Europos lyga: "Man United" ir kiti anglų klubai žengė toliau, "Villarreal" eliminavo "Napoli" (VIDEO)

Šį vakarą paaiškėjo 15 UEFA Europos lygos aštuntfinalio dalyvių.

Vietą kitame etape po atkaklios kovos užsitikrino "Liverpool", namuose tik Jameso Milnerio realizuoto 11 metrų baudinio dėka palaužęs "Augsburg" ekipą, su kuria Vokietijoje sužaidė be įvarčių.

Skaudžią nesėkmę patyrė dar viena "Bundesliga" komanda, namuose rezultatu 3-0 turėjusi pripažinti Donecko "Shakhtar" pranašumą. Pirmojoje dvikovoje įvarčių pelnyta taip pat nebuvo, taigi, viskas sprendėsi šiose rungtynėse, kuriose ukrainiečius į pergalę vedė Marlosas Facundo Ferreyra bei Viktoras Kovalenko.

Kiek geriau sekėsi Leverkuzeno "Bayer" futbolininkams, kurie Karimo Bellarabi dublio ir vieno Hakano Calhanoglu įvarčio dėka rezultatu 3-1 nugalėjo Lisabonos "Sporting". Šiame susitikime sužaidus valandą rezultatas buvo lygus ir svečiai iš Portugalijos turėjo puikius šansus žengti į kitą etapą. Vis dėlto, būsima Luko Spalvio komanda galiausiai prieš vokiečių puolimą neatsilaikė.

Į aštuntfinalį dar žengė du Ispanijos klubai. "Valencia" be didesnio vargo išvykoje 4-0 sutriuškino Vienos "Rapid", o Bilbao "Athletic" tik mačo pabaigoje išvengė pratęsimo su "Marseille". Prancūzijos uostamiesčio vienuolikei pranašumą buvo suteikęs jos lyderis Michy Batshuayi, bet baskus nuo papildomų trisdešimties minučių futbolo išgelbėjo 81-ąją pasižymėjęs Sabinas Merino.

Puikiai pasirodė ir "Villarreal", svečiuose išplėšęs lygiąsias prieš dėl Italijos čempiono titulo kovojantį "Napoli". Mačui Ispanijoje pasibaigus pergale minimaliu rezultatu, Marcelino Garcios auklėtiniai po 17-ąją minutę pelnyto Mareko Hamšiko įvarčio rizikavo žaisti pratęsimą. Ispanų laimei, sužaidus beveik valandą pasižymėjo Tomasas Pina.

Kitas pajėgus Italijos klubas Florencijos "Fiorentina" Londone nepasipriešino vietos "Tottenham". Nepaisant to, jog pirmoji dvikova baigėsi lygiosiomis, šį vakarą "pentinai" savo varžovus sutriuškino rezultatu 3-0. Prie pergalės prisidėjo Ryano Masono, Eriko Lamelos tikslūs smūgiai bei Gonzalo Rodriguezo įvartis į savus vartus.

Visas dėmesys šį vakarą visgi buvo sutelktas į Mančesterį, kur vietos "United" reikėjo panaikinti vieno įvarčio persvarą, atsivežtą iš Herningo. Rungtynių pradžia "raudoniesiems velniams" nieko gero nežadėjo - "Midtjylland" Pione Sisto pastangų dėka į priekį išsiveržė jau pirmojo kėlinio viduryje.

Tiesa, praleistas įvartis šeimininkų nesutrikdė ir rezultatas buvo lygus jau po penkių minučių. Dar iki pertraukos Juanas Mata galėjo išvesti anglus į priekį, bet nerealizavo 11 metrų baudinio. Dėl šio epizodo "Man United" futbolininkams gerokai pakvipo fiasko, tačiau jie galiausiai sugebėjo išsikapstyti.

Sužaidus daugiau nei valandą ekipą gelbėti ėmėsi aštuoniolikmetis snaiperis Marcusas Rashfordas, pelnęs du įvarčius. Kiek vėliau antrąjį baudinį pagaliau išnaudojo Anderis Herrera, o svečiams likus dešimtyje reikalus užbaigė Memphis Depay.