Fantastiškai atsitiesusi salės rinktinė nugalėjo estus (VIDEO)

Lietuvos Futsal (salės futbolo) rinktinė pirmose Baltijos taurės rungtynėse su Estija parodė charakterį. Po nesėkmingos rungtynių pradžios lietuviai atsilikinėjo rezultatu 0:3, tačiau atsitiesė ir antrajame kėlinyje nepalikę varžovams lygių šventė pergalę 7:3.

Baltijos taurės turnyras šiemet Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Lietuviai pradėjo rungtynes patyrusiu ketvertu, tačiau rprasidėjo dviem greitais varžovų įvarčiais, kuriems užteko vos keletos pavojingų atakų.

Svečius į priekį 17 -ąją minutę po standartinės situacijos išvedė Vladislavas Tšurilkinas, o 13-ąją minutę pasižymėjo Stanislavas Bostrovas.  Po praleisto įvarčio Lietuvos ekipa spaudė varžovus daugiau kontroliuodama kamuolį, pavojingai atakuodama vartus, tačiau trūko tikslumo paskutinėje atakos stadijoje.

Kėlinio pabaigoje po kontratakos Estijos komanda padidino savo persvarą kamuolį į tinklą pasiuntė Maksimas Aleksejevas. Iki kėlinio pabaigos likus kelioms minutėms mūsų ekipa užgulė varžovų vartus. Arūnas Šteinas pataikė į virpstą, tačiau priešpaskutinę minutę lietuvių pastangos atsipirko. Po Jurijaus Jeremejevo smūgio kamuolys rikošetu įskriejo į vartus nuo varžovo gynėjo.

Antrąjį kėlinį lietuviai tempo nesumažino bei išlaikė žaidybinę persvarą. Pastangas vainikavo Mariaus Bezykornovo įvartis 12-ą minutę. Po minutės mūsų ekipa pasiekė išlyginamajį įvartį. Stipriu smūgiu Marius Bezykornovas vartininkui nepaliko jokių vilčių.

Lietuvių šturmą netrukus vainikavo dar vienas įvartis.  Šį kartą Lukas Sendžikas pasiuntė kamuolį į tinklą - 4:3. Palaikomi įsiaudrinusių žiūrovų mūsiškiai varžovams ir toliau nedavė atsipkvėpti. Po kontraatakos meistriškai perkeldamas vartininką persvarą įtvritino antrą įvartį pelnęs Sendžikas.

Antrąją kėlinio dalį estai bandė susigrąžinti turėtą persvarą bei aktyviai rungtyniavo mūsų aikštės pusėje. Ne kartą komandą nuo įvarčio gelbėjo patikimai smūgius atrėmęs Mindaugas Labuckas.

Paskutinę minutę estai bandė pakeitę vartininką aikštės žaidėju išnaudoti kiekybinį pranašumą, tačiau lietuviai gynėsi sėkmingai ir varžovus galutinai pribaigė dar dviem taikliai smūgiais. Įvarčius iš iš savo aikštės pusės pelnė Arūnas Šteinas Ir Arsenij Buinickij. Rungtynės baigėsi lietuvių triumfu 7:3.

Šeštadienį 16 val. Baltijos taurės turnyre Kėdainių arenoje susitiks Latvijos ir Estijos komandos, o sekmadienį 14 val. Lietuvos rinktinė kausis su turnyro favoritais latviais.

Rungtynių statistika

Lietuva - Estija 7:3 (1:3)
Kėdainių arena, 1222 žiūrovai
Teisėjai - G. Ošomkov, R. Valikonis.
Rezervinis teisėjas - Kaspars Kivlišs
Įvarčiai: 3 min. Vladislav Tšurilkin (0:1), 8 min. Stanislav Boštrov (0:2), 18 min. Maksim Aleksejev (0:3), 19 min. Andrei Gornev (į savo vartus, 1:3), 29 min. Marius Bezykornovas (2:3), 30 min. Marius Bezykornovas (3:3). 30 mi. Lukas Sendžikas (4:3), 31 min. Lukas Sendžikas (5:3), 40 min. Arūnas Šteinas (6:3), 40 min. Arsenij Buinickij (7:3).

Lietuva: Mindaugas Labuckas, Arūnas Šteinas, Marius Bezykornovas, Jurij Jeremejev, Arsenij Bujnickij.  Atsarginiai: Henrikas Grigas, Vaidas Garšvinskas, Rolandas Leščius, Tomas Bučma, Donatas Paulauskas, Pavelas Smolkovas, Deividas Šaltys, Deividas Stradalovas, Lukas Sendžikas, Mindaugas Labuckas.

Estija: Madis Rajando, Vladislav Tšurilkin, Anton Smetanin, Stanislav Bostrov, Sergei Kostin. Atsarginia: Andrei Antonov, Maksim Aleksejev, Kristjan Paapsi, Pavel Rubel, Sergei Aleksandrov, Aleksandr Starodub, Rasmus Munskind, Nikolai Pulkkinen, Andrei Gornev.