Edinburgo klubų nesėkmės Škotijos čempionate © Eurofootball.lt
Penkerios eilinio 19-ojo turo rungtynės šeštadienį sužaistos Škotijos "Premier" lygoje. Nesėkmes patyrė abu sostinės Edinburgo klubai - "Hearts" namuose apmaudžiai nusileido "Aberdeen" svarbiame mače dėl antros vietos, o "Hibernian" pralaimėjo išvykoje. Du įvarčių "trilerius" nepaisant šeimininkų dominavimo laimėjo svečiai, tuo tarpu vienas autsaiderių susitikimas baigėsi taikiai.

Po praėjusį savaitgalį nutrauktos nesėkmingos serijos ir iškovotos pirmos pergalės per 10 rungtynių "Hearts" vyr. treneris Valdas Ivanauskas mačui prieš "Aberdeen" namuose nusprendė nedaryti rimtesnių pakeitimų komandos startinėje vienuolikėje - buvo pakeistas tik traumuotas Jullienas Brellier. Jo vietą aikštėje užėmė gynėjas Jose Goncalvesas, o Marius Žaliūkas buvo pastumtas į atraminio saugo poziciją.

Po diskvalifikacijos grįžęs Paulas Hartley liko ant atsarginių suolo, tad startinėje sudėtyje vėl buvo penki lietuviai. Rungtyniauti negalėjo tik jau kurį laiką traumuotas Deividas Česnauskis, tuo tarpu komandoje taip ir neįsitvirtinęs Kęstutis Ivaškevičius grįžo į "Kauno" klubą.

Visgi rungtynės "Tynecastle" šeimininkams klostėsi nelengvai ir pirmieji rimtai varžovų vartams grasino svečiai iš Aberdeeno - 27 minutę po kampinio Russellas Andersonas smūgiavo į vartus ir ant linijos stovėjęs Bruno Aguiaras atmušė kamuolį, tačiau šis pataikęs į Andrių Veličką pakeitė kryptį ir "Hearts" laimei nuskriejo virš skersinio.

Vėliau B.Aguiaras pabandė savo laimę iš toli, bet iš pradžių baudos smūgį atrėmė vartininkas Jamie Langfieldas, o vėliau bandymas buvo kiek netikslu. 41 minutę po kampinio nuo Edgaro Jankausko smūgio galva jau turėjo bendromis pastangomis apsiginti vartus saugoję svečių gynėjai, tuo tarpu prieš pat pertrauką buvęs "Hearts" puolėjas Lee Milleris išbėgęs vienas prieš vieną naująjį "Hearts" kapitoną Craigą Gordoną permetė per vartinininką kamuolį, tačiau pataikė į virpstą.

Po pertraukos "Aberdeen" toliau niekuo nenusileido šeimininkams ir kėlinio viduryje V.Ivanauskas vietoje M.Žaliūko į aikštę metė P.Hartley. Pastarasis pagyvino komandos žaidimą ir netrukus po A.Veličkos perdavimo pasiuntė kamuolį į tinklą, bet įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės, o vėliau škotų saugas pora kartų smūgiavo šalia vartų.

75 minutę E.Jankauską pakeitė čekas Michalas Pospišilas, bet galimybių pasižymėti turėjo ne jis, o A.Velička - lietuvis kartą smūgiavo pro šalį galva ir kartą jam nepavyko nukreipti kamuolio į vartus pirštų galais griūnant. Vis dėlto nepaisant "Hearts" pastangų vienintelį mačo įvartį įmušė "Aberdeen" ekipa, kai C.Gordonas atmušė Scotto Severino bandymą iš toli ir pirmas prie kamuolio suskubęs Steve'as Lovellas pasiuntė jį į vartus.

Po apmaudžiai praleisto įvarčio Edinburgo ekipa nebeatsitiesė ir turėjo pripažinti pralaimėjimą bei nukrito į penktą poziciją. Savo ruožtu "Aberdeen" iškovojo dar tris taškus ir pakilo į trečią vietą, tačiau juos gali vėl pasivyti sekmadienį Glazgo derbyje prieš lyderį "Celtic" žaisiantis "Rangers".

Ketvirtoje vietoje atsidūrė pergalę itin permainingose rungtynėse prieš "Inverness" pasiekęs "Kilmarnock". Rezultatyviame susitikime pirmaujančiųjų vaidmenimis komandos per pirmą kėlinį pasikeitė net tris kartus, tačiau po pertraukos "Kilmarnock" sužaidė sėkmingiau ir įmušę du kartus nugalėjo rezultatu 4-3.

Šeštas išlieka Edinburgo "Hibernian", kuris svečiuose nusileido "Falkirk". Šeimininkai dviem greitais įvarčiais per šešias minutes įgijo dviejų įvarčių persvarą ir nepaisant rezultatą sušvelninusio Steveno Fletcherio išlaikė persvarą bei iškovojo pergalę.

Savo dominavimo susitikime su "Dundee Utd" trimis taškais nesugebėjo paversti "Motherwell" ekipa, kuri po pirmo kėlinio atsilikinėjo 0-2 ir nors vėliau sugebėjo išlyginti rezultatą, 79 minutę praleido trečią ir lemiamą įvartį. Pralaimėjimas "Motherwell" nustūmė į priešpaskutinę poziciją, nes autsaiderių dvikovoje "St. Mirren" sužaidė nulinėmis lygiosiomis su "Dunfermline" ir šoktelėjo viena vieta aukštyn.

Šeštadienio 19 turo rungtynių statistika

"%c00230" 2 - 3 "%c00226"
29' [0 - 1] Colin Samuel
45' [0 - 2] David McCracken
62' [1 - 2] Richie Foran (11m.)
68' [2 - 2] Mark Reynolds
79' [2 - 3] Noel Hunt

"%c00219" 0 - 1 "%c00224"
87' [0 - 1] Steve Lovell

"%c00259" 2 - 1 "%c00192"
14' [1 - 0] Shelton Martis (į savo vartus)
21' [2 - 0] Liam Craig
56' [2 - 1] Steven Fletcher

"%c00298" 0 - 0 "%c00151"

"%c00227" 3 - 4 "%c00228"
6' [1 - 0] Darren Dods
29' [1 - 1] Steven Naismith
35' [1 - 2] Colin Nish
39' [2 - 2] Darren Dods
45' [3 - 2] Craig Dargo (11m.)
50' [3 - 3] Colin Nish
68' [3 - 4] Steven Naismith (11m.)