E grupėje - Švedijos ir Airijos rinktinių lygiosios (VIDEO, FOTO)

19 valandą startavo E grupės dvikovos. "Stade de France" tvirtovėje akis į akį susitiko Zlatano Ibrahimovičiaus vedami švedai prieš Airiją.

Vieni iš grupės autsaiderių laikomi Švedijos ir Airijos futbolininkai kovojo dėl brangių taškų, nes kituose mačuose jų lauks Belgija ir Italija. Po 90 minučių kovos užfiksuotos lygiosios rezultatu 1-1.

Startinės sudėtys:

Airija: Randolph, Coleman, Brady, Clark, O'Shea, Whelan, McCarthy (85' McGeady), Hendrick, Hoolahan (78' Keane), Walters (64' McClean), Long.

Švedija: Isaksson, Lustig (45' Johansson), M. Olsson, Granqvist, Lindelöf, S. Larsson, Lewicki (86' Ekdal), Källström, Forsberg, Berg (59' Guidetti), Ibrahimovič.

Rungtynių pradžia prasidėjo aktyviu Švedijos rinktinės žaidimu. Kairiajame krašte itin aktyvus buvo švedų gynėjas Martinas Olssonas, tačiau puolime Zlatanas Ibrahimovičius ir jo kolegos pasiūlyti neturėjo ko – užtikrintai gynėsi airiai.

16-ąją minutę pavojinga situacija kilo prie Švedijos rinktinės ginamų vartų, kai po kampinio galva smūgį atlikusio Cariano Clarko sukurtą progą išnaudoti galėjo Johnas O‘Shea, tačiau „Sunderland“ gynėjui nepavyko pataikyti į kamuolį.

29-ąją minutę dar vieną progą sukūrė airiai. Kamuolį aikštės viduryje daug nekontroliuojantys Didžiosios Britanijos atstovai po Robbie Brady galingo smūgiu galėjo įgyti pranašumą, bet kamuolys skriejo greta skersinio.

32-ąją minutę Airijos futbolininkai vėl sudrebino Švedijos rinktinės sirgalių širdis. Jeffas Hendrickas iš maždaug 25 metrų patikrino varžovų vartininko budrumą. Sėkmė ir vėl lydėjo švedus – saugo smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį.

Pirmojo kėlinio pabaigoje švedai sulaukė prastų naujienų – rungtynių tęsti nebegalėjo Makaelas Lustigas. Jį švedų vienuoliktuke pakeitė Erikas Johanssonas.

Antrąjį kėlinį grėsmingai pradėję airiai pasiekė greitą įvartį. 48-ąją minutę po sumaišties baudos aikštelėje be priežiūros likęs Wesley Hoolahanas suktu smūgiu pelnė įvartį ir pirmą kartą šiame susitikime savo komandą išvedė į priekį.

Švedai po praleisto įvarčio nenuleido galvų ir po kampinio vos neišlygino rezultato. Vis dėlto į pirmąjį smūgį reagavo Darrenas Randolphas, o kitas švedų bandymas praskriejo virš vartų.

59-ąją minutę arti įvarčio buvo Zlatanas Ibrahimovičius, tačiau po M. Olssono perdavimui buvusiam Paryžiaus „Saint-Germain“ puolėjui iki tikslaus smūgio pritrūko keliasdešimt centimetrų.

Švedai tęsė savo bandymus išlyginti rezultatą. 71-ąją minutę Zlatanas Ibrahimovičius prasiveržęs į baudos aikštelės po aštraus perdavimo privertė airių centro gynėją C. Clarką galva įsimušti į savus vartus. Intriga šioje dvikovoje atgimė ir  komandos iš naujo pradėjo kovą dėl trijų taškų.

Per likusį antrojo kėlinio laiką tiek Švedijos, tiek Airijos futbolininkai rimtesnių progų nebesukūrė ir Europos čempionate buvo užfiksuotos antros lygiosios rezultatu 1-1.

Airija 1 - 1 Švedija
48' [1 - 0] W. Hoolahan
71' [1 - 1] C. Clark (į savus vartus)

Geriausiu rungtynių žaideju buvo pripažintas Airijos rinktinės įvarčio autorius Wesas Hoolahanas: