“ gynėjas Chrisas Hoggas nuvertė varžovą Adamą Hammillą ir skirtą 11 metrų baudinį realizavo Jimas McIntyre‘as, mušęs tiesiai į vartų vidurį.

Verta pažymėti, kad šias rungtynes Glazgo nacionaliniame stadione stebėjo vos 8536 žiūrovai.

Škotijos taurės finale „Dunfermline“ gegužės 26 dieną taip pat Glazge susitiks su šalies čempionu „Celtic“. Beje, patekimas į taurės finalą „Premier“ lygos autsaideriams garantavo vietą kito sezono UEFA taurės turnyre.

Abi komandos jau žaidė Škotijos taurės finale 2004 m. Tąkart „Dunfermline“ pirmavo po Andriaus Skerlos įvarčio, bet galutinę pergale rezultatu 3-1 šventė „Celtic“.