"Granitas" pajuto pergalės skonį prieš autsaiderius iš Alytaus (VIDEO)

Keturias rungtynes „SMScredit.lt A lygos“ čempionate paeiliui pralaimėjęs „Klaipėdos granitas“ savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 2:0 (1:0) įveikė autsaiderę Alytaus „Dainavą“ ir nutraukė nesėkmių seriją. Daugiau nei du mėnesius pergalės džiaugsmo nepatyrę klaipėdiečiai neleido turnyro lentelėje atitrūkti „Šiauliams“ bei padidino persvarą prieš laipteliu žemiau esančią ir rungtynėmis mažiau sužaidusią Gargždų „Bangą“.

Aktyviau rungtynes pradėjęs „Klaipėdos granitas“ sužaidus vos penkias minutes galėjo nubausti svečių vartininką už neatsargumą. Išsmūgiuodamas kamuolį, Kornelijus Timofejevas šiek tiek uždelsė, leisdamas priartėti Borisui Ignatjevui. Perėmęs kamuolį Rokas Urbelis iškart pabandė jį atiduoti komandos puolėjui iš Rusijos, bet savo vartų sargo klaidą ištaisė patikimai sužaidę gynėjai.

Gausiomis pajėgomis į savo aikštės pusę atsitraukusi „Dainava“ didžiąją savo atakų dalį stengėsi surengti dešiniu kraštu, kur išsiskyrė Christophe’as Bellusas, tačiau pagalbos iš komandos draugų jis susilaukdavo retai, todėl puolime žaidęs Marco Pietro Pintusas perdavimų praktiškai nesulaukdavo ir  uostamiesčio vartininkui Tadui Norbutui kamuolį į savo rankas pirmajame kėlinyje paimti teko vos keletą kartų.

Aikštės šeimininkams sunkiai sekėsi ieškoti kelių link alytiškių vartų, perdavimus iš kraštų gynėjai atmušdavo. Vis tik sėkmė „Klaipėdos granitui“ nusišypsojo 28-ąją minutę, kai atšokusį kamuolį susistabdęs Edgaras Baranauskas fantastiškiu smūgiu kaire koja pasiuntė tiesiai į viršutinį vartų tinklą. Desperatiškas K.Timofejevo šuolis svečių komandos neišgelbėjo.

Po pertraukos uostamiesčio komanda surengė du R.Urbelio smūgiais pasibaigusius išpuolius. Iš pradžių saugo smūgį po nesėkmingo Roko Janilionio bandymo išmušti kamuolį blokavo vartininkui į pagalbą suskubęs Sergio Uyi, vėliau jau K.Timofejevas ne be vargo sugavo klaipėdiečio bandymą įmušti pažeme.

Įvarčio deficitą turėjusi „Dainava“ ne be atsitraukusių aikštės šeimininkų pagalbos perėmė iniciatyvą, tačiau didžioji dalis bandymų aštrinti atakas baigdavosi nuošalėmis. Situacijos nepakeitė ir po keitimo ant vejos pasirodęs Favouras Aniekanas.

Rungtynių pabaigoje į priekį nuskubėjusių alytiškių gynyboje atsivėrė erdvės, kuriomis ėmė naudotis uostamiesčio futbolininkai. 84-ąją minutę Aurimas Jurgelevičius puikiai įsiveržė į baudos aikštelę iškart pro porą varžovų, tačiau, pritrūkus tikslumo, nesugebėjo tiksliai atiduoti kamuolio link vartų įkirtusiam R.Urbeliui.

90-ąją minutę E.Baranauskas puikiai įmetė kamuolį R.Urbeliui. Saugas techniškai persimetė kamuolį per jį pasitikusį K.Timofejevą, tačiau apmaudžiai slystelėjo, leisdamas atskubėjusiems gynėjams panaikinti pavojų.

Tašką rungtynėse per arbitro kompensuotą laiką padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs „Klaipėdos granito“ vyr. treneris Robertas Poškus. Jis po tikslaus A.Jurgelevičiaus perdavimo atsidūrė vienas prieš vartus, ramiai suklaidino vartininką ir pasiuntė kamuolį į tuščių vartų tinklą. „Dainavos“ protestų dėl neužfiksuotos nuošalės teisėjų brigada neišgirdo.