„Gintra“ žengė į kitą UEFA moterų Čempionių lygos atrankos etapą © JumpStory nuotr.

Šiaulių „Gintra-Universiteto“ komanda peržengė pirmąjį UEFA moterų Čempionių lygos atrankos barjerą ir dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą kovos antrajame, kuris numatytas lapkričio 18–19 dienomis.

Lietuvos čempionės Šiauliuose vykusiose rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje 4: (0:0) pranoko Slovakijos čempiones Bratislavos „Slovan” futbolininkes.

Rungtynės prasidėjo gana atsargiai – abi komandos per pirmąsias minutes niekur neskubėjo. Tiesa, jau 11-ąją susitikimo minutę gerą progą pasižymėti turėjo rezultatyviausia „Gintros-Universiteto” futbolininkė Rimantė Jonušaitė, tačiau šios smūgis buvo kiek per silpnas, o varžovių vartininkė spėjo sureaguoti.

Sužaidus maždaug pusę kėlinio švieslentėje vis dar degė nuliai. Aštriai kairiajame krašte žaidusi Jessica Ayers ieškojo komandos draugių baudos aikštelėje, bet atsako nebuvo. 27-ąją minutę Medos Šeškutės budrumą patikrino slovakių kapitonė Martina Švecova, bet šiauliečių vartininkė žaidė užtikrintai. Aktyviai ir toliau rungtyniavusi J. Ayers 32-ąją mačo minutę tolimu smūgiu bandė užklupti varžovių vartininkė, tačiau Dominica Rezekova kontroliavo situaciją.

38-ąją minutę vieną realiausių šansų išvesti šiaulietes į priekį turėjo McKenna Davidson, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. Per likusį laiką aikštės šeimininkės dar sukūrė keletą pavojingų momentų, tačiau rezultatas liko nepakitęs – 0:0.

Iškart po pertraukos ir vėl pavojų prie varžovių vartų užkūrė J. Ayers. Vis dėlto kamuolys skriejo greta virpsto. Pirmąjį keitimą rungtynėse atliko „Gintros-Universiteto” vyriausiasis treneris – 57-ąją minutę vietoje McKennos Davidson į aikštę žengė Ru Mucherera.

Dar vieną idealią progą pelnyti pirmąjį mačo įvartį turėjo tik ką aikštėje pasirodžiusi R. Mucherera, tačiau viešnias išgelbėjo virpstas. Realiausio šanso pasižymėti sulaukė ir „Slovan” futbolininkės. 63-ąją minutę tik per plauką kuriozinio įvarčio išvengė šiaulietės – mūsiškes išgelbėjo tik virpstas.

Lietuvos čempionėms 66 susitikimo minutę pagaliau pavyko pralaužti varžovių gynybą – galva pasižymėjo gynėja Amanda Kass. Prabėgus dar keliolikai minučių po sumaišties varžovių baudos aikštelėje savo šansu pasinaudojo Abby Carchio padvigubinusi rezultatą

Paskutines varžovių viltis išsigelbėti sugniuždė po pertraukos pasirodžiusi ir itin aktyviai į žaidimą įsijungusi R. Mucherera. Rungtynių pabaigoje J. Čubrilo dar uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo Tristan Corneil – 4:0.