Euro-2008 atrankoje Vokietija nesugebėjo įveikti Kipro © Eurofootball.lt
2008 metų Europos čempionato atrankos varžybose trečiadienį kovos vyko trijose grupėse - A grupėje į priekį išsiveržė trečią laimėjimą iškovojusi Suomija, nuo kurios nedaug atsilieka tris taškus iš Belgijos išsivežusi Lenkija, D grupėje Kipras sensacingai atsilaikė prieš Vokietiją, o Airija pasiekė pirmą pergalę, tuo tarpu E grupėje lyderiauja trilerį Izraelyje laimėjusi Kroatija ir taip pat svečiuose nugalėjusi Rusija.

Anglo Roy Hodgsono treniruojama Suomija, kuri jau prieš tai įveikė Lenkiją ir sužaidė lygiosiomis su Portugalija, namuose laukė ne pats galingiausias varžovas - Armėnija, ir nors jau 10 minutę po Jonatano Johanssono perdavimo šeimininikus į priekį nedengiamas smūgiu galva išvedė saugas Mika Nurmela, suomiams persvarai išlaikyti reikėjo puikaus vartininko Jussi Jaaskelaineno žaidimo antrajame kėlinyje.

Surinkę 11 taškų suomiai pakilo į pirmą vietą, o antroje atsidūrė Lenkijos rinktinė, kuri svečiuose minimalia persvara įveikė Belgiją. Briuselyje vykusiame mače iniciatyvą turėjo svečiai, kurie ir pasižymėjo 19 minutę, kai suklydus gynėjui Danieliui van Buytenui kamuolį į vartų kampą pasiuntė Radoslawas Matusiakas.

Per visas rungtynes belgams sunkiai sekėsi kurti pavojingas atakas, o lenkų išpuoliai buvo aštresni ir pirmajame kėlinyje du kartus labai arti tikslo buvo Eusebiušas Smolarekas, tačiau jis iš pradžių pabėgęs nuo gynėjo pažeme smūgiavo šalia virpsto, o vėliau visiškai netoli vartų mušė galva. Geriausią galimybę išvengti nesėkmės šeimininkai turėjo mačo pabaigoje, bet Emile'iui Mpenzai pasižymėti sutrukdė vartininkas Arturas Borucas.

Ketvirtą vietą grupėje ir toliau užėma savo aikštėje Kazachstaną sutriuškinusi Portugalija. Du įvarčius portugalams pelnė Simao, kuris pasižymėjo galingu smūgiu 8 minutę ir įvarčiu iš arti 86 minutę, o vieną 30 minutę po gražaus reido iš baudos aikštelės prieigų įmušė Cristiano Ronaldo.

Dienos rezultatas užfiksuotas Kipre, kur šeimininkai sugebėjo nenusileisti Pasaulio čempionato bronzininkei Vokietijos rinktinei. Nors 15 minutę pirmąjį įvartį šūviu iš toli pelnė vokiečių kapitonas Michaelis Ballackas, likus porai minučių iki pertraukos po perdavimo iš krašto puikiu smūgiu iš 14 metrų nestabdydamas kamuolio rezultatą išlygino šeimininkų lyderis Giannakis Okkas.

Antrajame kėlinyje kipriečių kapitonas pelnė ir antrąjį įvartį, bet jis buvo neįskaitytas dėl nuošalės, o vokiečių pavojingą ataką nutraukė nuo vartų linijos kamuolį atmušęs gynėjas. Pergalę svečiams rungtynių pabaigoje po žemo perdavimo iš krašto galėjo išplėšti Bastianas Schweinsteigeris, tačiau vokiečių saugas į vartus nepataikė ir Kipras iškovojo lygiąsias.

Tiesa, po šių lygiųjų vokiečiai vis tiek su 10 taškų pasivijo iki tol grupės lydere buvusią Čekiją, o Kipras dalinasi 4-5 vietas su Airija, kuri namuose sutriuškino San Mariną rezultatu 5-0. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Robbie Keanas, vieną pridėjo Kevinas Doyle'as, o dar vieną į savo vartus įsimušė Davide'as Simoncini.

Tikras įvarčių lietus vyko E grupės mače tarp Izraelio ir Kroatijos. Izraeliečiai pirmavo 8 minutę pasižymėjus Roberto Colautti, bet prieš baigiantis pirmajam kėliniui Darijo Šrna 11 metrų baudinys ir Eduardo Da Silva įvartis leido kroatams išsiveržti į priekį 2-1.

55 minutę E.Da Silva padidino Kroatijos persvarą iki dviejų įvarčių, ir nors vėliau Yossi Benayounas sumažino Izraelio atsilikimą, netrukus natūralizuotas brazilas įtvirtino savo "hat-tricką" ir dar vienas R.Colautti tikslus smūgis rungtynių pabaigoje šeimininkams jau nebepadėjo - kroatai nugalėjo rezultatu 4-3 ir pirmauja E Grupėje.

Į antrą vietą pakilo Makedoniją išvykoje įveikusi Rusija, kuriai 18 minutę pirmąjį įvartį po Diniyaro Bilyaletdinovo perdavimo stirpiu smūgiu pelnė Vladimiras Bystrovas, o sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį rezultatą po individualaus reido padvigubino Andrejus Aršavinas.

Po pastarojo įvarčio susitikimas buvo trumpam nutrauktas dėl Rusijos sirgalių susirėmimo su Makedonijos policija, bet vėliau mačui prasitęsus rezultatas nepasikeitė ir nugalėjo Guuso Hiddinko treniruojami svečiai.

Trečiadienio Euro-2008 atrankos rungtynių statistika

A grupė

Suomija 1 - 0 Armėnija
8' [1 - 0] Mika Nurmela

Belgija 0 - 1 Lenkija
19' [0 - 1] Radoslaw Matusiak

Portugalija 3 - 0 Kazachstanas
8' [1 - 0] Simao Sabrosa
30' [2 - 0] Cristiano Ronaldo
85' [3 - 0] Simao Sabrosa

Kipras 1 - 1 Vokietija
15' [0 - 1] Michael Ballack
43' [1 - 1] Giannakis Okkas

Airija 5 - 0 San Marinas
7' [1 - 0] Davide Simoncini (į savo vartus)
24' [2 - 0] Kevin Doyle
31' [3 - 0] Robbie Keane
58' [4 - 0] Robbie Keane (11m.)
85' [5 - 0] Robbie Keane

Makedonija 0 - 2 Rusija
18' [0 - 1] Vladimir Bystrov
32' [0 - 2] Andriy Arshavin

Izraelis 3 - 4 Kroatija
8' [1 - 0] Roberto Collauti
37' [1 - 1] Darijo Srna (11m.)
39' [1 - 2] Eduardo Da Silva
55' [1 - 3] Eduardo Da Silva
67' [2 - 3] Yossi Benayoun
72' [2 - 4] Eduardo Da Silva
89' [3 - 4] Roberto Collauti

1. Kroatija 4 3 1 0 13-3 10
2. Rusija 4 2 2 0 5-1 8
3. Anglija 4 2 1 1 6-2 7
4. Izraelis 4 2 1 1 9-6 7
5. Makedonija 5 2 1 2 4-3 7
6. Estija 3 0 0 3 0-4 0
7. Andora 4 0 0 4 1-19 0