H. Webbas pakomentavo teisėjų klaidą „Tottenham“ ir „Liverpool“ rungtynėse © Action Images via Reuters nuotr.

Anglijoje ir toliau nerimsta diskusijos dėl rugsėjo 30 dieną įvykusių rungtynių tarp „Tottenham“ ir „Liverpool“ ekipų.

Šiame mače netrūko diskutuotinų epizodų, tačiau didžiausią rezonansą sukėlė 34-ąją minutę Luiso Diazo neįskaitytas įvartis.

„Liverpool“ futbolininkui buvo užfiksuota nuošalė, kurią patvirtino ir VAR. Vis tik vaizdo pakartojimas aiškiai parodė, kad nuošalės tame epizode tikrai nebuvo.

Paaiškėjo, kad VAR teisėjas buvo įsitikinęs, kad aikštėje nuošalė nebuvo užfiksuota, todėl patvirtino tokį sprendimą. Kadangi nuošalė vis tik buvo užfiksuota, teisėjas atnaujino žaidimą laisvu smūgiu, o klaidą pastebėjęs VAR teisėjas jau nebegalėjo kištis į žaidimą.

PGMOL (teisėjų) asociacija vėliau net paviešino garso įrašą, kuriame girdima visa VAR ir aikštės teisėjų komunikacija.

Galiausiai situaciją pakomentavo ir PGMOL vadovas Howardas Webbas, kuris tik patvirtino, kad pagal taisykles po žaidimo atnaujinimo sprendimo keisti nebėra galima.

„Pastebėję klaidą VAR teisėjai svarstė, ar gali dar kartą kištis į žaidimą ar ne. Vis tik buvo suprasta, kad pagal IFAB taisykles to daryti nebėra galimybės.

Akivaizdu, kad visos VAR procedūros yra aprašytos taisyklėse, jog visose lygose ši procedūra būtų tokia pati. Deja, pagal tas taisykles, sugrįžti į ta epizodą po žaidimo atnaujinimo nebebuvo galima.

Aš suprantu, kad daug kam kilo klausimų dėl to. Kiek žinau, IFAB artimiausiu metu planuoja peržiūrėti VAR protokolą“, – bendraudamas su „Sky Sports“ kalbėjo H. Webbas.

PGMOL vadovas taip pat patvirtino, kad aikštės teisėjas apie klaidą sužinojo tik pasibaigus rungtynėms.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB