Futsal: istorinis pasiekimas teisėjų fronte ir trys identiški rezultatai © lff.lt nuotr.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionate penktadienį baigėsi antrojo turo susitikimai. Po jų dar trys rinktinės (Ispanijos, Argentinos ir Irano) užsitikrino vietą atkrintamosiose varžybose. Statistikos mėgėjams ši diena turėjo patikti dėl to, kad net keturios komandos pelnė keturis įvarčius, o net trejose rungtynėse užfiksuotas identiškas rezultatas. Per ketverias rungtynes buvo įmušti 23 įvarčiai.

REZULTATAI

Iranas – JAV 4:2.

Ispanija – Japonija 4:2.

Argentina – Serbija 4:2.

Paragvajus – Angola 4:1.

PAŠALINTAS VARTININKAS

Sužaidus vos kiek daugiau nei minutę Irano ir JAV rungtynėse teisėjams prireikė video peržiūros pagalbos. Tai – greičiausia šio čempionato video peržiūra. Maža to – ir greičiausias ir čempionato pašalinimas. Žaisdami daugumoje amerikiečiai išnaudojo pranašumą ir, kiek netikėtai, žaisdami prieš vieną geriausių pasaulio komandų, išsiveržė į priekį.

Vis tik džiaugsmas truko neilgai. Po keliasdešimties sekundžių (įmušus į tuščius vartus) rezultatas tapo lygus, o dar po keturių minučių jau priekyje buvo iraniečiai.

JAV treneriai metė dar vieną retokai matomą kozirį, kai vartininkas penktu žaidėju keičiamas likus penkioms minutėms dar iki pertraukos, tačiau tuo metu Iranas jau turėjo dviejų įvarčių pranašumą, o amerikiečių rizika nei pasitvirtino, nei pasiteisino.

Antrajame kėlinyje sušvelninę atsilikimą iki minimumo, amerikiečiai darsyk nusprendė žaisti daugumoje, tačiau tuomet už šį sprendimą teko sumokėti įvarčiu.

ISTORINIS VAKARAS TEISĖJŲ KORPUSE

Pirmą kartą FIFA pasaulio futsal čempionatų istorijoje žaidėjai klausė dviejų arbitrių moterų. Abi istorijos kūrėjos – čilietė Valeria Palma su argentiniete Maria Estefania Pinto – susitvarkė puikiai.

Pačios rungtynės prasidėjo galingai – vos per septynias minutes buvo įmušti trys įvarčiai. Verta pabrėžti, kad žaidžiant tokio kalibro komandoms tai nėra dažnas atvejis. Ispanai įmušė pirmi, tačiau po minutės tarsi atkartodamas vakarykštį portugalo Coelho įvartį (po kampinio galingu smūgiu) Hoshi rezultatą išlygino.

Dar iki pertraukos Japonijos rinktinė taisykles pažeidė šešis kartus, o tai reiškė dešimties metrų baudinį. Verta pabrėžti, kad šiose pirmenybėse tai labai retas atvejis. Ispanai, tiesa, tuo suteiktu šansu nepasinaudojo.

Antrasis kėlinys jau priklausė Ispanijai. Iš pradžių, po gražios atakos rezultatas tapo lygus, po idealaus baudos smūgio 3:2, o ketvirtasis įvartis krito tuomet, kai japonai ėjo žaisti va bank.

PASAULIO ČEMPIONŲ VARGAI

Argentina yra viena tų čempionato komandų, kuriai žaidžiant atrodo, jog ji vargo neturės. Serbai įrodė, kad gali būti ir kitaip. Visiškai autoritetų nepaisę Serbijos futbolininkai septintą minutę išsiveržė į priekį ir tokiu būdu ne vieną privertė kilstelti antakį.

Visgi Argentina labai greitai parodė, kodėl yra pasaulio čempionai. Po minutės išprovokuota raudona kortelė, dar po minutės – išprovokuotas įvartis į savo vartus. Tačiau serbai čia pat surengė puikią ataką ir antrąsyk šioje dvikovoje išsiveržė į priekį.

Argentinos stiprybė – pasitikėjimas savo jėgomis. Per keliasdešimt sekundžių dar pirmojo kėlinio viduryje jie sumušė du įvarčius ir rungtynių nebepaleido.

GERIAUSIA TREČIA KOMANDA

Primename, kad į atkrintamąsias varžybas pateks visos pirmas ir antras vietas užėmusios bei keturios (iš šešių) trečias vietas užėmusios komandos. Jei Paragvajaus futbolininkai paskutiniajame ture nepateiks sensacijos ir nenugalės Japonijos, jie su būriu kitu komandų neakivaizdžiai varžysis dėl patekimo į atkrintamąsias.

Šįsyk Paragvajus gana lengvai nugalėjo Angolą bei, užsitikrinę neblogą įvarčių santykį, tapo geriausia trečia komanda po dviejų turų. Verta pažymėti, kad šiame sąraše yra ir Lietuva, kuri kol kas paskutinė, šešta. Tai reiškia, kad lietuviams gali tekti Kostą Riką nugalėti daugiau nei vieno įvarčio skirtumu.

Dvikovoje tarp Paragvajaus ir Angolos afrikiečiai dėjo labai daug pastangų, kad situacija būtų kitokia. Vis tik, šioje dvikovoje, įrodė šiuo metu esantys stipresni už varžovus.

ANONSAS

Šeštadienį čempionate startuoja trečiasis turas. Vėl savo jėgas išbandys A ir B grupių komandos, o tai reiškia, kad mūsų laukia ir svarbiausios Lietuvos rinktinės rungtynės šiame čempionate.

Kaune vakarą 18 valandą atidarys Gvatemala ir Rusijos olimpinio komiteto rinktinė, o po jų, 20 valandą, ant parketo žūtbūtiniame mūšyje ant parketo lips Lietuva bei Kosta Rika.

Tuo tarpu Vilniuje 18 valandą susitiks Egiptas ir Uzbekistanas, o 20 valandą laukia Kazachstano ir Venesuelos kova, kurioje paaiškės A grupės laimėtojai.