Europos lygos ketvirtfinalyje - trys Ispanijos klubai bei "Liverpool" su "Borussia" (VIDEO)

Šį vakarą paaiškėjo visi aštuoni UEFA Europos lygos ketvirtfinalio dalyviai.

Vienu iš jų tapo "Villarreal" klubas, svečiuose sužaidęs nulinėmis lygiosiomis su Leverkuzeno "Bayer". Ispanams kelią į kitą etapą atvėrė namuose pasiekta pergalė bei puiki gynyba, kurios dėka varžovai, kontroliavę kamuolį du trečdalius laiko, atliko vos šešis smūgius.

Dar dviejų ispanų ekipų mūšyje pergalę iškovojo namuose žaidusi "Valencia", bet Aritzo Adurizo įvartis kelialapį į ketvirtfinalį padovanojo Bilbao "Athletic" futbolininkams. Šeimininkai į priekį buvo išsiveržę tryliktąją minutę, kuomet pasižymėjo Santi Mina, o dar iki pertraukos įvartį pelnė Aderlanas Santosas. Visgi, jau minėtas baskų snaiperis 75-ąją minutę sudaužė Gary Neville'o auklėtinių viltis, nes išvykoje jie patyrė nesėkmę rezultatu 0-1.

Šiek tiek netikėta baigtis užfiksuota Romoje, kur vietos "Lazio" patyrė sutriuškinimą prieš Prahos "Sparta". Čekai Italijos sostinėje reikalus sutvarkė dar pirmajame kėlinyje ir pergalę jiems garantavo tikslūs Boreko Dockalo, Radislavo Krejci bei Lukaso Juliso smūgiai.

Panašiu stiliumi vietą kitame etape užsitikrino prancūzų vedama "Sevilla" vienuolikė. Mačo prieš "Basel" pradžioje ją į priekį išvedė gynėjas Adilis Rami, o pirmosios rungtynių dalies pabaigoje dukart pasižymėjo Kevinas Gameiro. Šių komandų akistata Šveicarijoje baigėsi be įvarčių, taigi, Unai'aus Emery auklėtiniai tęsia žygį dėl trečiojo titulo iš eilės.

Tuo tarpu "Braga" iš turnyro eliminavo Stambulo "Fenerbahce" futbolininkus, kurie Portugalijoje buvo priversti pasiduoti 3-1. Visus reikalus turkams sugadino iš aikštės pašalintas Mehmetas Topalas, negana to, dar varžovams uždirbęs 11 metrų baudinį. Šį esant lygiam rezultatui realizavo Josue, o neilgai trukus dar vieną įvartį įmušė Nikola Stojiljkovičius. Galiausiai pergalę įtvirtino Rafa Silva. Įdomu, kad "Fenerbahce" ekipai iš viso buvo parodytos net aštuonios geltonos bei trys raudonos kortelės - mačo pabaigoje aikštę dar teko palikti Alperui Potukui bei Volkanui Senui.

Istoriniame anglų mūšyje stipresnis pasirodė "Liverpool", namuose pasiekęs pergalę, o "Manchester United" tvirtovėje iškovojęs lygiąsias. "Raudonieji velniai" turėjo vilčių žengti toliau, kai nuo 11 metrų žymos 32-ąją minutę pasižymėjo Anthony Martialis, bet dar iki pertraukos tiksliu smūgiu atsakė Philippe'as Coutinho. Dvikova baigėsi 1-1.

Kitam "Premier" lygos atstovui Londono "Tottenham" sekėsi ne kaip. Mauricio Pochettino auklėtiniai po nesėkmės Vokietijoje tikėjosi Dortmundo "Borussia" nukauti "White Hart Lane" stadione, tačiau priešininkai pasirodė stipresni ir "pentinų" tvirtovėje. Sužaidus pusę pirmojo kėlinio jie jau pirmavo po Pierre'o-Emerico Aubameyango įvarčio, o tas pats snaiperis 71-ąją minutę svečių persvarą dar padvigubino. "Tottenham" gretose vieninteliam pasižymėti pavyko Heung-Min Sonui.

Į kitą etapą patiesęs Briuselio "Anderlecht" dar žengė Donecko "Shakhtar". Po įtikinamos pergalės 3-1 Ukrainoje, Mircea Lucescu vadovaujamas klubas Belgijos sostinėje sugebėjo persvarą išlaikyti, o pačioje mačo pabaigoje visus taškus sudėjo Eduardo.