Eilinė minimali "Man Utd" pergalė Anglijoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaistos likusios dvejos Anglijos "Premier" lygos XXV turo rungtynės.

Jau aštuntą kartą per pastaruosius 11 rungtynių pergalę minimaliu rezultatu 1-0 iškovojo ir pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje susigrąžino "Man Utd" klubas, išvykoje 1-0 įveikęs Londono "West Ham".

Šeimininkai dvikovoje daug atakavo, tačiau nesugebėjo rasti kelių varžovų vartų link - sutankinta "Man Utd" gynyba, nepraleidusi įvarčio Anglijos čempionate nuo lapkričio 8 dienos, neklydo ir šį vakarą.

Pirmąją progą "West Ham" turėjo sužaidus vos 11 minučių, kai Lucaso Neillo smūgį atrėmė vartininkas Edwinas van der Saras.

25 minutę pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė kelis gynėjus suklaidinęs Jackas Collisonas, tačiau 20-metis saugas kiek užsižaidė su kamuoliu ir 'raudonieji velniai' likvidavo pavojų.

Tiesa, svečiai taip pat ilgai netylėjo ir turėjo puikią galimybę, tačiau po Paulo Scholeso smūgio kamuolį į vartus bandžiusiam nukreipti portugalui Cristiano Ronaldo nepavyko nuginkluoti vartininko Roberto Greeno.

Galiausiai Mančesterio komanda pasiekė savo tikslą sužaidus valandą, kai kairiuoju kraštu į baudos aikštelę įsiveržė, du gynėjus suklaidino ir kamuolį į vartus parideno veteranas Ryanas Giggsas.

"West Ham" mėgino surengti lemiamą šturmą, bet "Man Utd" sėkmingai gynėsi ir šventė pergalę.

Įdomu tai, kad "Arsenal" komanda tarpusavio dvikovos aršiam konkurentui nepralaimi jau devynerius metus iš eilės.

Rungtynių pradžioje vienuolikės apsikeitė pavojingomis atakomis - iš pradžių po puikaus svečių puolėjo Robino van Persie perdavimo netiksliai mušė Emmanuelis Eboue, o dar po kelių akimirkų "Tottenham" saugo Aarono Lennono bandymą atrėmė vartininkas Manuelis Almunia.

14 minutę kamuolys atsidūrė vartų tinkle, bet teisėjas "Arsenal" įvarčio neįskaitė, mat Emmanuelis Adebayoras prasižengė prieš varžovą.

Dar kiek vėliau dukart pavojingai atakavo šeimininkų atakų organizatorius Luka Modričius, o 35 minutę "Arsenal" patyrė pirmųjų nuostolių - dėl traumos aikštę paliko Adebayoras, jį pakeitė Nicklasas Bendtneris.

Ir tai dar nebuvo pabaiga - netrukus 'kanonierių' strategui Arsene'ui Wengerui teko perrikiuoti savo komandą, mat užsidirbęs antrą geltoną kortelę 38 minutę aikštę turėjo palikti Eboue.

Jau per pirmojo kėlinio pridėtą laiką laimę pabandė "Tottenham" naujokas Wilsonas Palacios, bet jo smūgį atrėmė Almunia.

Tuoj po didžiosios pertraukos tikslumo pritrūko šeimininkų puolėjui Romanui Pavlyuchenko, kuris suklaidino gynėją, įsiveržė į baudos aikštelę, bet mušė 'Dievui į langus'. 57 minutę sėkmės pritrūko iš "Liverpool" į "Tottenham" sugrįžusiam Robbie Keane'ui, kuris po Lennono perdavimo iš dešiniojo krašto galva smūgiavo virš vartų.

Nors iniciatyvą turėjo šeimininkai, "Arsenal" 70 minutę tik per plauką neišsiveržė į priekį, kai po kampinio laimėjęs dvikovą 'antrajame aukšte' galva greta virpsto kamuolį mušė gynėjas Alexas Songas.

"Tottenham" į tai atsakė taip pat netiksliu Keano bandymu, o bene geriausią galimybę išplėšti pergalę šeimininkams jau per teisėjo pridėtą laiką vėjais paleido Modričius - iššokęs vienas prieš Almunią kroatas smūgiavo tiesiai į vartininką.

Londono "%c00052" 0 - 0 Londono "%c00041"

38' iš aikštės pašalintas Emmanuel Eboue ("Arsenal")

Londono "%c00248" 0 - 1 "%c00040"
62' [0 - 1] Ryan Giggs