Europos lyga: "Borussia" sutriuškino "Tottenham", "Liverpool" įveikė "Man United" (VIDEO)

Šiandien sužaisti visi UEFA Europos lygos aštuntfinalio susitikimai.

Centrinėje vakaro dvikovoje Dortmunde triumfavo vietos "Borussia" futbolininkai. Vokietijos ekipa jau sužaidus pusvalandį po Pierre'o-Emericko Aubameyango įvarčio išsiveržė į priekį ir galiausiai iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 3-0.

Šeimininkai rungtynėse dominavo beveik visose kategorijose, o jų pelnyti įvarčiai atrodo pasiekti ne itin sunkiai. Antrajame kėlinyje už abu juos atsakingas buvo Marco Reusas.

Donecko "Shakhtar" vienuolikė taip pat iškovojo pergalę savoje aikštėje, 3-1 privertusi pasiduoti Briuselio "Anderlecht". Ukrainiečiai oponentus pasiuntė į nokdauną pirmojo kėlinio viduryje, kai per keletą minučių pasižymėjo Taisonas bei Oleksandas Kucheras.

69-ąją minutę belgų komandai įvartį pelnė Frankas Acheampongas, bet neilgai trukus visus reikalus sutvarkė Eduardo.

Stambulo "Fenerbahce" klubui pergalę prieš "Braga" atnešė 82-ąją minutę Mehmeto Topalo atliktas tikslus smūgis. Nugalėtojai tikrai gali džiaugtis, nes dvikova klostėsi atkakliai ir panašu, jog Portugalijoje jiems tikrai nebus lengva.

Tuo tarpu praėjusius du sezonus taurę iškovoję "Sevilla" futbolininkai svečiuose nulinėmis lygiosiomis sužaidė su "Basel".

Iš kiek vėliau prasidėjusių rungtynių labiausiai buvo laukiama Anglijos klubų akistata. "Liverpool" bei "Manchester United" tarptautiniame turnyre susitiko pirmąkart per visą istoriją.

Ir iš tiesų, derbis neturėjo nuvilti bent jau "Anfield" stadione susirinkusių Mersisaido klubo gerbėjų, nes jų palaikoma komanda iškovojo pergalę rezultatu 2-0. Negana to, pirmajame kėlinyje nuo 11 metrų žymos pasižymėjo šį sezoną itin retai rungtyniaujantis Danielis Sturridge'as.

Savo ruožtu po pertraukos visas abejones dėl mačo nugalėtojo nubraukė puikiai pastaruoju metu žaidžiantis brazilas Roberto Firmino.

Kitose rungtynėse, kuriose kovėsi dvi ispanų ekipos, min galvaimaliu rezultatu triumfavo Bilbao "Athletic" futbolininkai. "Valencia" buvo priverstas pasiduoti puikaus Raulio Garcios įvarčio galva dėka.

Prahoje tarp vietos "Spartos" bei Romos "Lazio" nugalėtojas nepaaiškėjo ir atsakomojoje kovoje viskas spręsis iš naujo - Čekijos sostinėje įvarčiais apsikeitus Martinui Frydekui bei Marco Parolo užfiksuotos lygiosios 1-1.

Dar vieną šiandien žaidusį Ispanijos klubą "Villarreal" į pergalę namuose prieš Leverkuzeno "Bayer" atvedė Cedrico Bakambu dublis.

"Basel" 0 - 0 "Sevilla"

"Borussia" 3 - 0 "Tottenham"

"Fenerbahce" 1 - 0 "Braga"

"Shakhtar" 3 - 1 "Anderlecht"

"Athletic" 1 - 0 "Valencia"

"Liverpool" 2 - 0 "Manchester United"

"Sparta" 1 - 1 "Lazio"

"Villarreal" 2 - 0 "Bayer"