Favoritų pergalės draugiškuose susitikimuose © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaista dar 11-a tarptautinių draugiškų rungtynių, kuriose iš Pasaulio čempionate dalyvausiančių komandų pergales iškovojo favoritai - Vokietija, Portugalija, Olandija ir Prancūzija, lygiosiomis sužaidė Serbija ir Juodkalnija, Paragvajus, Ispanija bei Šveicarija su Dramblio Kaulo Krantu, o Trinidadas ir Tobagas patyrė nesėkmę.

Artėjančio turnyro šeimininkai vokiečiai tiesiog turėjo progą pasipraktuoti smūgiavimą į vartus, nes jų varžovu buvo 152 vietą FIFA rinktinių reitinge užimantis Liuksemburgas. Nors Freiburge vykusiame mače nežaidė traumą besigydantis Vokietijos kapitonas Michaelis Ballackas, didesnių staigmenų nebuvo ir Jurgeno Klinsmanno treniruojama ekipa įmušė septynis įvarčius be atsako - po du kartus pasižymėjo puolėjai Miroslavas Klose, Lukas Podolskis ir Oliveris Neuville`as, o vieną 11 metrų baudinį pridėjo Torstenas Fringsas.

Nestiprų oponentą turėjo ir Portugalija, Evoroje pliekiant 30 laipsnių karščiui susitikusi su Žaliojo Kyšulio Respublikos reprezentacine komanda ir nugalėjusi rezultatu 4-1. "Hat-tricką" nugalėtojams pelnė Pedro Pauleta, vieną įvartį įmušė Armando Petit, tuo tarpu svečiams paguodos suteikė Fernando Meira įvartis į savo vartus.

Dviejų turnyro dalyvių dvikova vyko Bazelyje, kur Šveicarija priemė Dramblio Kaulo Kranto ekipą. Šveicarus į priekį 32 minutę tiksliu smūgiu iš 9 metrų išvedė Tranquillo Barnetta, tačiau iš karto po pertraukos rezultatą puikiu šūviu iš toli išlygino svečių komandos gretose po keitimo pasirodęs Emerse Fae.

Lygiosiomis turėjo tenkintis Serbija ir Juodkalnija, namuose nesugebėjusi palaužti Urugvajaus. Serbai pirmavo rezultatu 1-0, kai po perdavimo iš krašto kamuolį į vartus nukreipė Dejanas Stankovičius, tačiau atlikus baudos smūgį 82 minutę retą įvartį į šeimininkų vartus įmušė gynėjas Diego Godinas. Taikiai baigėsi ir mačas tarp pirmą kartą tarpusavyje susitikusių Danijos ir Paragvajaus rinktinių - Paragvajaus komanda atsidūrė priekyje įmušus veteranui Jose Cardozo, ir nepelnyto pralaimėjimo danams pavyko išvengti antrajame kėlinyje pasižymėjus Jonui Dahliui Tomassonui.

Nelabai sėkmingai pasiruošimo rungtynės baigėsi Trinidadui ir Tobagui, kuris turėjo pripažinti eksperimentinės Velso ekipos pranašumą. Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį mažosios Karibų šalies rinktinė pirmavo po Sterno Johno įvarčio ir nors vėliau išlaikė iniciatyvą, praėjus šešioms minutėms Robertas Earnshaw atstatė lygiąsias, o rungtynėms artėjant į pabaigą įmušė dar kartą ir išplėšė valams pergalę.

Olandijoje vietos ekipos laukė gana rimtas išbandymas - į nuvažiuojantį Pasaulio čempionato "traukinį" apmaudžiai "nespėjęs" Kamerūnas. Marco van Basteno treniruojami "oranžiniai" dominavo rungtynėse ir turėjo nemažai progų pasižymėti, bet kamerūniečius dažnai gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas. Visgi ir jam teko kartą išsitraukti kamuolį iš vartų - pirmo kėlinio viduryje pergalingą įvartį olandams po Andre Ooijerio perdavimo įmušė Ruudas van Nistelrooy.

Įdomus susitikimas vyko ir Paryžiaus "Stade de France", kur susitiko Prancūzija ir Meksika. Šis mačas buvo ypatingas tuo, kad tai buvo 100-osios rungtynės rinktinėje "Les Bleus" saugui Zinedinui Zidane`ui ir tuo pačiu paskutinis kartas, kai savo šalyje prie legendų priskiriamas žaidėjas rungtyniavo stadione, kuriame pasižymėjo pergalingu įvarčiu atidarymo rungtynėse 1998-ųjų sausį prieš Ispaniją ir tais pačiais metais įmušė du kartus pergalingame prancūzams planetos pirmenybių finale.

Neįspūdingai be Thierry Henry žaidusiems prancūzams vienintelį įvartį įmušė Florentas Malouda, kuriam prieš pat pertrauką po Djibrilo Cisse perdavimo pavyko Meksikos vartininką Oswaldo Sanchezą nuginkluoti stipriu smūgiu nuo skersinio. Arti įvarčio taip pat buvo į virpstą pataikęs Patrickas Vieira, o nemažo dėmesio be Z.Zidane`o taip pat susilaukė jo įpėdiniu tituluojamas rinktinėje debiutavęs "Marseille" saugas Franckas Ribery.

Kitose dienos rungtynėse Ispanija nesugebėjo išnaudoti teritorinio pranašumo bei susikurtų progų ir su Rusija sužaidė be įvarčių, nulinėmis lygiosiomis baigėsi ir Kolumbijos bei Rumunijos susitikimas, o Naujoji Zelandija rezultatu 3-1 įveikė būsimą Lietuvos varžovę Europos čempionato atrankos varžybose Gruziją.

Šeštadienio tarptautinių draugiškų rungtynių rezultatai

Vokietija 7 - 0 Liuksemburgas
5` [1 - 0] Miroslav Klose
19` [2 - 0] Torsten Frings (11m.)
36` [3 - 0] Lukas Podolski
59` [4 - 0] Miroslav Klose
65` [5 - 0] Lukas Podolski (11m.)
90` [6 - 0] Oliver Neuville
90` [7 - 0] Oliver Neuville

Šveicarija 1 - 1 Dramblio Kaulo Krantas
32` [1 - 0] Tranquillo Barnetta
47` [1 - 1] Emerse Fae

Naujoji Zelandija 3 - 1 Gruzija
41` [1 - 0] Vaughan Coveny
43` [2 - 0] Chris Killen
44` [2 - 1] Shota Arveladze
51` [3 - 1] Vaughan Coveny

Trinidadas ir Tobagas 1 - 2 Velsas
32` [1 - 0] Stern John
38` [1 - 1] Robert Earnshaw
87` [1 - 2] Robert Earnshaw

Portugalija 4 - 1 Žaliojo Kyšulio Respublika
2` [1 - 0] Pedro Pauleta
21` [1 - 1] Fernando Meira (į savo vartus)
38` [2 - 1] Pedro Pauleta
60` [3 - 1] Petit
83` [4 - 1] Pedro Pauleta

Danija 1 - 1 Paragvajus
20` [0 - 1] Jose Cardozo
51` [1 - 1] Jon Dahl Tomasson

Serbija ir Juodkalnija 1 - 1 Urugvajus
18` [1 - 0] Dejan Stankovic
82` [1 - 1] Diego Godin

Olandija 1 - 0 Kamerūnas
23` [1 - 0] Ruud Van Nistelrooij

85` Alioum Saidou (Kamerūnas) pašalintas iš aikštės

Kolumbija 0 - 0 Rumunija

Prancūzija 1 - 0 Meksika
45+1` [1 - 0] Florent Malouda

Ispanija 0 - 0 Rusija