Sensacija: Gana patyrė pralaimėjimą prieš Komorus ir paliko Afrikos taurę © JumpStory nuotr.

Afrikos Nacijų taurę paliko viena iš ryškiausių rinktinių dar grupių etape.

Ganos rinktinė paskutiniame grupės mače 2:3 nusileido Komorams ir grupės etapą baigė su vienu tašku savo sąskaitoje.

4-ąją minutę šiame mače į priekį įsiveržė Komorų rinktinė. Negana to, 24-ąją minutę reikalus Ganos rinktinei dar labiau apsunkino komandos kapitonas Andre Ayew. Patyręs puolėjas gavo raudoną kortelę po šiurkščios pražangos ir mačo favoritė liko mažumoje.

Antrojo kėlinio pradžioje rezultatą Komorų rinktinė padvigubino po Ahmedo Mogni įvarčio. Vis dėl to Gana sugebėjo atkurti intrigą rungtynėse ir per 13-ą minučių išlygino rungtynių rezultatą, dėka Richmondo Boakye ir Alexanderio Dijku įvarčių.

Galiausiai, 85-ąją minutę visas Ganos viltis nubraukė dar vienas A. Mogni įvartis. Komorų rinktinė išplėšė istorinę pergalę, o Ganos rinktinė sensancingai iškrito iš Afrikos Nacijų taurės.

Šiose rungtynėse 2010 metų pasaulio čempionato ketvirtfinalio dalyviams buvo būtina iškovoti pergalę, o Komorų rinktinei net ir pergalė negarantuoja patekimo į kitą etapą. Iš šios C grupės tiesiai į akrintamąsias pateko Gabono ir Maroko rinktinės, kurios paskutiniame mače pasidalino po tašką – 2:2.

Kitos rinktinės, kurios jau išėjo į kitą Afrikos Nacijų taurės etapą, yra: Kamerūnas, Burkina Faso, Žaliasis Kyšulys, Senegalas, Gvinėja, Malavis.