„Džiugą“ papildė du naujokai, išvyko latvis © JumpStory nuotr.

Telšių „Džiugo“ futbolo klubas pasiekė susitarimą su 22 m. amžiaus vartininku iš pajūrio – Vincentu Šarkausku.

Į Lietuvą 191 cm ūgio vartininkas grįžta iš Ispanijos, kur nuo 2020 m. rudens iki 2021 m. vasaros gynė „Guijuelo“ komandos garbę. Prieš išbandydamas legionieriaus duoną, V. Šarkauskas aukščiausioje šalies lygoje yra vilkėjęs Klaipėdos „Atlanto“ bei Vilniaus „Riterių“ aprangas.

„Vartininkų pozicijoje norėjome lietuvio. V. Šarkausko kandidatūrą atidžiai svarstėme, padarėme namų darbus, susirinkome atsiliepimus iš futbolininko aplinkos, buvusių kolegų. Džiaugiuosi, jog abi pusės rado bendrą kalbą“, – fcdziugas.lt sakė klubo direktorius Martynas Armalis.

Taip pat fcdziugas.lt pakalbino ir į klubą atvykusį lietuvį:

– Kaip jautiesi pasirašęs kontraktą ir kas paskatino atvykti?

– Jaučiuosi gerai, pasiilgau treniruočių, varžybų ir noriu kuo greičiau pradėti pasiruošimą ateinančiam sezonui. Atvykimą į „Džiugą“ daugiausiai lėmė noras sužaisti kuo įmanoma daugiau rungtynių, ką šis klubas, mano manymu, man gali suteikti. Kadangi esu gana jaunas, kaip vartininkas ir buvęs komandose su patyrusiais gero lygio vartininkais, žaidybinio laiko užsitarnauti būdavo labai sunku, pririnkęs patirties iš kolegų noriu įrodyti sau ir kitiems, kad galiu žaisti be pertraukų, kai komanda pasitiki manimi. Todėl rinkausi būtent šį klubą.

– Ko tikiesi iš sugrįžimo į „Optibet A lygą“?

– Po metų Ispanijoje, kurie klostėsi dvejopai dėl įsivyravusių apribojimų, kuriuos sukėlė COVID-19 ir didelio laiko praleisto izoliacijose, komendanto valandų sugriežtinimuose, smagu grįžti į Lietuvą, kai galiu pamatyti draugus ir šeimą. Šių metų sezone noriu padėti klubui kopti aukščiau lentelėje negu pernai, suteikti Telšių miesto žmonėms pagrindo kuo dažniau lankytis stadione, stebėti komandos pergales.

– Ką palinkėtum „Džiugo“ fanams 2022 metų sezonui?

– Žinau, kad Telšių „Džiugo“ fanai gausiai renkasi ir palaiko komandą, tikiuosi pastaraisiais metais mus ilgai kankinantis virusas ir jo sukelti padariniai pasitrauks ir klubo fanai galės dar gausiau susirinkę palaikyti komandą ir padėti jai rinkti pergales.

***

Nenumaldomai artėjant 2022 metų sezonui „Džiugas“ ir toliau rikiuoja gretas naujajam sezonui bei pristato antrąjį naujoką iš Brazilijos 27 metų Jorge Eduardo, kuris turi sustiprinti atakuojančią grandį.

J. Eduardo daugiausia žaidžia dešiniuoju atakuojančiu saugu, tačiau universalumu pasižymintis brazilas trenerių vizijoje esant reikalui galėtų užpildyti ir kitas pozicijas atakoje.

Žaidėjas savo karjerą pradėjo San Paulo „Audax“ ekipoje, kurioje praleido 10 metų, po to žaidėjas 2 metams buvo persikėlęs į garsiąją „Santos“ komandą, kuri varžosi Brazilijos „Serie A“ čempionate. Nuo 2014 iki 2021 žaidėjui teko atstovauti „Botafago“, „Ferroviara“, ABC, „Portuguesa“, „Juventus-SP“ klubams.

J. Eduardo į Lietuvą atvyks pirmą kartą ir tai bus pirmoji karjeros stotelė už Brazilijos, kadangi žaidėjas yra atstovavęs tik savo šalies ekipoms.

Savo ruožtu praėjusiame sezone per 24 mačus 6 įvarčius pelnęs bei 2 rezultatyvius perdavimus atlikęs latvis Aivaras Emsis karjerą pratęs antroje pagal pajėgumą Graikijos lygoje rungtyniaujančiame „Kavala“ klube.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė