Dvi raudonos kortelės, du įvarčiai: Lietuva atrankos turnyrą pradėjo lygiosiomis su Slovakija (FOTO, VIDEO) © Eurofootball.lt
Lietuvos rinktinė 2014 metų pasaulio čempionato atrankos turnyrą lietingame Vilniuje pradėjo emocingomis lygiosiomis 1-1 su Slovakija.

Rungtynių pradžioje lietuviai šiek tiek pasimetę, tad aktyviau žaidė svečiai. Nepaisant to, 18 minutę įvartis krito būtent į Slovakijos rinktinės vartus: po baudos smūgio iššokęs aukščiau už varžovus kamuolį į tinklą pasiuntė gynėjas Marius Žaliūkas.

Po įvarčio šeimininkai atkuto, tačiau žaidimas buvo apylygis. Slovakai netgi sugebėjo pasiųsti kamuolį į Žydrūno Karčemarsko ginamus vartus, bet arbitras įvarčio neįskaitė užfiksavęs nuošalę, o kitoje aikštės pusėje galingu smūgiu iš toli Jano Muchos budrumą patikrino Gediminas Vičius.

Kai jau atrodė, kad komandos eis ilsėtis lietuviams pirmaujant, grubi klaida aikštės viduryje kainavo įvartį. Vičius lygioje vietoje prarado Karčemarsko perduotą kamuolį, slovakai surengė greitą kontrataką, kuri baigėsi tiksliu Mareko Saparos smūgiu po rikošeto.

Po šio epizodo liejosi trenerio Csaba Laszlo emocijos - sunkiai įgytas pranašumas buvo iššvaistytas.

Po pertraukos gausiai susirinkusius aistruolius pradžiugino teisėjas Carloso Closo Gomezo sprendimas: Edgarui Česnauskiui dešiniajame aikštės krašte prasimetus kamuolį, jį pargriovė Viktoras Pecovsky. Saugui iškart buvo parodyta raudona kortelė.

Nepaisant kiekybinio pranašumo, Lietuvos nacionalinei ekipai sunkiai sekėsi ieškoti spragų tankioje slovakų gynyboje. Bene arčiausiai tikslo buvo Mikoliūnas, kurio smūgį iš toli atrėmė Mucha. Pabaigoje puolėjas iš patogios padėties smūgiavo virš vartų.

Negana to, prieš pat dvikovos pabaigą iš aikštės buvo pašalintas Tadas Labukas. Antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs futbolininkas spėjo gauti dvi geltonas korteles.

Lietuva 1 - 1 Slovakija
18' [1 - 0] M.Žaliūkas
41' [1 - 1] M.Sapara

55' V.Pecovsky (Slovakija) pašalintas iš aikštės
90' T.Labukas (Lietuva) pašalintas iš aikštės

Startinės sudėtys:

Lietuva: (4-5-1) Žydrūnas Karčemarskas, Vytautas Andriuškevičius, Arūnas Klimavičius, Marius Žaliūkas, Valdemar Borovskij; Saulius Mikoliūnas (75' Tadas Labukas), Deividas Šemberas, Gediminas Vičius (67' Deividas Česnauskis), Edgaras Česnauskis (58' Arvydas Novikovas).

Atsarginiai: Ernestas Šetkus, Tadas Kijanskas, Tomas Danilevičius, Deivydas Matulevičius, Andrius Velička, Egidijus Vaitkūnas, Georgas Freidgeimas, Vaidas Slavickas.

Slovakija: (4-4-2) Jan Mucha; Peter Pekarik, Martin Skrtel, Tomas Hubocan, Radoslav Zabavnik, Viktor Pecovsky, Marek Sapara, Michal Duris, Marek Hamsik (68' Juraj Kucka), Miroslav Stoch (61' Michal Breznanik), Marek Bakos (79' Martin Jakubko);

Atsarginiai: D.Pernis, D.Kucek, L.Pauschek, M.Cech, K.Salata, V.Weis, L.Guldan, K.Guede.