Futsal A lygos turas: lyderiai „operavo be narkozės“

Savaitgalį vykusiame Futsal A lygos devintajame ture nestigo nei gražių įvarčių, nei aštrių emocijų. Turo metu rungtynių žiūrovams buvo padovanota 60 puikių įvarčių. Taip pat buvo pasiektas ir sezono įvarčių rekordas – lygos lygos lyderė „Baltija“ varžovus iš Kauno nubaudė net 17 skaudžių „kirčių“. Rungtynių arbitrams ne kartą teko malšinti azarto sukeltas žaidėjų emocijas – keturiose turo rungtynėse žaidėjams teko palikti savo ekipas kovoti mažumoje. Vis dėlto prabėgusio turo kovos didelių pokyčių turnyrinėje lentelėje nesukėlė – lyderių trejetas jau kurį laiką išlieka stabilus.

Užtikrinta „Inkaro“ pergalė.  Kaišiadorių „Savingės“ ekipa galbūt planavo „kibti į atlapus“ įspūdingo žaidimo kol kas nedemonstruojantiems pernykščiams čempionams, bet „Inkaras“ šias iliuzijas greitai išsklaidė. Gan greitai pasiekę 2 įvarčius, ramiai ir užtikrintai žaidę inkariečiai palyginus nesunkiai įveikė varžovus – 6:3. „Inkaro“ persvara jautėsi visų rungtynių metu, puikiai komandos žaidimui vadovavo Nerijus Mačiulis. „Savingei“ turbūt labiausiai pritrūko noro ir aistros (kuo ši ekipa pasižymėdavo anksčiau) – komanda „prabudo“ tik antrojo kėlinio viduryje, kai atsilikinėjo 5–iais įvarčiais. „Žadintuvo“ vaidmens ėmėsi Juan Sevilla Sevilla, pelnęs 3 gražius  įvarčius, tačiau to buvo per maža.

Vienos krypties eismas. Nemažai laukta iš dvikovos Kaune, kur susitiko turnyrinės lentelės kaimynai – „Vyčio-Zenito“ bei VIP (Mažeikiai) ekipos. Deja, šias rungtynes svečiai iš Mažeikių tikriausiai stengsis kuo greičiau užmiršti. Nesėkmingas vartininko žaidimas keliuose epizoduose, „kiaura“ gynyba  – ir jau iki pertraukos rungtynių baigtis, galima sakyti, buvo nulemta. „Vyčio- Zenito“ futbolininkai pajutę žaidimo ritmą, nesustojo ir antrame kėlinyje – įvairiai ir aštriai  atakavo bei nudžiugino save ir sirgalius, pasiekdami dviženklį įvarčių skaičių. Galutinis rezultatas – 12:2 šeimininkų naudai. Paulius Smaryginas pelnė 3 įvarčius, Nerijus Kestenis, Evaldas Kugys ir Deividas Stradalovas pasižymėjo po 2 kartus. Pažymėtinas ir sėkmingas šeimininkų vartininko  Edvino Blusio žaidimas.

Lyderiai „operuoja be narkozės“.  Panevėžio „Baltijos“ žaidimą rungtynėse išvykoje prieš Kauno „Arsenalą“ galėčiau prilyginti aukštos kvalifikacijos chirurgų darbui operacinėje. Maksimalus susikaupimas (nepaisant to, kad žaista prieš vienus iš autsaiderių), greiti sprendimai, juvelyriški savalaikiai perdavimai, gera kamuolio valdymo technika ir negailestingai aštrūs ir tikslūs „pjūviai“ – šūviai į priešininkų vartus. Maža to, panevėžiečiai panašų rungtynių tempą sugebėjo išlaikyti nuo pirmos iki paskutinės minutės, o žiūrint iš varžovų pusės, matyt jausmas turėtų būtų panašus, kaip kęsti operaciją be narkozės . „Arsenalas“ bandė priešintis, kovojo, kiek galėjo, bet ekipų meistriškumo skirtumas buvo akivaizdžiai per didelis. 17:2 – kol kas rekordinė vienos komandos persvara ir rezultatyvumas rungtynėse. Be abejo, reikia pažymėti ir taikliausius „Baltijos“ snaiperius – Arūnas Šteinas, pradėjęs šeimininkų triuškinimą, pelnė 3 įvarčius, na o Tomas Nemanis labai nesismulkino –  net 7 kartus po jo smūgių kamuolys skrodė vartų tinklą. Tomas su 24–iais įvarčiais užtikrintai pirmauja čempionato rezultatyviausių žaidėjų sąraše, artimiausią persekitoją lenkdamas daugiau nei solidžia 9 įvarčių persvara.

Dar viena „dovanėlė“ lyderiams. Ne mažiau nei pačių pergalė, panevėžiečius nudžiugino ir įvykiai susiklostę kitoje Kauno vietoje. Vieni iš persekiotojų – Vilnaus „Bekentas“ prarado taškus rungtynėse su Kauno „Celsiu“. Nors, pasižiūrėjus į pirmo kėlinio rezultatą (4:1 „Celsio“ naudai), galima teigti, kad viskas vilniečiams galėjo baigtis dar liūdniau. „Celsis“ jau ne pirmą kartą parodė, kad „nurašyti“ komandą dar ankstoka. Praeitame ture ilgai priešintasi „Baltijai“, šiame – vos „nenuskalpuotas“ dar vienas pretendentas į medalius – „Bekentas“. Vilniečiams gi prarasti taškai gali rimtai komplikuoti kovą dėl čempionų vardo. Tuo labiau, kad „Bekentą“ prisivijo Radviliškio „Lokomotyvas“. Tad kova dėl medalių žada būti atkakli kaip niekada.

Per kančias – į žvaigždes? Nelengvai klostosi šios pirmenybės Radviliškio „Lokomotyvui“. Viena stabiliausių pastarųjų metų Lietuvos futsalo komandų savo taškus priversta rinkti „per kraują“. Kita vertus, komandos susižaidimas, patirtis, žaidėjų meistriškumas leidžia „Lokomotyvo“ ekipai nepasimesti sudėtingose situacijose, radviliškiečiai dažnai sugeba rasti papildomų rezervų ir pakeisti jiems nepalankiai besiklostančių rungtynių eigą. Rungtynės su „Vievio žiedu“– dar vienas to įrodymas. Atsilikinėdamas pirmajame kėlinyje, „Lokomotyvas“ antroje susitikimo pusėje sugebėjo atsitiesti ir iškovoti tris taškus. „Vievio žiedas“ savo žaidimu dar kartą įrodė, kad surinkti taškai ir užimama vieta – ne atsitiktinumas. Smagu,  kad Lietuvos futsal padangėje atsiranda dar vienas klubas su savitu, įdomiu  ir efektyviu žaidimo stiliumi.