H grupė: Belgijos rinktinė išsikapstė rungtynėse prieš Alžyrą, rusų vos nepražudė Akinfejevo klaida (VIDEO)

Antradienį kovas pradėjo ir H grupės komandos - "Mineirao" stadione susitiko Belgijos ir Alžyro ekipos. Po permainingos kovos pergalę 2-1 išplėšė Europos futbolo atstovai.

Rungtynių pradžioje daugiau kamuolį kontroliavo M.Wilmotso auklėtiniai, bet pavojingų progų nesukūrė. Iki 14 minutės belgai nesugebėjo net mušti vartų link.

Alžyro rinktinė atsakė kontrataka, tačiau Mahrezas didesnio pavojaus Courtoiso saugomiems vartams nesukėlė.

20 minutę A.Witselis pabandė laimę smūgiuodamas iš toli, bet Mbolhi buvo savo vietoje.

Po poros minučių Afrikos rinktinė surengė greitą išpuolį ir Vertonghenas nugriovė varžovą baudos aikštelėje. Teisėjas "apdovanojo" belgą geltona kortele ir suteikė S.Feghouli pasižymėti nuo 11 m. atžymos.

Afrikietis buvo taiklus - 1-0.

Atsikvošėję belgai ir toliau nekėlė grėsmės varžovų vartams.

34 minutę A.Witselis dar kartą mušė iš toli, 38 minutę Vertonghenas neišnaudojo baudos smūgio.

49 minutę po kampinio kamuolys netikėtai pačiam A.Witseliui pataikė į galvą ir vos neįskriejo į V.Halilhodžičiaus auklėtinių vartus.

Po septynių minučių Afrikos rinktinė taip pat po kampinio galėjo padvigubinti rezultatą.

Nematydamas prošvaisčių belgų treneris į aikštę išleido praėjusį sezoną "Man Utd" ekipoje nesublizgėjusį M.Fellaini ir neapsiriko. 26 metų saugas sulaukė De Bruyne'o perdavimo ir nusisukęs galva nukreipė kamuolį į nustėrusio Mbolhi vartus.

Užsivedę "raudonieji velniai" surengė greitą ataką ir tik po pertraukos aikštėje pasirodęs Mertensas galingu smūgiu persvėrė rezultatą - 1-2.

Belgija 2 - 1 Alžyras

25` [0 - 1] S. Feghouli (11m. baudinys)
70` [1 - 1] M. Fellaini
80` [2 - 1] D.Mertens

Startinės sudėtys:

Belgija: Courtois, Alderweireld, Kompany (c), Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Lukaku, Hazard, Van Buyten, Dembele, Chadli .

Alžyras: Mbolhi, Bougherra (c), Ghoulam, Halliche, Feghouli, Medjani, Bentaleb, Soudani, Taider, Mahrez, Mostefa

Kitose H grupės rungtynėse Rusijos ir Pietų Korėjos rinktinės sužaidė lygiosiomis 1-1.

Susitikimo pradžioje Fabio Capello treniruojama ekipa bando kontroliuoti situaciją aikštėje, tačiau korėjiečiai atsakydavo pavojingais išpuoliais.

8 minutę Lee Chung-Yongas atliko puikų perdavimą Ki Sung-Yongui, tačiau jam nepavyko suvaldyti kamuolio. Po poros minučių savo šansą turėjo Son Heung-Minas, kuris mušė virš skersinio.

26 minutę grėsmę varžovų vartams bandė sukelti rusai, tačiau korėjiečiai vėl tvarkingai apsigynė.

Po keturių minučių apie save priminė gynėjas S.Ignaševičius, galingu baudos smūgiu patikrinęs Jung Sung-Ryongo budrumą. Europiečiai neketino nusiraminti ir greitos atakos metu Žirkovas nepataikė į vartus.

Kėlinio pabaigoje kelias pavojingas progas surengė P.Korėjos komanda, tačiau rezultatas nepakito - 0-0.

Pylos gavę rusai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį, bet azijiečiai neliko skolingi.

57 minutę po smūgio kamuolio nesugraibė Rusijos vartininkas Akinfejevas, tačiau komandinėmis pastangomis jiems pavyko pasiginti.

Tai buvo įspėjimas F.Capello komandai, nes po vienuolikos minučių Keun-Ho Lee smūgiavo iš toli ir šįkart Akinfejevo neapsisprendimas gaudyti ar numušti kamuolį kainavo rusams įvartį.

Tiesa, korėjiečiai persvara ilgai nesidžiaugė - po keitimo šansą pasireikšti gavęs A.Keržakovas pasinaudojo sumaištimi baudos aikštelėje ir rezultatą išlygino.

Kėlinio pabaigoje komandos dar turėjo progų laimėti susitikimą, bet įvarčiais jų nepavertė.

Rusija: Akinfeev, Ignashevich, Glushakov, Kokorin, Berezutskiy, Shatov, Zhirkov, Samedov, Fayzulin, Eshchenko, Kombarov.

Pietų Korėja: S R Jung, S Y Yun, Y G Kim, H M Son, C Y Park, Y Lee, J C Koo, K Y Han, S Y Ki, C Y Lee, J H Hong.