"Fulham" ir "Atletico" pateko į Europos lygos finalą (VIDEO) © Eurofootball.lt
Po ketvirtadienį sužaistų UEFA Europos lygos pusfinalio rungtynių paaiškėjo, jog į finalą pateko Londono "Fulham" ir Madrido "Atletico" klubai.

"Atletico" futbolininkai išvykoje rezultatu 2-1 pralaimėjo "Liverpool" vienuolikei, tačiau pateko į kitą etapą, nes prieš savaitę Ispanijoje šventė pergalę minimaliu rezultatu 1-0.

Šeimininkai aktyviai pradėjo mačą ir jau 10 sekundę Yossi Benayounas turėjo šansą pasižymėti, tačiau užtikrintai sužaidė vartininkas Davidas de Gea.

Vėliau žaidimas išsilygino ir, kai jau atrodė, kad pirmasis kėlinys baigsis be įvarčių, bendrą dviejų rungtynių rezultatą išlygino saugas Alberto Aquilani.

Antroje susitikimo dalyje nei vienai komandai nepavyko įvykių pakreipti savo norima linkme, tad futbolininkams teko žaisti dar du kėlinius po 15 minučių.

Pirmojo pratęsimo pradžioje, 95 minutę, po Lucaso Leiva perdavimo antrąjį rungtynių įvartį "raudoniesiems" pelnė krašto saugas Yossi Benayounas.

Quique Floreso auklėtiniai nebuvo linkę pasiduoti ir surengė varžovų vartų šturmą, kuris davė vaisių jau po 7 minučių - oro dvikovą prieš Gleną Johnsoną laimėjęs Jose Antonio Reyesas perdavė kamuolį Diego Forlanui, o šis iš 6 metrų "sušaudė" vartų sargą Jose Manueį Reiną.

Per antrąjį pratęsimą legendinė Anglijos komanda nesugebėjo surengti pavojingų atakų, o visi "Atletico" bandymai kontratakuoti baigėsi nesėkmingai.

Verta pastebėti, kad Ispanijos sostinės klubas jau trečią kartą iš eilės Europos lygos turnyre varžovus eliminuoja tik dėka išvykoje pelnytų įvarčių - prieš tai "matracai" tokiu būdu privertė pasiduoti "Valencia" ir Lisabonos "Sporting" komandas.

Kitame pusfinalyje Londono "Fulham" ekipa savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 2-1 įveikė "Hamburger" klubą ir pateko į finalą, mat pirmasis susitikimas Hamburge baigėsi be įvarčių.

Svečiai pirmieji įsiveržė į priekį, kai 22 minutę įspūdingu, tolimu ir stipriu baudos smūgiu vartininką Marką Schwarzerį nuginklavo kroatas Mladenas Petričius.

Vis tik Anglijos sostinės futbolininkai sugebėjo atsitiesti - 70 minutę techniškai sužaidęs Simonas Daviesas rezultatą išlygino, o dar po 6 minučių pergalingą įvartį po pakelto kampinio pelnė Zoltanas Gera.

UEFA Europos lygos finalas bus žaidžiamas gegužės 12 dieną Hamburge.

Londono "Fulham" 2 - 1 "Hamburger"
(pirmas mačas 0 - 0, bendras rezultatas 2 - 1)
22' [0 - 1] Mladen Petric
70' [1 - 1] Simon Davies
76' [2 - 1] Zoltan Gera

"Liverpool" 2 - 1 Madrido "Atletico" (po pratęsimo)
44' [1 - 0] Alberto Aquilani
95' [2 - 0] Yossi Benayoun
102' [2 - 1] Diego Forlan