Europos lygos starte - Romos klubų nesėkmės © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį prasidėjo naujasis Europos lygos - turnyro, pakeitusio UEFA taurę - sezonas, išsiskiriantis tuo, kad šiose pirmenybėse teisėjauja ne trys, o penki arbitrai.

Staigmeną pateikė Šveicarijos "Basel" ekipa, namie E grupės mače 2-0 įveikusi tituoluotąją "Roma" vienuolikę.

Šeimininkai į priekį išsiveržė sužaidus vos 11 minučių, kai galingu smūgiu iš daugiau nei 20 metrų kamuolį į tinklą pasiuntė portugalas Carlitos.

Nors italai turėjo ne vieną progą pusiausvyrai atstatyti, besibaigiant mačui "Basel" įtvirtino pranašumą - iš arti pasižymėjo Federico Almeraresas.

G grupėje pralaimėjimo kartėlį patyrė ir kita Italijos sostinės ekipa "Lazio", savų žiūrovų akivaizdoje 1-2 pralaimėjusi Zalcburgo "Red Bull".

Pasquale Foggia 59 minutę tiksliu smūgiu kaire koja pasiuntė Austrijos vienuolikę į nokdauną, tačiau ši nepalūžo ir išplėšė pergalę - 82 minutę, pasinaudojęs "Lazio" vartininko Albano Bizzarri susidūrimu su gynėju pusiausvyrą atstatė Franzas Schiemeris, o jau per teisėjo pridėtą laiką pergalingą įvartį pasinaudodamas dar viena Emilsono Cribari klaida pelnė Markas Janko.

Suklupo ir Čempionų lygos atrankos turnyre dalyvavusi Glazgo "Celtic" komanda, C grupėje išvykoje 1-2 nusileidusi Tel Avivo "Hapoel".

Škotai pirmavo po to, kai techniškai kamuolį krūtine susitabdęs varžovų vartininką 25 minutę nuginklavo puolėjas Georgios Samaras, tačiau antrajame kėlinyje Nemanja Vucicevičius ir Maaranas Lala išplėšė pergalę Izraelio klubui.

Svarbų bei kiek netikėtą tašką iškovojo kaimynės Latvijos čempionas "Ventspils", išvykoje atsilaikęs prieš Berlyno "Hertha" - 1-1.

Vokiečiai sėkmingai pradėjo rungtynes ir 34 minutę Lukas Piszczekas išvedė šeimininkus į priekį, bet tuoj po didžiosios pertraukos pusiausvyrą atstatė Edgaras Gauracsas.