"EURO 2016" TOP 200 žaidėjų reitingas: Dešinio krašto gynėjai (I dalis, 11-20 pozicijos)

Artėjant 2016 metų Europos čempionatui, Bleacher Report apžvelgs ir reitinguos 200 geriausių šių pirmenybių žaidėjų, pagal šių futbolininkų pozicijas. Trečioje reitingo apžvalgoje – dešinio krašto gynėjo pozicijų futbolininkai. Į reitingą pateko ir iš čempionato paskutinę akimirką dėl traumos iškritęs, tačiau preliminarioje Ispanijos rinktinės sudėtyje buvęs Dani Carjavalis, o vietoje jo į pirmenybes vyksiančio Hectoro Ballerino pavardės jame neišvysite.

Reitingas sudarytas iš dviejų kategorijų: viena sudaryta iš gynybinių sugebėjimų (kamuolio perėmimų, žaidėjų uždengimo ir pozicijos užsiėmimo), o kita iš atakoje demonstruojamo žaidimo (skersuojamų kamuolių, prisijungimo į atakas ir bendrų techninių sugebėjimų). Kiekvienoje iš šių kategorijų žaidėjas maksimaliai gali gauti 50 taškų, o sudėjus taškus gautus abejose kategorijose buvo sudėliotas Europos čempionato dešinio krašto gynėjų reitingas.

Pirmoje šios apžvalgos dalyje jums pateikiami 11-20 pozicijose likę krašto gynėjai.


20. Florianas Kleinas – Austrija

Gynybiniai sugebėjimai: 34/50

Kleino sezonas „Stuttgart“ ekipoje tikrai nebuvo pats geriausias. Sezono pradžioje jis žaidė beveik visose rungtynėse, tačiau sausio 6 dieną komanda pasipildė kitu jo pozicijos žaidėju, o nuo tos akimirkos jam vietos aikštėje beveik nebeatsirado.

Galbūt būtent Kleino „Stuttgart“ ekipai ir pritrūko, kuri sezono gale nugarmėjo į „Bundesliga“ apačią ir iškrito iš Vokietijos pirmenybių.

Žaidimas puolime: 35/50

Turėdami blogiausią gynybą lygoje, „Stuttgart“ išlikti lygoje bandė sėkmingu žaidimu puolime. Žaidimo priekyje jie reikalavo ir iš savo krašto gynėjų, o Kleinas šį sezoną prie atakų prisidėjo dviem rezultatyviais perdavimais.

Bendras reitingas: 69/100

Ateinantis mėnesis gali išgelbėti Kleino karjerą. Sužaidęs visus mačus Austrijos sudėtyje atrankos varžybose, jis turėtų būti startiniu žaidėju ir Europos čempionate, o geras žaidimas šiose pirmenybėse būtų būtent tai, kas galėtų padėti jam pabėgti iš progos sezono pabaigoje jam nesuteikusios ir iš aukščiausios lygos iškritusios komandos.

19. Peteris Pekarikas – Slovakija

Gynybiniai sugebėjimai: 38/50

Prieš šį sezoną Pekarikui buvo numatyta svari rolė „Hertha“ ekipoje. Visgi, sezono metu patirta peties trauma per visą sezoną jam leido sužaisti vos dvyliką rungtynių.

Gynybinio plano gynėjas yra rimta pagalba komandai ginantis, o „Bundesliga“ pirmenybėse septintą vietą užėmusiai komandai jo sugebėjimai tiksliai sužaisti gynyboje ir atimti kamuolį iš varžovų, būtų tikrai pravertę.

Žaidimas puolime: 32/50

Pekarikas visos karjeros metu geriau rungtyniauja gynyboje, nei puolime. Nors prieš dvidešimt metų jo statistiniai rodikliai puolime būtų vertinami kiek kitaip, šiuolaikiniame futbole iš jo pozicijos žaidėjų yra reikalaujama didesnio indėlio puolime.

Pekariko laimei, tiek „Hertha“, tiek Slovakijos rinktinėje jo demonstruojamas žaidimas gynyboje patinka komandos treneriams ir šie atlaidžiau žiūri į jo trūkumus puolant.

Bendras reitingas: 70/100

Balandį buvo pasirodę gandų, jog slovaku domisi „Leicester City“ ekipa. Nors čempionų titulą iškovojusios „lapės“ gali sau leisti įsigyti ir garsesnį žaidėją, tokie gandai yra rimtas įvertinimas „Hertha“ žaidėjui.

Traumas išsigydęs gynėjas turėtų be didesnės konkurencijos užimti dešinio gynėjo poziciją Slovakijos rinktinėje, o geru žaidimu jis gali atkreipti Claudio Ranieri ir kitų komandų trenerių dėmesį.

18. Mikaelis Lustigas – Švedija

Gynybiniai sugebėjimai: 35/50

Lustigas praėjusį sezoną pasirodė visose „Celtic“ rungtynėse ir prisidėjo prie penkto iš eilės Škotijos čempionų titulo. Lustigas septyniuose iš tų mačų buvo šios ekipos kapitonas, o tai įrodo jo rimtą indėlį tiek į komandos žaidimą aikštėje, tiek į darbą už aikštės ribų.

Žaidimas puolime: 38/50

29-erių metų žaidėjas praėjusį sezoną prisidėjo prie 12 įvarčių ir puolant yra rimta grėsmė varžovams. Tiek „Rosenborg“, tiek „Celtic“ ekipose jis agresyviai verždavosi į priekį, o tokios jo pastangos buvo vainikuotos įvarčiais bei rezultatyviais perdavimais.

Bendras reitingas: 73/100

Lustingas šiame čempionate turėtų būti svarbus Švedijos rinktinės žaidėjas. Jam teks kaip reikiant padirbėti gynyboje, taip leidžiant Zlatanui Ibrahimovičiui ir kitiems rinktinės atakuojantiems žaidėjams turėti progą pademonstruoti savo gebėjimus ir nubausti varžovus įvarčiais.

Jei „Celtic“ žaidėjas prie sėkmingos gynybos pridėtų dar ir sėkmingus prisijungimus puolime, Švedijos rinktinei nuo to būtų tik geriau.

17. Theodoras Gebre Selassie – Čekija

Gynybiniai sugebėjimai: 38/50

Žaidęs paskutinėmis sezono akimirkomis išsigelbėjusioje „Werder“ ekipoje, Gebre Selassie buvo itin pastebimas gynyboje. Čekas iš visų „Bundesliga“ dešinio krašto gynėjų pirmavo pagal perimtus kamuolius, išmuštus kamuolius iš savo aikštės zonos, perimtus perdavimus bei laimėtas oro dvikovas.

Tokia statistika tik patvirtina, koks svarbus „Werder“ gynyboje buvo šis žaidėjas.

Žaidimas puolime: 36/50

Puolime Gebre Selassie nebuvo toks pat efektyvus – nors jis sukūrė progų komandos draugams, sezoną jis pabaigė vos su dviem rezultatyviais perdavimais. Tokią statistiką jis norėtų pagerinti, tačiau dėl išlikimo kovojančioje ekipoje svarbiausia jo užduotis buvo gintis.

Bendras reitingas: 74/100

2012 metais jis jau išpildė savotišką svajonę – atvykęs į Europos čempionatą kaip niekam nežinomas žaidėjas jis puikiu turnyru išsikovojo sau kontraktą su „Werder“ ekipa. 29-erių metų žaidėjas norėtų pakartoti panašią sėkmę ir šiose pirmenybėse bei taip žengti paskutinį žingsnį į priekį savo karjeroje.

16. Gokhanas Gonulas– Turkija

Gynybiniai sugebėjimai: 37/50

Po devynių metų „Fenerbahce“ gretose, Gonulas šią vasarą taps laisvuoju agentu ir yra pasiryžęs karjerą pratęsti kitur. Geriausias Turkijos pirmenybių dešinio krašto gynėjas domina ne tik stipriausius savo šalies klubus, tačiau ir „Premier“ lygoje rungtyniaujančią „West Ham United“ ekipą.

Kad ir kas įsigytų šį žaidėją, jie į savo gretas pasikvies patyrusį ir kamuolius iš varžovų gebantį perimti gynėją.

Žaidimas puolime: 39/50

Labiau žinomas dėl savo žaidimo puolime nei gynyboje, Gonulas per savo karjerą žaidė ir dešiniu saugu bei dešinio krašto puolėju. Visgi, 31-erių metų žaidėjas labiausiai mėgsta žaidimą gynėjo pozicijoje.

Dėl savo technikos ir gebėjimo sukurti progas atradus erdvės varžovų gynybose, jis UEFA buvo pramintas „Turkiškuoju Cafu“.

Bendras reitingas: 76/100

Nuo 2007 metų atstovaujantis Turkijos rinktinei, Gonulas atvyks į vieną iš paskutinių savo rimtų turnyrų su rinktine. Jau beveik dešimtmetį jis yra geriausias savo šalies dešinio krašto gynėjas, o šios pozicijos ir per šią vasarą jis tikrai nepraras.

15. Šime Vrsaljko – Kroatija

Gynybiniai sugebėjimai: 39/50

Nors ir nepakartojo „Leicester City“ pasiekimo ir netapo Italijos čempionais, tačiau šio sezono „Serie A“ pirmenybėse visus stebino „Sassuolo“ ekipa. Sezoną užbaigusi šeštoje vietoje, jie pralenkė ir tokias ekipas kaip „Milan“ bei „Lazio“.

Vienas iš geriausių šios ekipos žaidėjų buvo Vrsaljko. Jis yra labai agresyvus žaidėjas, o dėl to praėjusiame sezone jis užsidirbo net devynias geltonas korteles. Visgi, jei atimtume iš jo tą nusiteikimą ir kovą, sugadintume ir teigiamus dalykus, kuriuos atneša šios savybės.

Žaidimas puolime: 37/50

Vrsaljko vienu metu buvo atlikęs po rezultyvų perdavimą trijose rungtynėse iš eilės. Nors jam nevisada pavyksta pademonstruoti tokį stabilumą, tai parodo 24-erių metų žaidėjo potencialą.

Jis vis dar mokosi to, kaip reikia žaisti šioje pozicijoje aukščiausio lygio pirmenybėse, o su šia patirtimi pagerės ir jo sprendimų priėmimas bei techniniai sugebėjimai. Tačiau jei reiktų žiūrėti vien į įgimtas savybes – kroatas turi viską, kad taptų aukščiausios klasės savo pozicijos žaidėju.

Bendras reitingas: 76/100

Kroatijos rinktinės kapitonas Darijo Srna taip pat yra šios pozicijos žaidėjas, tad Vrsaljko gali tekti keltis į kairę, kur konkurencija kiek mažesnė. Srna taip pat gali būti pastumtas į priekį ir žaisti krašto saugo pozicijoje, taip vietą gynyboje užleidžiant kolegai iš „Sassuolo“.

Kad ir kokį pasirinkimą priimtų Kroatijos rinktinės treneris – dešiniame krašte jis turės patikimą gynėją.

14. Christophe Jallet – Prancūzija

Gynybiniai sugebėjimai: 38/50

Jallet keturis metus buvo pagrindiniu savo pozicijos žaidėju „Paris Saint-Germain“ ekipoje, tačiau penktuosius metus klube jam sugadino traumos, dėl kurių jis buvo priverstas palikti PSG ir savo karjerą išvyko gaivinti į „Lyon“ ekipą.

32-jų metų žaidėjas tapo tvirtu startinės sudėties žaidėju „Lyon“ gretose, tad šis sprendimas pasiteisino. Dabartinėje karjeros fazėje jo žaidimo skaitymas ir patirtis jau pranoksta atletiškumą. Nepaisant to, jis vis dar sėkmingai rungtyniauja, o savo patirtį perduoda ir kitiems žaidėjams būdamas lyderiu ir už aikštės ribų.

Žaidimas puolime: 38/50

Veteranas tikrai nepasiklysta nubėgęs į varžovų aikštės zoną. Per savo karjerą jis sukūrė 46 įvarčius, o tokia statistika tikrai nėra bloga. Prie gero žaidimo gynyboje jis prideda ir gebėjimą padėti komandai puolime, o šis įvairiapusiškas žaidimas atnešė jam vietą Prancūzijos rinktinėje.

Bendras reitingas: 76/100

Jallet vargu ar gali tikėtis būti kažkuo daugiau, nei Bacary Sagna dubleriu savo šalies rinktinėje. Tačiau jei „Manchester City“ gynėjas dėl traumos ar diskvalifikacijos negalėtų padėti savo ekipai, Jallet yra pakankamai geras, jog užkamšytų atsiradusią skylę ekipoje.

13. Cedricas Soaresas – Portugalija

Gynybiniai sugebėjimai: 39/50

Už kiek mažiau nei penkis milijonus svarų iš „Sporting“ į „Southampton“ atvykęs Soaresas, buvo dar vienas iš Ronaldo Koemano pasiteisinusių pirkinių. Už 24-erių metų žaidėją, komandoje daugiau kamuolių iš varžovų atėmė tik atraminiai saugai – Victoras Wanyama ir Oriolas Romeu.

Žaidimas puolime: 39/50

Kai gynyboje atrodo, kad jam viskas gaunasi natūraliai, tai puolime jam dar yra kur tobulėti. Jo perdavimai adresatus pasiekė vos 70% kartų, o tai tikriausiai buvo dėl to, jog „Premier“ lygos greičiai skiriasi nuo tų, kuriuos jis iki tol matė Portugalijos pirmenybėse.

Prisitaikyti prie Anglijos futbolo jam prireiks laiko, tačiau Soaresas jau įrodė, kad turi potencialo būti pavojingu atakuose.

Bendras reitingas: 78/100

Net 72 rungtynes už Portugalijos jaunimo ekipas sužaidęs futbolininkas, vyrų rinktinėje aikštėje pasirodė dar tik devynis kartus ir vis dar laukia pirmosios rimtos galimybės sublizgėti nacionalinėje ekipoje. Nors jo vieta aikštėje tikrai nėra garantuota ir dėl jos jam teks kovoti su Vieirinha, jis atrodo pakankamai geras ir perspektyvus, jog savo vietą rinktinės startiniame vienuoliktuke išsikovotų jau ateinančiame Europos čempionate.

12. Elseidas Hysajus – Albanija

Gynybiniai sugebėjimai: 40/50

Hysajus tarp geriausių savo pozicijos žaidėjų įsiveržė labai greitai. Su „Empoli“ laimėjęs patekimą į „Serie A“ pirmenybes ir sužaidęs sezoną aukščiausioje lygoje su šia ekipa, albanas persikėlė į „Napoli“. Vienoje iš stipriausių Italijos ekipų 22-ejų metų žaidėjas nepasimetė ir sužaidė 37 iš 38 rungtynių, vienintelį mačą praleidęs dėl diskvalifikacijos.

„Napoli“ pateko į Čempionų lygą, tad kitais metais Hysajus karjeroje žengs dar vieną žingsnį į priekį ir save galės išbandyti prestižiškiausiose Europos pirmenybėse.

Žaidimas puolime: 38/50

Jaunasis gynėjas dar turi kur tobulėti, o labiausiai jis gali pagerinti savo žaidimo skaitymą komandai atakuojant. Krašto gynėjams svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip vystosi ataka ir kada bei kur jiems reikia judėti. Su patirtimi Hysajus šį žaidimo elementą tik tobulins, o albanas jau dabar įrodė, jog jis nežada sustoti ir yra pasiryžęs vis gerinti savo žaidimą.

Bendras reitingas: 78/100

Jaunystė yra didžiausias Hysajaus privalumas. Gavęs daug žaidybinio laiko Italijoje ir Albanijos rinktinėje, jis artimiausiu metu gali tapti vienu iš geidžiamiausių žaidėjų didiesiems klubams. Net jei geras jo pasirodymas Europos čempionate padėtų sulaukti šių ekipų pasiūlymų, likti dabartinėje komandoje ir toliau tobulinti savo žaidimą, atrodytų, kaip pats protingiausias pasirinkimas šiam žaidėjui.

11. Vieirinha – Portugalija

Gynybiniai sugebėjimai: 34/50

Vieirinha šį sezoną rungtyniavo trijose pozicijose – krašto gynėju, krašto saugu ir krašto puolėju. Nors jis klube dažniau rungtyniavo būtent pastarosiose dvejose pozicijose, rinktinėje jis beveik visada leidžiamas krašto gynėju.

Jo tikrai negalime pavadinti gynybiniu žaidėju, tačiau jis visada veržiasi į priekį ir sukelia problemų varžovams bandantiems apsiginti nuo portugalo atakų.

Žaidimas puolime: 46/50

Žaisdamas krašto gynėju, Vieirinha puldamas turės pranašumą prieš beveik visus šio čempionato dešinio krašto gynėjus. Jis puikiai žaidžia su kamuoliu, tiksliai skirsto juos komandos draugams, o jo techniniai sugebėjimai atveria jam erdves puolant.

Nors jis ir nėra pasaulinės klasės krašto gynėjas, labiau atakuojančio gynėjo rolėje, portugalas gali sublizgėti dėl savo galimybės stipriai padėti komandos puolimui.

Bendras reitingas: 80/100

Jose Bosingwa nepateko į 2016 metų Europos čempionatą, o tai sukėlė daug kalbų apie tai, kas turėtų užimti dešinio gynėjo poziciją. Cedricas Soaresas yra tipinis šios pozicijos žaidėjas, tačiau jam dar gali pritrūkti patirties.

„Wolfsburg“ žaidėjas, nors ir nėra tikras krašto gynėjas, atrodo kaip geresnis pasirinkimas Portugalijai, o jo prisijungimai prie atakų turėtų sukurti kiek daugiau laisvės ir atakų lyderiui Cristiano Ronaldo.

 

Prieš tai publikuoti:

Vartininkų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.

Kairiojo krašto gynėjų reitingas: 1-10 pozicijos, 11-20 pozicijos.