„Finalissima“: Pietų Amerikos ir Europos futbolo bendradarbiavimo pradžia bei prestižinis titulas © JumpStory nuotr.

Trečiadienio vakarą, birželio 1 įvyks pirmasis oficialus šio amžiaus susitikimas tarp Europos čempionato ir „Copa America“ nugalėtojų, kuris vadinsis „Finalissima“. 

„Finalissima“ – tai nuo šiol bus dar vienas prestižinis trofėjus, kurį šiandien galės iškovoti Argentinos ar Italijos rinktinė.

Tikimasi, kad ši tradicija tęsis ir toliau, o tai tuo pačiu metu yra ir Europos (UEFA) bei Pietų Amerikos (CONMEBOL) futbolo bendradarbiavimo pradžia. Artimiausiu metu žadama, kad Tautų lyga gali pasipildyti Pietų Amerikos rinktinėmis, o viskas bus pradėta nuo „Finalissima“ rungtynių. 

UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas gruodį teigė: „Mes nekantraujame kartu ieškoti naujų galimybių ir laukiame „Finalissima“ rungtynių, kurios įvyks birželio mėnesį Londone.“

Šis bendradarbiavimas susijęs ir su moterų, jaunimo bei salės futbolu, teisėjų parengimu. 

Prieš tai Europos čempionato ir „Copa America“ čempionai du kartus buvo susitikę akis į akį. 1985 metais Prancūzija 2:0 įveikė Urugvajų, o po aštuonerių metų Argentina po 11 m baudinių palaužė Daniją. Šiandien argentiniečiai bandys pakartoti sėkmę, kuri juos aplankė prieš 29 metus. 

„Finalissima“ trofėjus yra prestižinis ir, negana to, padarytas iš žalvario, padengtas sidabru, 45 centimetrų aukščio ir 8,5 kilogramų svorio. Trofėjus – kuris buvo panašus į pirmąjį šio mačo išbandymą 1985 metais. 

Trenerių komentarai

Italijos rinktinės strategas Roberto Mancini prieš mačą kalbėjo apie buvusį jo auklėtinį „Man City“ klube argentinietį Sergio Aguero, kuris baigė karjerą dėl širdies problemų. 

„Noriu nusiųsti Sergio didelį apkabinimą. Treniravau „Man City“ prieš 10 metų, kai jis tik atvyko. Žinau jį puikiai. Man liūdna dėl to, kas nutiko, kad toks jaunas žaidėjas turi baigti karjerą. Man jis buvo vienas geriausių puolėjų pasaulyje per paskutinius 15 metų. Noriu jam palinkėti gero gyvenimo ateityje“, – teigė R. Mancini. 

Ilgai lauktą sėkmę su Argentinos rinktine vasarą pasiekęs Lionelis Scaloni apie „Finalissima“ teigė: „Norime laimėti, kadangi tai yra oficialus finalas ir kažkuri komanda laimės šį trofėjų. Svarbiausia, nepatikėti, kad mes esame neįveikiami. 

„Gerai, kad žmonės tiki, jog mes esame čempionai ir mėgaujasi tuo, ką mes pasiekėme, tačiau gyvenimas tęsiasi, negalime užmigti ant laurų. Rytoj bandysime žaisti savo žaidimą, tikiuosi, kad tai žmonėm patiks“, – teigė Argentinos rinktinės treneris. 

Prognozuojamos startinės sudėtys

Argentina. Martinez; Tagliafico, Otamendi, Romero, Molina; Guido Rodriguez, Lo Celso, De Paul; Di Maria, Martinez, Messi. 

Italija. Donnarumma; Emerson, Bonucci, Chiellini, Di Lorenzo; Jorginho, Barella, Pessina; Bernadeschi, Belotti, Insigne. 

Giorgio Chiellini, po atsisveikinimo rungtynių su „Juventus“ klubu, dabar tai bus atsisveikinimo rungtynės su Italijos rinktine. Bendrai, tai bus šansas italams iškovoti antrą prestižinį trofėjų per metus, kaip ir Argentinai.

Tiesa, „Azzurri“ artimiausiame pasaulio čempionate, po fiasko, nedalyvaus ir tai bus rimčiausios Roberto Mancini auklėtinių rungtynės, kurios laukia per artimiausius 2 metus. 

Rungtynės vyks legendiniame „Wembley“ stadione. Visi bilietai (90 tūkstančių) yra išparduoti, o Londone tikimasi sulaukti Argentinos rinktinės fanų antplūdžio. 

Rungtynės prasidės 21.45 val. Lietuvos laiku. Tiesiogiai – per „Viaplay“. 

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...