Galingieji ispanai neatsilaikė prieš Šveicariją © Eurofootball.lt
2010 metų pasaulio čempionate - pirmoji sensacija. Europos čempionė Ispanija, neabejotinai laikoma viena turnyro favoričių, pirmajame H grupės mače netikėtai 0-1 nusileido Šveicarijos rinktinei.

Jei ispanai savo grupėje užims antrą vietą, jau aštuntfinalyje jų laukia potenciali dvikova su Brazilija, kuri realiausiai pretenduoja užimti pirmą poziciją G grupėje.

Vicente Del Bosque komanda, kurioje pirmais smukais griežia tokios žvaigždės kaip Xavi, Fernando Torresas ir Davidas Villa, kontroliavo kamuolį net 63% laiko, atliko 8 smūgius į vartų plotą ir 17 - greta jo, tačiau nesugebėjo pralaužti darnios šveicarų gynybos.

Iki šios dienos Ispanija buvo laimėjusi net 45 rungtynes iš pastarųjų 48 bei be kluptelėjimų prasimušė į pirmenybes Europos atrankos zonos turnyre - bet, net vargiai leisdami šveicarams paliesti kamuolį, šį kartą ispanai aikštę paliko nugalėti.

Vienintelį įvartį antrojo kėlinio pradžioje pelnė saugas Gelsonas Fernandesas, iš kelių metrų pasižymėjęs po tolimo perdavimo ir kilusios sumaišties Ispanijos vienuolikės baudos aikštelėje.

Pirmajame kėlinyje Benaglio puikiai atrėmė Gerardo Pique smūgį, kuomet ispanų gynėjas iššoko vienas prieš vartininką, o po pertraukos panašioje situacijoje pasižymėti nepavyko Davidui Villa. Treneris Del Bosque į aikštę metė Fernando Torresą, Jesusą Navasą ir Pedro, tačiau arčiausiai išlyginamojo įvarčio buvo Xabi Alonso, sudrebinęs vartų skersinį.

Po pirmojo turo šioje grupėje ispanai netikėtai yra autsaideriai kartu su Čilei tokiu pat rezultatu pralaimėjusiu Hondūru.

Ispanija 0 - 1 Šveicarija
52' [0 - 1] Gelson Fernandes