FIFA nubaudė Z.Zidane`ą ir M.Materazzi © Eurofootball.lt
Nubausti bene garsiausio metų incidento rungtynėse dalyviai - buvęs Prancūzijos rinktinės kapitonas Zinedine'as Zidane'as (%p00200) už smūgį galva per Pasaulio čempionato finalą gavo trijų susitikimų diskvalifikaciją ir 7500 Šveicarijos frankų baudą, o už provokavimą italų gynėjui Marco Materazzi (%p01361) nubaustas dviejų maču diskvalifikacija ir 5000 frankų bauda.

34 metų Z.Zidane'as šokiravo pasaulį paskutinėse savo karjeros rungtynėse, pratęsimui artėjant į pabaigą, smūgiu galva pasiuntęs į nokdauną 32 metų M.Materazzi, ir nors vėliau prancūzas už savo elgesį atsiprašė, jis teisinosi taip pasielgęs todėl, kad italas jį išprokovavo įžeisdamas jo šeimą.

Praėjusią savaitę futbolininkai davė parodymus FIFA disciplinos komisijai ir ši nusprendė žaidėjus nubausti diskvalifikacijomis bei piniginėmis baudomis. Tiesa, kadangi Z.Zidane'as karjerą po pirmenybių baigė, jis pasisiūlė bausmę atlikti tris dienas dirbdamas FIFA renginiuose.

"Abu žaidėjai pažymėjo, kad Materazzi komentarai buvo įžeidžiantys, tačiau ne rasistinio pobudžio. Zinedine'as Zidane'as sutiko atlikti bendruomeninį darbą su vaikais ir jaunimu. Per apklausą abu žaidėjai atsiprašė FIFA dėl netinkamo elgesio ir pareiškė apgailestaujantys dėl incidento", - skelbiama FIFA pranešime.

Nepaisant incidento, Z.Zidane'as buvo išrinktas geriausiu čempionato žaidėju ir laimėjo Auksinį kamuolį. Buvo kalbama, kad iš jo prizas gali būti atimtas, tačiau FIFA teigė tokios galimybės net nesvarsčiusi ir teigė leisianti baigusiam karjerą futbolininkui laimėtą trofėjų pasilaikyti.

M.Materazzi dėl diskvalifikacijos turės praleisti pirmas dvi Italijos rinktinės rungtynes Europos čempionato atrankos varžybose prieš Lietuvą ir tą pačią Prancūziją. Tokį FIFA sprendimą buvęs Italijos rinktinės ir dabartinis "Milan" klubo kapitonas Paolo Maldini pavadino skandalingu: "Diskvalifikuoti žaidėją už kažką pasakytą yra skandalinga. Tai pirmas toks atvejis ir taip pasielgta tik todėl, kad Materazzi yra italas, o taip pat todėl, kad jie norėjo pateisinti Zidane'o elgesį, tačiau ne to, kas buvo kaltas."

Savo ruožtu sprendimu buvo patenkintas Prancūzijos futbolo federacijos Jeanas-Pierre'as Escalettes: "Tai sumanus tikslus ir pagrįstas sprendimas. Jis parodo pasaulio futbolo išmanymą. Incidento provokatorius buvo nubaustas. Tai bausmė, kuri baudžia tą, kas mano nuomone buvo atsakingas. Zidane'as nebuvo kaltas. Turi valdytis, tačiau kaltas tas, kuris provokuoja, tas kuris nusprendžia išmušti žaidėją iš vėžių nesportiniais veiksmais."

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė