Futsal: pirmieji į aštuntuką žengė rusai ir Marokas © lff.lt nuotr.

Po vienos dienos pertraukos Vilniuje ir Kaune buvo pratęstas FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas. Startavusiame aštuntfinalio etape pergales iškovojo ir pirmaisiais ketvirtfinalio dalyviais tapo Rusijos futbolo sąjungos bei Maroko rinktinės salės futbolininkai.

Per dvejas rungtynes buvo įmušta dešimt įvarčių, abejuose mačuose nugalėtojai laimėjo 3:2, pralaimėjusieji po įvartį įmušė rungtynių pabaigose.

REZULTATAI

Rusijos futbolo sąjungos komanda – Vietnamas 3:2

Marokas – Venesuela 3:2

FANAI

Sostinėje vykusiame pirmajame aštuntfinalio susitikime tiek vietnamiečiai, tiek rusai turėjo panašų sirgalių užnugarį. Į keliasdešimties rusų skanduotę nužen gol (reikalingas įvartis) vietnamiečiai atsakydavo santūriu Vietnam colen. Kaip parodė rungtynės, rusų gerbėjai turėjo daugiau progų džiaugtis.

MVP

Pirmosios atkrintamųjų varžybų dienos geriausiu žaidėju tapo marokietis Soufiane el Mesraras. Iki šiol čempionate tik vieną įvartį įmušęs futbolininkas kol kas svarbiausiose komandos rungtynėse pasižymėjo tris kartus ir atvedė savo komandą į pergalę. Savo šou S. el Mesraras pradėjo sužaidus kiek daugiau nei minutę. Šis įvartis Venesuelos rinktinės trenerius privertė keisti žaidimo planą.

Tarp pretendentų į dieno MVP būtų galima išskirti ir Rusijos futbolo sąjungos ekipos puolėją Ivaną Čiškalą. Pastarasis galingais dviem smūgiais pelnė savo komandai antrąjį ir trečiąjį įvarčius. Pirmasis buvo įmuštas įžaidus kamuolį iš už šoninės linijos, antrasis – individualaus meistriškumo dėka.

Dar vienas įspūdingą pasirodymą šį trečiadienį surengęs futbolininkas buvo Vietnamo vartininkas Ho. Rusai šiose rungtynėse atliko per 60 smūgių, tad vartininkas turėjo išskirtinai daug darbo. Žvelgiant į tris praleistus įvarčius, vartų sargo kaltės įžvelgti būtų galima nebent antrajame, kai jis neišgelbėjo komandos nuo tolimo jau minėto I.Čiškalos smūgio.

CHRONOLOGIJA

Rusijos futbolo sąjungos – Vietnamo rungtynėse komandos pasirinko labai aiškią taktiką: rusai – pulti, vietnamiečiai – visomis išgalėmis gintis. Pastarieji savo darbą atliko taip drausmingai, kad per pirmojo kėlinio pirmąją pusę Rusijos olimpinio komiteto atstovai nelabai turėjo, kuo pasigirti.

Tačiau pirmoji rimtesnė vietnamiečių klaida kainavo jiems įvartį. Puikiai į sienelę sužaidęs Robinho atsidūrė vienas prieš tuščius vartus bei į juos pasiuntė kamuolį.

Po šio įvarčio žaidimas nepasikeitė. Ir toliau labai didelę iniciatyvą turėjo rusai, tačiau dideliu progų skaičiumi ir toliau jie pasigirti negalėjo. Antrasis įvartis į Vietnamo vartus krito apmaudžiai. Vietnamiečiai praleido akimirką, kai jų varžovai įžaidė kamuolį iš už šoninės linijos ir už tai teko sumokėti antru įvarčiu.

Tuo metu Vietnamui buvo labai svarbu, kad netrukus (po keliasdešimties sekundžių) krito įvartis ir į kitus vartus. Tiesiog neturėdamas kur dėti kamuolio, Vietnamo vartininkas Ho jį išmušė per visą aikštę komandos draugui Hung Nhamui. Šis galva numetė kamuolį Huy Nguyenui, o šis taip pat galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje rusai vėl padidino persvarą iki dviejų įvarčių, o likus septynioms minutėms Vietnamas savo vartininką pakeitė penktu žaidėju. Nepaisant to, kad laiko dar buvo labai daug, tačiau net penkias minutes vietnamiečiai tiesiog stumdė kamuolį pirmyn – atgal ir nesukūrė nieko pavojingo. Tiesa, tuomet rusai suklydo ir skirtumas sumažėjo iki minimumo. Tai buvo paskutinis rungtynių įvartis.

Maroko – Venesuelos rungtynės vyko kiek kitokiu scenarijumi, nes čia stipriai išreikšto favorito nebuvo. Visgi situacija labai greitai pasikeitė, nes sužaidus vos minutę, pasinaudojęs varžovų klaida, Soufiane el Mesraras po nestipraus, bet tikslaus smūgio į tuščius vartus išvedė Maroką į priekį.

Venesuelos ekipa į tai sureagavo intensyviomis atakomis ir neblogomis progomis. Per labai trumpą laiką pasižymėti galėjo Francia, Bakkali, Sanzas, Viamonte ir Morillo. Jiems nepavyko, tačiau Viamonte ir toliau nestabdė – po vieno galingo šūvio nuo įvarčio jį sustabdė tik skersinis. Netrukus buvo skirta pražanga ir Viamonte dar vienu neįtikėtinai galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą rezultatą išlygino.

Į praleistą įvartį marokiečiai sureagavo labai greitai. Tiesa, skirtingai nei venesueliečių, jų progų realizacija buvo žymiai geresnė. Prie to prisidėjo ir varžovai, kurie prarado kamuolį lygioje vietoje ir S. el Mesrarui leido įsirašyti dublį.

Labai panašiai krito ir trečiasis įvartis į Venesuelos vartus – vėl kamuolio praradimas, vėl S. el Mesraro perimtas kamuolys. Tiesa, šįsyk prieš pelnydamas trečiąjį įvartį, Maroko herojus dar su komandos draugu sužaidė sienelę.

Venesuelos treneriai nusprendė, kad laikas vartininką keisti penktu žaidėju. Tai davė labai greitą rezultatą, bet Venesuelos nelaimei, toks rezultatas buvo tik vienas. Nepaisant to, kad iki dvikovos pabaigos dar buvo likusios septynios minutės, tačiau rezultatas nepakito.