G. Pique įvartis ispanams atnešė pergalę prieš Čekiją (VIDEO, FOTO)

16 valandą LRT kanalu buvo galima stebėti antrąją 2016 metų Europos čempionato D grupės dvikovą. Tulūzoje esančiame stadione ginklus tarpusavyje suremė dabartiniai Senojo žemyno čempionai ispanai prieš Čekijos rinktinę.

Vicente Del Bosque auklėtiniai visą susitikimą rodė geresnį žaidimą, tačiau tik rungtynių pabaigoje pavyko pasiekti pergalingą įvartį. Aukščiau už visus kitus baudos aikštelėje iššokęs Gerardas Pique išplėšė svarbią pergalę rezultatu 1-0.

Startinės sudėtys:

Ispanija: De Gea, Juanfran, Ramos, Pique, Alba, Busquets, Iniesta, Fabregas (70' Thiago), Silva, Nolito (82' Pedro), Morata (62' Aduriz).

Čekija: Cech, Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limbersky, Darida, Plasil, Gebre-Selassie (86' Sural), Krejci, Rosicky (88' Pavelka), Necid (75' Lafata).

Rungtynės prasidėjo gana atviru futbolu. Ispanams nesisekė sau įprastai ilgiau palaikyti kamuolio aikštės viduryje, todėl čekai per pirmąsias penkias minutes ne kartą kūrė grėsmingas atakas prie Davido De Gea ginamų vartų.

15-ąją minutę prie Čekijos rinktinės ginamų vartų kilo pirmoji rimta šių rungtynių proga. Po puikaus Davido Silvos perdavimo prieš vartus iššokęs Alvaro Morata atliko smūgį tiesiai į puikiai šiame epizode sužaidusį Petrą Čechą.

28-ąją minutę po Andreso Iniestos perdavimo baudos aikštelėje varžovą „paguldęs“ A. Morata turėjo dar vieną gerą progą, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Vėliau ispanai savo laimę pabandė keliais smūgiais iš tolimų distancijų, tačiau pataikyti į vartų plotą jiems nepavyko.

Pirmojo kėlinio pabaigoje kelis pavojingus smūgius prie P. Čecho ginamų vartų atliko Jordi Alba bei Davidas Silva, tačiau paskutinės atakos metu ispanai galėjo būti nubausti puolėjo Tomaso Necidu įvarčiu. Vis dėlto į jo smūgį gana užtikrintai reagavo D. De Gea.

Antrąjį kėlinį ispanai pradėjo su noru kuo greičiau pasiekti pirmąjį įvartį. Nuo pat pirmos atakos Vicente Del Bosque auklėtiniai kėlė pavojų P. Čecho vartams ir sykį pastarąjį nuo įvarčio išgelbėjo virpstas.

56-ąją minutę čekai po daugybės ispanų atakų gavo progą pabandyti pasižymėti iš standartinės situacijos. Po sėkmingai pakelto kamuolio baudos aikštelėje nuo varžovų gynėjų atitrūkęs Romanas Hubnikas atliko smūgį į vartų plotą, tačiau ir vėl puikiai vartuose sužaidė „Man Utd“ vartų sargas.

64-ąją minutę prie Ispanijos rinktinės vartų kilo rimtas pavojus. Cescas Fabregasas griūdamas kamuolį išspyrė tolyn nuo savų vartų. Jei ispanui nebūtų pavykę šiame epizode „užkabinti“ kamuolio, greičiausiai čekai būtų įgiję minimalų pranašumą.

Po pavojingo čekų išpuolio ispanai stiprino savo pajėgas saugų linijoje, kai į aikštę vietoj C. Fabregaso buvo įleistas Thiago Alcantara. Gerą progą 72-ąją minutę turėjo Davidas Silva, tačiau jo klaidinančio judesio ir sukto smūgio įvarčiui pelnyti nepakako.

87-ąją minutę po ilgų bandymų ispanams galiausiai pavyko pralaužti varžovų ginamus vartus. Po A. Iniestos pakelto kamuolio baudos aikštelėje aukščiau už visus kitus iššokęs Gerardas Pique galva nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir Senojo žemyno čempionai įsiveržė į priekį.

Rungtynių pabaigoje čekai dar turėjo šansą išsigelbėti, bet pavojingą Vladimiro Daridos smūgį neutralizavo D. De Gea. Per likusį laiką pasiekti išlyginamojo įvarčio pasiekti Čekijos komanda nepavyko ir ispanai džiaugėsi pirmąja pergale čempionate.

Ispanija 1 - 0 Čekija
87' [1 - 0] G. Pique

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas aikštės viduryje dominavęs Andresas Iniesta:

"Stats Zone" šioje dvikovoje išsiskyrė Andresą Iniestą ir Sergio Ramosą, atlikusius daug tikslių perdavimų šioje dvikovoje: <blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">FT <a href="https://twitter.com/hashtag/ESP?src=hash">#ESP</a> 1-0 <a href="https://twitter.com/hashtag/CZE?src=hash">#CZE</a> Ramos top passer but Iniesta did the damage (via <a href="https://twitter.com/StatsZone">@StatsZone</a> <a href="https://t.co/27l5cFQRVO">https://t.co/27l5cFQRVO</a>): <a href="https://t.co/fjtkCK682x">pic.twitter.com/fjtkCK682x</a></p>&mdash; Stats Zone (@StatsZone) <a href="https://twitter.com/StatsZone/status/742370079216697344">June 13, 2016</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> Turnyrinė D grupės lentelė