Futsal čempionatas: gražiausias įvartis ir pirmos lygiosios © lff.lt nuotr.

Jei lietuviai šeštadienį nugalėtų Kostą Riką ir tai padėtų jiems iškovoti kelialapį į atkrintamąsias varžybas, jų varžovais aštuntfinalyje būtų Rusijos olimpinio komiteto salės futbolininkai, marokiečiai arba portugalai. Pastarieji ketvirtadienį iškovojo antrą pergalę, o Ricardinho pelnė pirmąjį savo čempionato įvartį.

Per ketverias trečiadienio rungtynes buvo įmušti 18 įvarčių, o tai – nauja nerezultatyviausia turnyro diena. Daugiausiai kartų pasižymėjo jau minėti portugalai, jų varžovai iš Saliamono salų lieka vienintele komanda, kuri per sužaistas dvejas rungtynes nėra pelniusi nė vieno įvarčio, o Tailandas ir Marokas nugalėtojo neišsiaiškino.

REZULTATAI

Panama – Vietnamas 2:3

Saliamono salos – Portugalija 0:7

Brazilija – Čekija 4:0

Tailandas – Marokas 1:1

GRAŽIAUSIAS ČEMPIONATO ĮVARTIS JAU ĮMUŠTAS?

Dvikovą prieš egzotiškiausią čempionato komandą (Saliamono salas) portugalai pradėjo galingu Paolo Coelho įvarčiu po Ricardinho perdavimo. Netrukus jau pats Ricardinho atsidarė šiame čempionate ir portugalai ramiai keliavo pergalės link.

Itin įsimintina buvo pirmojo kėlinio pabaiga, kai Coelho po komandos draugo aukštai pakelto kamuolio nuo kampinio gairelės fantastišku smūgiu privertė kapituliuoti varžovų vartininką.

Antrasis kėlinys iš esmės buvo numerio atlikimas. Salų futbolininkai klydo, portugalai sumušė dar keturis įvarčius. Ar teks pamatyti Portugaliją žaidžiančią prieš Lietuvą, sužinoti bus galima jau greitai.

Beje, po rungtynių abi komandos iš aikštės išeiti neskubėjo – ne vienas Saliamono salų komandos žaidėjas norėjo įsiamžinti su vienu geriausių visų laikų salės futbolo žaidėjų Ricardinho, o šis mielai pozavo nuotraukos ir nestokojo šypsenos.

IŠSIGELBĖJĘS VIETNAMAS

Pagal tai, kaip vietnamiečiai pradėjo rungtynes, nė iš tolo neatrodė, kad šios komandos laukia tokia drama. Dvi standartinės situacijos pirmajame kėlinyje Vietnamui sukrovė dviejų įvarčių persvarą bei milžinišką psichologinį pranašumą. Vis tik, kažkur vietnamiečiai pradėjo per gerai galvoti apie save ir tai Panamai leido sugrįžti.

Beje, šiose rungtynėse buvo identiška situacija vakaryštėms Lietuvos – Kazachstano rungtynėms, kai kamuolys pataikė į vidinę vartų konstrukciją, tačiau vėliau iššoko iš vartų. Kaip ir vakar, taip ir šįvakar teisėjai įvarčio neįskaitė.

Rungtynių tašką padėjo Hieu Nguyenas, kuris, įveikęs du varžovus, pasiuntė kamuolį į tinklą. Panamiečiai vartininką pakeitė penktu žaidėju, užgulė vietnamiečių vartus, tačiau naudos tai neatnešė.

ČEKŲ KOVINGUMAS PRIEŠ BRAZILŲ TECHNIKĄ

Sakyti, kad brazilai laimėjo labai lengvai, būtų neteisinga. Kaip ir sakyti, kad čekai nusipelnė daugiau. Šios rungtynės kažkiek priminė Lietuvos rinktinės kovingumą prieš stipresnę komandą. Deja, tokiais atvejais pasiseka ne visada.

Dar esant rezultatui 0:0, brazilų vartininkas smūgiavo taip, kad kamuolys atsimušė į skersinio ir virpsto sandūrą. Čekai iki pertraukos taip pat galėjo pasižymėti, bet pirmąkart šiame čempionate iki pertraukos įvarčio nesugebėjo pelnyti nė viena komanda.

Pirmųjų brazilų čempionato rungtynių herojus ir vienas geriausių pasaulio žaidėjų Ferrao individualių veiksmų pagalba išvedė brazilus į priekį, tuo pačiu pelnydamas penktąjį savo įvartį ir tapdamas rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Po minutės tas pats Ferrao padvigubino skirtumą ir įmušė savo šeštąjį įvartį per dvejas rungtynes.

Besibaigiant dvikovai, brazilai reikalavo baudinio, po video peržiūros teisėjai sutiko su šiuo reikalavimu ir brazilų persvara išaugo nuo trijų iki keturių įvarčių.

PIRMOS LYGIOSIOS ARBA TAILANDO IŠSIGELBĖJIMAS

Maroko ekipos futbolininkas iššoko vienas prieš vieną, tačiau nugalėtoju šioje situacijoje tapo Tailando vartininkas. Maroko rinktinės žaidėjai aktyvino žaidimą, tačiau tai rezultato nedavė. Tailandas išbėgo į kontrataką, tačiau puikia proga nepasinaudojo. Vienas keistesnių tailandiečių video peržiūros prašymų, kurio rezultatas – kamuolio grąžinimas iš užribio. Visi šie epizodai buvo kurti dar esant rezultatui 0:0.

Tuomet laikrodis pradėjo skaičiuoti aštuonioliktą minutę ir Maroko komandinė kontrataka suteikė šiai komandoai persvarą rungtynėse.

Marokiečiai turėjo ne vieną puikią galimybę skirtumą padvigubinti, tačiau jomis nepasinaudojo ir galiausiai buvo nubausti – Tailando rinktinė žaidė penkiese be vartininko ir, likus vos dvylikai sekundžių, susikūrė galimybę, kuri virto išlyginamuoju įvarčiu.

Per paskutines dvylika sekundžių stebuklo neįvyko ir tokiu būdu buvo užfiksuotos pirmosios čempionato lygiosios.

ANONSAS

Penktadienį grupės etapo rungtynės toliau tęsis Vilniuje ir Klaipėdoje. Sostinėje 18 valandą susitiks Irano ir JAV komandos, o 20 valandą laukia intriguojanti Serbijos ir pasaulio čempionų argentiniečių akistata.

Tuo tarpu Klaipėdoje veiksmą 18 valandą atidarys Ispanijos ir Japonijos rinktinių mūšis, po jų, 20 valandą, ant parketo žengs Angola ir Paragvajus.