Euro 2012: mūsų grupėje pasaulio čempionai palaužė Škotiją, čekai parsiveža pergalę iš Lichenšteino (VIDEO) © Eurofootball.lt
Europos čempionato atrankos turnyro I grupėje, kurioje varžosi Lietuvos rinktinė, antradienio vakarą sužaistos dvejos rungtynės.

Nelengvą pergalę iškovojo favoritė Ispanija, išvykoje 3-2 nugalėjusi Škotiją ir įsitvirtinusi pirmoje vietoje.

Pasaulio čempionai atrodytu įtikinamai pirmavo po pirmojo kėlinio pabaigoje Davido Villos realizuoto 11 metrų baudinio bei tikslaus Andreso Iniestos smūgio iš arti 55 minutę, tačiau Stevenas Naismithas galva sušvelnino santykį, o 66 minutę po škotų perdavimo iš krašto kamuolį į savų vartų tinklą pasiuntęs ispanų gynėjas Gerardas Pique atstatė pusiausvyrą.

Tačiau šeimininkų viltis iškovoti bent tašką palaidojo du įvarčius į Lietuvos rinktinės vartus penktadienį įmušęs Fernandas Llorente. Po keitimo aikštėje pasirodęs futbolininkas 79 minutę iš arti trečią kartą nuginklavo Alaną McGregorą ir lėmė pergalę Ispanijos komandai.

Kitame mače čekai išvykoje 2-0 nugalėjo autsaiderę Lichtenšteino komandą.

Lichtenšteinas 0 - 2 Čekija
12' [0 - 1] T.Necid
29' [0 - 2] M.Kadlec

Škotija 2 - 3 Ispanija
44' [0 - 1] D.Villa (iš 11 m. baudinio)
55' [0 - 2] A.Iniesta
58' [1 - 2] S.Naismith
66' [2 - 2] G.Pique (į savus vartus)
79' [2 - 3] F.Llorente

89' iš aikštės pašalintas S.Whittaker (Škotija)

(vieta, komanda, sužaista rungtynių, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Ispanija 3 3 0 0 10:3 9
2. Čekija 3 2 0 1 3:1 6
3. Škotija 4 1 1 2 4:5 4
4. Lietuva 3 1 1 1 2:3 4
5. Lichtenšteinas 3 0 0 3 1:8 0