"El Clasico" trilerį laimėjo "Barcelona" © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijos pirmenybėse buvo žaidžiami su susitikimai, kuriuose sunkias pergales šventė "Barcelona" bei "Valencia" klubai.

Visų žiūrovų akys buvo nukreiptos į Barseloną, kur vyko didysis "El Clasico" mūšis, tarp vietos "Barcelona" bei Madrido "Real" klubų.

Mačo pradžią sėkmingiau pradėjo šeimininkai, mat pavojingus išpuolius sukūrė Lionelis Messi, Thierry Henry bei Dani Alvesas, tačiau "Real" sugebėjo apsiginti.

"Barca" ir toliau nemažino apsukų bei spaudė varžovus, tačiau svečių gynyba žaidė patikimai. Vis tik įpusėjus pirmam kėliniui, "Real" atsakė pavojinga ataka - 24 minutę po Roystono Drenthe perdavimo, Wesley Sneijderis pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau Victoras Valdesas smūgį atlaikė.

O po dviejų minučių R.Drenthe turėjo bene geriausią šansą pasižymėti - po Fernando Gago perdavimo, saugas buvo išvestas vienas prieš vartininką V.Valdesą, bet nesugebėjo jo įveikti.

Antrajį kėlinį vėl aktyviau pradėjo "Barca", tačiau Ikeras Casillasas žaidė patikimai. Tačiau dar labiau savo klasę vartininkas įrodė 70 minutę - mačo teisėjas užfiksavo Michaelo Salgado pražangą baudos aikštelėje prieš Sergio Busquetsą ir skyrė 11 metrų baudinį. Prie atžymos stojo Samuelis Eto'o, tačiau I.Casillasas fantastiškai atlaikė puolėjo smūgį.

Vos po dviejų minučių tas pats S.Eto'o dar kartą pabandė laimę, tačiau ir vėl nepramušamas pasirodė "Real" vartų sargas. Vis tik 83 minutę "Barca" išsiveržė į priekį, kai po pakelto kampinio Carlesas Puyolis galva perdavė kamuolį šalia vartų stovinčiam S.Eto'o ir šis pelnė įvartį.

Tai dar nebuvo pabaiga, mat 90 minutę L.Messi po T.Henry perdavimo pelnė dar vieną įvartį ir smeigė paskutinį vinį į "Real" karstą.

Taigi, pirmajį "El Clasico" mačą šiame sezone laimėjo "Barca", kuri ir toliau didina persvarą prieš artimiausius persekiotojus turnyrinėje lentelėje.

Šį vakarą buvo sužaistos ir dar vienerios rungtynės, kuriuose "Valencia" tik mačo pabaigoje 2-1 įveikė Barselonos "Espanyol".

"Barcelona" 2 - 0 Madrido "Real"
83' [1 - 0] Samuel Eto'o
90' [2 - 0] Lionel Messi

70' Samuelis Eto'o nerealizavo 11 metrų baudinio ("Barcelona")

"Valencia" 2 - 1 Barselonos "Espanyol"
28' [0 - 1] Roman Martinez
58' [1 - 1] Raul Albiol
81' [2 - 1] Vicente

38' iš aikštės pašalintas Francisco Rufete ("Espanyol")