"Ekranas" dramatiškame trileryje įveikė "Žalgirį" © Eurofootball.lt
Tęsiantis Lietuvos čempionato 29-ojo turo varžyboms sekmadienį "A lygoje" sužaistos dar trejos rungtynės. Neįtikėtiną pergalę dramatiškoje rungtynių pabaigoje išplėšė "Ekranas", kuris namuose įveikė "Žalgirį" nepaisant turėto trijų įvarčių deficito, "Sūduva" ir "Šiauliai" įtikinamai laimėjo prieš autsaiderius "Šilutę" ir "Nevėžį", o trečioje vietoje įsitvirtino Vilniaus derbį laimėjusi "Vėtra".

Vienoje įdomiausių turo dvikovų Panevėžyje susitiko daug motyvacijos lygoje šį sezoną jau nebeturintis "Ekranas" ir desperatiškai taškų kovoje dėl vietos pirmajame ketvirte siekiantis Vilniaus "Žalgiris". Svečiai iš sostinės aktyviau pradėjo mačą ir pirmą galimybę pasižymėti turėjo Tadas Labukas, tačiau jis smūgiavo šalia vartų, o 15 minutę kamuolį baudos aikštelėje gavęs Igoris Morinas nesuklydo ir išvedė žalgiriečius į priekį.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po kampinio "Ekrano" baudos aikštelėje kilo sumaištis ir T.Labukas pelnė antrą "Žalgirio" įvartį, o kėlinio pabaigoje nepasinaudojo dar viena galimybe, kai išėjo vienas prieš vieną, tačiau mušė tiesiai į vartininką Arvydą Skrupskį. Po šalto dušo "Ekranas" kiek atsigavo ir perimęs iniciatyvą sukurė keletą pavojingų epizodų prie varžovų vartų, bet rezultatas nepasikeitė ir pirmasis kėlinys baigėsi svečiams gana netikėtai pirmaujant 2-0.

Po pertraukos žaidimas klostėsi apylygiai, bet įvartį vėl pelnė vilniečiai - 58 minutę smūgiu iš krašto į tolimąjį vartų kampą pasižymėjo legionierius iš Moldovos Julijanas Bursukas. "Žalgirio" persvara padidėjo jau net iki 3-0, tačiau, kaip paaiškėjo vėliau, Vilniaus ekipa nepasimokė po praėjusių tarpusavio rungtynių, kai namuose greitai iššvaistė dvejų įvarčių pranašumą ir turėjo tenkintis lygiosiomis.

Nors žalgiriečiai išsaugojo įgytą persvarą iki paskutinio kėlinio ketvirčio, 82 minutę "Ekranas" galų gale pralaužė varžovų gynybą, nes baudos aikštelėje prasižengus vartininkui Ernestui Šetkui 11 metrų baudinį realizavo Mantas Savėnas.

Dar po trijų minučių M.Savėnas baudos smūgiu pataikė į virpstą ir antru bandymu kamuolį į vartus pasiuntė bei atsilikimą dar labiau sušvelnino Arūnas Klimavičius, o priešpaskutinę minutę į "Žalgirio" vartus skirtą dar vieną baudos smūgį realizavo tas pats M.Savėnas. Išlygintas rezultatas galutinai palaužė svečius ir per pridėtinį laiką paskutinėmis akimirkomis ketvirtuoju įvarčiu pergalę šeimininkams išplėšė latvis Ruslanas Mihalčukas.

Įvarčių lietus užfiksuotas ir Kaune, kur žaidė Kėdainių "Nevėžis" ir "Šiauliai". Sužaidus 33 minutes šiauliečiai pirmavo jau 3-0 po dviejų Iljos Galiūzos ir vieno Genadijaus Ščekotilino įvarčio, o prieš pertrauką šeimininkams nepalankų rezultatą kiek sušvelnino Mindaugas Daunoravičius.

69 minutę "Nevėžiui" viltį suteikė komandos lyderio Vitalio Stankevičiaus įvarčio, bet tai pribudino "Šiaulius" ir praėjus vos porai minučių antrą kartą pasižymėjo G.Ščekotilinas, o iki rungtynių pabaigos likus devynioms minutėms pergalę 5-2 svečiams ir "hat-tricką" sau smūgiu nuo 11 metrų žymos įtvirtino I.Galiūza.

Ši pergalė leido "Šiauliams" aplenkus "Žalgirį" vienu tašku ir "Atlantą" pagal įvarčių skirtumą pakilti į penktą vietą, tačiau į ketvirtą poziciją šoktelėjo Marijampolės "Sūduva", kuri namuose nugalėjo absoliučią autsaiderę "Šilutę". Pirmą įvartį nugalėtojams pačioje susitikimo pradžioje pelnė Andrius Urbšys, o prieš pat pertrauką antrąjį pridėjo Aleksandras Abramenka.

Paskutinėse turo rungtynėse sekmadienio vakare [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=7332"]Vilniaus derbyje susitiko[/link] trečią poziciją užimanti "Vėtra" ir aštuntoje vietoje esantis "Vilnius". Pergalę po vienintelio Dejano Miloševskio įvarčio 62 minutę šventė ir trečioje vietoje įsitvirtino namuose žaidusi "Vėtros" ekipa.

Sekmadienio 29 turo rungtynių statistika

Marijampolės miesto stadionas, 725 žiūrovai
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00125" 2 - 0 "%c00141"
3' [1 - 0] Andrius Urbšys
45' [2 - 0] Aleksandr Abramenko

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, G.Grigas, G.Klevinskas, D.Čigladze; Urbšys, Jasaitis (70' V.Adomaitis), Mačiulis, B.Čigladze (70' G.Slavickas); Maciulevičius, Abramenko (60' Osipovič)

"Šilutė": Vertelis (46' Kilijonas); Deveika, Nesterenko (46' Vyšniauskas), Užkuraitis, H.Grigas; Zubavičius, Z.Butkus, Kižys (50' Šulkevičius), Žigutis, Papečkys; Grigalevičius

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 965 žiūrovai
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00033" 4 - 3 "%c00032"
15' [0 - 1] Igoris Morinas
33' [0 - 2] Tadas Labukas
58' [0 - 3] Iulian Bursuc
82' [1 - 3] Mantas Savėnas
85' [2 - 3] Arūnas Klimavičius
89' [3 - 3] Mantas Savėnas
90+3' [4 - 3] Ruslans Michalčuks

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Gardzijauskas (65' Michalčuks), Savėnas, Kučys (26' Tomkevičius), Kavaliauskas; Pogreban (43' Petrauskas), Lukšys

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Morinas, Vilėniškis (88' Lemežis), Ostap, Bursuc; Poderis, Labukas

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00231" 2 - 5 "%c00222"
19' [0 - 1] Ilja Galyuza
27' [0 - 2] Ilja Galyuza
33' [0 - 3] Genadiy Schekotilin
41' [1 - 3] Mindaugas Daunoravičius
69' [2 - 3] Vitalis Stankevičius
71' [2 - 4] Genadiy Schekotilin
81' [2 - 5] Ilja Galyuza (11m.)

"Nevėžis": Strukas; Valančius, Rimavičius, Slepakovas (28' Juknevičius), D.Adomaitis; Činikas, S.Butkus, Bezykornovas (46' Mykolaitis), Kestenis; Daunoravičius (73' Macianskis), V.Stankevičius

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, Milevski, Strockis; Afanasenka, I.Galyuza, Pšelenkis, Šidlauskas; Ščekotilin, Butavičius

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 850 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
62' [1 - 0] Dejan Miloševski

"Vėtra": V.Žutautas (24' Kacinkevičius); Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, Barmoš; Šernas, Preikšaitis, Azizi, Juška (46' Miloševski); Lovčev (80' Litvinas), Kuznecov

"Vilnius": Kijewski; Freidgeimas, Artiomovas, Rodnei; Lukša, Panka (71' Radavičius), Everton, Paulinho (86' Rinaldo), Muller; Laurišas, Wasiu (72' Mrowiec)