"El Clasico": "Real" revanšas sugrąžina intrigą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje visų dėmesį prikaustė "El Clasico" - Madrido "Real" ir "Barcelona" dvikova. Pirmajame šio sezono "El Clasico" "Barca" namie įveikė savo priešininkus 3-0 ir prieš sekmadienio rungtynes Ispanijos čempionate turėjo devynių taškų persvarą prieš Karališkąjį klubą, tačiau "Real" atsirevanšavo - tikrame futbolo spektaklyje įveikė katalonus rezultatu 4-2 ir sugrąžino intrigą "La Ligoje".

"El Clasico"

Šeimininkai į priekį išsiveržė jau šeštą rungtynių minutę, kuomet po Ronaldo perdavimo prancūzas Zinedinas Zidanas galva pasiuntė kamuolį į tinklą. Rungtynių pradžioje aikštės vidurio, atrodė, nebuvo - abi ekipos nuolat puolė priešininkų vartus, per daug neužsibūdamos aikštės centre. Svečių padėtis dar pablogėjo 19-ą minutę, kuomet po Davido Beckhamo pakelto baudos smūgio brazilas Ronaldo galva nukreipė kamuolį į Victoro Valdeso ginamus vartus. Tai buvo tik antrasis Ronaldo įvartis per dvylika pastarųjų Ispanijos čempionato rungtynių.

Po įmuštų įvarčių "Real" atidavė iniciatyvą varžovams ir už tai buvo nubausti, nes netrukus "Barcelona" savo padėtį kiek sušvelnino - gavęs kamuolį baudos aikštelėje rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas Samuelis Eto'o prasiveržė pro du gynėjus ir nuginklavo Ikerą Casillasą.

Atsigavusi "Barca" toliau spaudė savo priešininkus, bet neišnaudojo keletos gerų progų išlyginti rezultatą, ir jau per pridėtą pirmojo kėlinio laiką po Roberto Carloso reido kairiuoju kraštu ir atiduoto tikslaus perdavimo trečiąjį "Real" įvartį įmušė komandos kapitonas Raulis.

Antrajį kėlinį "Barca" ir toliau daugiau kontroliavo kamuolį, o aikštės šeimininkai gynėsi ir bandė įmušti kontratakomis. 64-ą minutę jiems tai pavyko - po tikslaus D.Beckhamo perdavimo nuo gynėjų atsiplėšęs Michaelas Owenas liko vienas prieš vieną ketvirtą kartą šiose rungtynėse privertė Victorą Valdesą traukti kamuolį iš savo vartų.

Netrukus kitoje aikštės pusėje baudos aikštelėje buvo pargriautas prieš pora minučių Liudovicą Giuly pakeitęs Maxi Lopezas, tačiau teisėjas nesiryžo skirti 11 metrų baudinio. Kai daug kam atrodė, kad rungtynės jau baigtos, su tuo sutikti nenorėjo po skrandžio uždegimo atsigavęs Ronaldinho, dar kartą pademonstravęs savo sugebėjimus ir puikiu baudos smūgiu iš 22 metrų pasiuntęs kamuolį į dešinįjį viršutinį vartų kampą - Casillasui teliko palydėti skriejantį kamuolį akimis.

Nors "Barcelona" šiose rungtynėse daug daugiau atakavo ir turėjo dvigubai daugiau progų pasižymėti, produktyvus trijų "Real" puolėjų, Zinedino Zidano, ir vartininko Ikero Casillaso žaidimas leido Karališkajam klubui 77-ių tūkstančių žiūrovų akivaizdoje švęsti ne tik taškų duodančią, tačiau ir morališkai labai reikalingą pergalę. Vistik verta paminėti, kad, jei sezonas spręstųsi pagal tarpusavio rezultatą, "Barcelona" būtų palankesnėje padėtyje.

Puikią pergalę svečiuose iškovojo į vietą UEFA Čempionų lygoje rimtai pretenduojanti "Sevilla", svečiuose 3-1 įveikę taip pat puikiai šiemet žaidžiančius Barselonos "Espanyol" futbolininkus, o "Betis" ir "Valencia" turėjo tenkintis lygiosiomis prieš savo varžovus vienodais rezultatais 2-2.

Čempionės titulą ginančioje Valensijos ekipoje vis dar nežaidė komandos lyderiai saugai Vicente, Davidas Albelda ir Rubenas Baraja, tad "Valencia" startinėje sudėtyje pasirodė net vienas žaidėjas iš jaunimo komandos. Nors "Valencia" daug daugiau atakavo, du italo Marco Di Vaio įvarčiai jiems pergalės neatnešė.

Pergales taip pat iškovojo "Getafe", Pamplonos "Osasuna" ir "Zaragoza", o paskutinėse sekmadienio rungtynėse La Korunijos "Deportivo" sužaidė lygiosiomis 1-1 su "Villarreal" ekipa. "Villarreal" po šių lygiųjų turnyrinėje lentelėje užima ketvirtą vietą, tačiau yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau, nei likę konkurentai.

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai

1. 21 (įvartis) Samuel Eto'o (Barcelona)

"%c00004" 2 - 2 "%c00106"
20' [1 - 0] Marco Di Vaio
33' [1 - 1] Fernando
45' [2 - 1] Marco Di Vaio
90' [2 - 2] Duda

Sorijos "%c00212" 1 - 0 "%c00095"
65' [1 - 0] Vivar

Sevilijos "%c00097" 2 - 2 Valensijos "%c00197"
11' [1 - 0] Edu
24' [1 - 1] Rivera
31' [2 - 1] Ricardo Oliveira
67' [2 - 2] Juanma

Pamplonos "%c00018" 1 - 0 "%c00005"
48' [1 - 0] Webo

Barselonos "%c00102" 1 - 3 "%c00107"
9' [0 - 1] Jordi
17' [0 - 2] Julio Baptista
73' [1 - 2] Jonathan
90' [1 - 3] Daniel Alves

"%c00021" 0 - 2 "%c00108"
55' [0 - 1] Savio
85' [0 - 2] David Villa

Madrido "%c00003" 4 - 2 "%c00006"
6' [1 - 0] Zinedine Zidane
19' [2 - 0] Ronaldo
27' [2 - 1] Samuel Eto'o
45' [3 - 1] Raul
64' [4 - 1] Michael Owen
72' [4 - 2] Ronaldinho

La Korunijos "%c00089" 1 - 1 "%c00086"
63' [1 - 0] Albert Luque
85' [1 - 1] Cesar Arzo