EL: "Osmanlispor" bei "Tottenham" iškrito, "Celta" - vienintelis likęs ispanų atstovas (VIDEO)

Sužaisti visi UEFA Europos lygos šešioliktfinaliai.

Atsakomajame susitikime sėkmė nusisuko nuo Žydrūno Karčemarsko atstovaujamo "Osmanlispor", kuris po pasiekto neblogo rezultato išvykoje namie nusileido Pirėjo "Olympiacos" klubui.

Antrajame kėlinyje dukart į turkų vartus įmušė Karimas Ansarifardas bei dar vieną tikslų smūgį pridėjo Tarikas Elyounoussi. Kadangi pirmasis mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis, tai reiškia, jog į turnyro aštuntfinalį keliauja graikai.

Kiek netikėta baigtis užfiksuota Kipre, kur Nikosijos APOEL komanda privertė pasiduoti Bilbao "Athletic". Pergalę bei patekimą į kitą etapą aikštės šeimininkams garantavo antrojo kėlinio pradžioje Pieros Sotiriou ir Giannio Giannoto pelnyti įvarčiai, kurių dėka bendras dviejų rungtynių rezultatas tapo 4-3.

Fantastiškai išsigelbėti Rusijoje sugebėjo Briuselio "Anderlecht", į Sankt-Peterburgo "Zenit" stadioną atsivežęs dviejų įvarčių persvarą. Visgi, ji greitai ištirpo po to, kai siautėti pradėjo šeimininkų legionierius Giuliano, įmušęs įvartį, atlikęs rezultatyvų perdavimą Artiomui Dzyubai ir galiausiai pasižymėjęs dar kartą. Pergalė 3-0 būtų garantavusi "Zenit" kelialapį į aštuntfinalį, tačiau jį belgams išplėšė Isaacas Kiese, kurio dėka "Anderlecht" pateko dėl to, kad įmušė svečiuose.

Dar vienas netikėtas rezultatas - lygiosios tarp Londono "Tottenham" ir "Gent", kurios reiškia, jog į kitą etapą keliauja belgai. Namie žaidusiems "pentinams" viskas prasidėjo gerai, nes juos į priekį išvedė Christianas Eriksenas. Vis dėlto, neilgai trukus Harry Kane'as įsimušė į savus vartus, o Dele Alli užsidirbta raudona kortelė buvo lemtinga. Po jos įvartį dar sugebėjo pelnyti Victoras Wanyama, bet  mačo pabaigoje rezultatą išlygino Jeremy Perbet.

Tuo tarpu Monchengladbacho "Borussia" neįtikėtinai atsitiesė Italijoje. Florencijos "Fiorentina" pirmą mačą buvo laimėjęs rezultatu 1-0, o po Borja Valero bei Nikola Kaliničiaus smūgių ši persvara išaugo iki trijų įvarčių. Tuomet dar pirmojo kėlinio pabaigoje 11 metrų baudinį realizavo Larsas Stindlas. Po pertraukos tas pats Stindlas pasižymėjo dar dukart, o Andresas Christensenas įtvirtino vokiečių pergalę ir kelialapį į aštuntfinalį.

Įspūdingas rezultatas užfiksuotas ir Lione, kur vietos komanda net 7-1 sudaužė Alkmaro AZ futbolininkus. Čia hat-tricku išsiskyrė Nabilis Fekiras.

Vienintelio pratęsimo prireikė kovoje tarp Donecko "Shakhtar" bei "Celta Vigo" komandų, kur ispanams viltį pačioje mačo pabaigoje atgaivino 11 metrų baudinį realizavęs Iago Aspasas. Nepaisant to, jog rungtyniavo išvykoje, "Celta" futbolininkai stipresni buvo ir per papildomas 30 minučių, kurioms įpusėjus pergalingą įvartį pelnė gynėjas Gustavo Cabralas.