Granatkino turnyre Lietuvos rinktinė kovos dėl 9-16 vietų

Lietuvos U-18 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė Sankt Peterburge vykstančiame tarptautiniame Valentino Granatkino atminimo turnyre patyrė pirmąją nesėkmę. Nepaisant apylygės kovos, penktadienį lietuviai antrajame kėlinyje turėjo pripažinti Kazachstano rinktinės pranašumą 0:2.

Pirmajame kėlinyje komandos daug progų nesukūrė. Pavojingas buvo varžovų smūgis pirmąją minutę. daugiau darbo turėjo mūsų komandos vartininkas Pijus Petkevičius, kuris darbavosi dvikovose „antrajame aukšte“. Lietuviai prie varžovų vartų buvo atlikę kelis aštrius perdavimus į baudos aikštelę, tačiau įmušti nesugebėjo. Po kampinio pavojingai smūgiavo Kipras Kažukolovas.

Lietuvos komandos treneris dar pirmajame kėlinyje pakeitė du žaidėjus – Titas Aukštuolis pakeitė Džiugą Sūnelaitį, Tomas Janušauskas pakeitė traumą gavusį Audrių Lučauską.

Tačiau po pertraukos sėkmė nusisuko nuo lietuvių ir po apmaudžios mūsiškių vartininko klaidos varžovai išsiveržė į priekį. 50 minutę varžovas prasiveržė dešiniuoju kraštu iki galinės linijos, atidavė perdavimą prie artimojo virpsto, kur P. Petkevičiui išsprūdo kamuolys ir iš arti tiksliai smūgiavo Zhanali Pairuzas.

Po praleisto įvarčio Lietuva bandė spausti varžovus prie jų baudos aikštelės ir nuolat atliko aštrius perdavimus, bet šimtaprocentis progos jiems sukurti nepavyko.

72 minutę kazachstaniečiai įmušė antrąjį savo įvartį. Yerkebulanas Seidakhmetas iš baudos aikštelės krašto kairiajame atakos krašte gražiu smūgiu pasiuntė į tolimąjį vartų kampą.

Jau per pridėtą laiką buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys į Lietuvos vartus ir Kazachstanas galėjo įmušti trečią įvartį, bet P. Petkevičius atrėmė į dešinį kampą skriejusį varžovo smūgiuotą kamuolį. Rungtynės baigėsi rezultatu 0:2. Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju rungtynėse išrinktas Tomas Janušauskas.

"Liūdna, jog pralaimėjome. Turime pergalę, lygiąsias ir pralaimėjimą - pilną komplektą. Nesėkmės priežastis iš karto pasakyti sunku, reikės išanalizuoti ir padaryti išvadas. Vaikinai šiandien gavo pamoką. Pačiu procesu nesu nusivylęs, ir rezultatas nėra svarbiausia. Vaikinai labai nusiminę, tačiau galima pažiūrėti į tai iš teigiamos pusės, kartais jauniems žaidėjams reikia įvairių potyrių", - po dvikovos kalbėjo treneris Vytautas Vaškūnas.

Tai buvo paskutiniosios C grupės rungtynės Lietuvos komandai. Po šio susitikimo jau yra aišku, kad lietuviai (4 tšk.) grupėje neužims pirmosios vietos, į kurią pakilo Kazachstanas (5 tšk.). Po Slovakijos (5 tšk.) ir Azerbaidžano (1 tšk.) tarpusavio dvikovos paaiškėjo, jog Lietuvos rinktinė liko trečioje vietoje ir sekmadienį pradės kovą dėl 9-16 vietų.