FA taurėje suklupo "Liverpool" © Eurofootball.lt
Savaitgalį Anglijoje vyko Futbolo Asociacijos taurės (“FA cup“) turnyro trečiojo etapo kovos, kuriame 64 komandos kovoja dėl teisės žaisti šešioliktfinalyje. Skirtingai nei Lygos taurės turnyre, FA taurės varžybose lyderiai silpnesniems varžovams nenusileido ir didesnių staigmenų nebuvo užfiksuota. Jau po šio savaitgalio tapo aišku, kad pavasarį Anglijoje Futbolo asociacijos taurė atiteks naujiems nugalėtojams.

Didžiausią pergalę iškovojo Londono “Chelsea“, net 6-1 sutriuškinęs ketvirtos lygos autsaiderius “Macclesfield“, treniruojamus praeityje žinomo futbolininko Paulo Ince‘o. Įdomu, kad svečiams buvo pavykę išlyginti rezultatą, tačiau šeimininkai į tai atsakė net 5 įvarčiais. Tris įvarčius įmušė Frankas Lampardas.

Centrinė dvikova vyko Liverpulyje, kur praėjusio sezono taurės laimėtojai vietos „Liverpool“ priėmė „Arsenal“. Kanonieriai išsiveržė į priekį po dviejų Tomašo Rosicky įvarčių pirmojo kėlinio pabaigoje. 71 min. Dirkas Kuytas rezultatą sušvelnino, tačiau likus žaisti 7 minutes “Liverpool“ suklydo gynėjas Jamie Carragheris, ir tuo pasinaudojęs Thierry Henry įmušė lemiamą įvartį – 1-3.

“Liverpool“ buvo priverstas pasitraukti iš turnyro, o 2005 metų laimėtojas „Arsenal“ žengė toliau. Jau po 2 dienų šios dvi komandos ir vėl susitiks Liverpulyje, tik šįsyk – jau Lygos taurės ketvirtfinalyje.

Kita Liverpulio komanda “Everton“ savo aikštėje net 1-4 pralaimėjo “Blackburn“.

Sėkmingai “Man United“ gretose debiutavo naujasis jos pirkinys švedas Henrikas Larssonas. Mače prieš “Aston Villa“ švedas išvedė į priekį “raudonuosius velnius“ į priekį. Vėliau Milanas Barošas išlygino rezultatą, bet paskutinę minutę lemiamą žodį tarė H.Larssoną pakeitęs kitas skandinavas Ole Gunnaras Solskjaeras - 2-1 ir “Man Utd“ šventė pergalę.

Kiti įdomesni susitikimai - ne pačius geriausius laikus išgyvenantis “Charlton“ svečiuose 0-2 pralaimėjo legendiniam “Nottingham Forest“ klubui, “West Ham“ 3-0 sutriuškino “Brighton“, “Watford“ 4-1 – “Stockport“, “Bolton“ svečiuose 4-0 nepasigailėjo “Doncaster“, o “Portsmouth“ 2-1 pranoko “Wigan“. Tuo tarpu “Sheffield Utd“ savo aikštėje gėdingai, net 0-3 nusileido trečios lygos “Swansea“ ekipai.

Ne visi porų favoritai įveikė silpnesniais laikytus varžovus. “Newcastle“ svečiuose neįveikė “Birmingham“ (2-2), “Middlesbrough“ – “Hull“ (1-1), “Fulham“ – “Leicester City“ (2-2), o “Man City“ – “Sheffield Wednesday“ (1-1). Šie klubai po kurio laiko sužais pakartotinas rungtynes.