"Hearts" ekipą gelbėjo lietuvių įvarčiai © Eurofootball.lt
Škotijos čempionate šeštadienį vyko penkeri 17-ojo turo mačai. Du mėnėsius laimėti nesugebančią "Hearts" ekipą nuo nesėkmės prieš lygos naujoką "St. Mirren" gelbėjo lietuvių įvarčiai, o Edinburgo komandos lygiosiomis pasinaudojo ir ją aplenkė pergales iškovojęs miesto kaimynas "Hibernian" bei "Kilmarnock". Lyderis "Celtic" minimalia persvara palaužė "Aberdeen", o "Motherwell" išplėšė pergalę svečiuose.

Po ilgos pertraukos prie "Hearts" komandos vairo vėl stojo Valdas Ivanauskas, ir jis startinėje vienuolikė lyginant su praėjusiu maču padarė tris pakeitimus - Jullieną Brellier, Nerijų Barasą, ir, kaip manoma, su klubo vadovybe vėl sukonfliktavusį Steveną Pressley, pakeitė Ibrahimas Tallis bei po traumos grįžę Neilas McCannas ir Edgaras Jankauskas.

Į aikštę nuo rungtynių pradžios išbėgo ir mače su "Inverness" puikiai pasirodęs Saulius Mikoliūnas, kuris jau 17-ąją sekundę Paislyje vykusiame susitikime su "St. Mirren" išvedė svečius į priekį - po tikslaus E.Jankausko perdavimo savo tėvynainiui šis nuginklavo vartininką Tony Bullocką.

Vėliau šeimininkai perėmė iniciatyvą ir gerų galimybių įmušti neišnaudojo į vartus nepataikęs Simonas Lappinas bei Stewartas Keanas, kurio smūgį atrėmė vartininkas Craigas Gordonas. "Hearts" atsakė dar vienu "lietuvišku" išpuoliu, bet gavusiam kamuolį iš A.Veličkos E.Jankauskui įmušti nepavyko, o kitoje aikštės pusėje po kampinio pro šalį mušė Kevinas McGowne'as.

Visgi "St. Mirren" pastangos atsipirko ir 19 minutę "Hearts" neapsigynus nuo baudos smūgio pirmas prie kamuolio suskubo ir rezultatą išlygino S.Keanas, kuris praėjus dar porai minučių pelnė ir antrąjį įvartį, kai pasiuntė kamuolį į vartus po Garry Brady perdavimo. Tiesa, netrukus šeimininkų ekipos didvyris patyrė traumą ir buvo pakeistas, o svečių gretose nepatenkintas savo gynėjais V.Ivanauskas nusprendė vietoje Christophe'o Berra į aikštę išleisti Marių Žaliūką.

Sužaidus 34 minutes pasinaudojęs po S.Mikoliūno bandymo atšokusiu kamuoliu įmušė rezultatyviausias "Hearts" puolėjas A.Velička, bet jam buvo užfiksuota nuošalė. Svečiai iš Edinburgo toliau atakavo ir po kampinio I.Tallio galva muštą kamuolį galva nuo vartų linijos išmušė T.Bullockas, o likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos šimtaprocentinę progą turėjo E.Jankauskas, tačiau puolėjas iš Lietuvos suabejojo ar nėra nuošalės ir smūgiavo nestipriai.

Antrojo kėlinio pradžioje po tikslios kombinacijos "St. Mirren" vos nepelnė dar vieno įvarčio, bet "Hearts" laimei J.Suttonas kamuolio nesiekė. Tai suteikė progą svečiams ir 51 minutę ja pasinaudojo M.Žaliūkas - po atlikto baudos smūgio lietuvis aplenkė vartininką ir galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Edinburgo klubas siekė pergalės ir įpusėjus kėliniui prie pasižymėjusių lietuvių vos neprisidėjo E.Jankauskas, tačiau komandos draugui A.Veličkai perdavus į baudos aikštelę jis smūgiu galva pataikė į skersinį. Tačiau 75 minutę V.Ivanausko auklėtinių viltis galutinai palaidojo antrą geltoną užsidirbęs saugas Paulas Hartley, ir rezultatui nepasikeitus komandoms teko tenkintis lygiosiomis.

Tai buvo devintosios "Hearts" rungtynės be pergalės - sostinės ekipa nesugebėjo iškovoti pergalės beveik lygiai du mėnesius nuo spalio 1-osios mačo su "Dundee Utd". Įdomu tai, kad per šį laikotarpį visus įvarčius komandai pelnė lietuviai, o penkis iš septynių įmušė itin sėkmingai lygoje startavęs A.Velička.

Dar du prarasti taškai Edinburgo ekipą nustūmė jau į šeštą turnyrinės lentelės vietą, nes pergales iškovojo iki tol mažiau ar tiek pat taškų turėję klubai - "Kilmarnock" namuose net 5-1 sutriuškino dešimtyje mačą baigusį autsaiderį "Dunfermline", o "Hibernian" atsitiesė po praleisto įvarčio ir 2-1 įveikė "Dundee Utd" komandą.

Dramatiškai susiklostė rungtynės tarp "Inverness" ir "Motherwell". Tris mačus iš eilės nepasižymėjęs "Inverness" to nesugebėjo padaryti ir dar kartą, o svečiams "Motherwell" futbolininkams įmušti pavyko pačioje susitikimo pabaigoje, kai Darrenas Dodsas baudos aikštelėje pargriovė Scottą McDonaldą ir buvo pašalintas iš aikštės, o 11 metrų baudinį realizavo Richie Foranas.

Glazge susitiko nugalėtojų titulą ginantis lyderis vietos "Celtic" ir pastaruoju metu į kovą dėl antrosios vietos įsitraukęs "Aberdeen" klubas. Svečius didžiąją rungtynių dalį gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas Jamie Langfieldas, tačiau jis niekuo nebegalėjo padėti savo ekipai 71-ąją minutę, kai vienintelį mačo įvartį smūgiu iš 8 metrų pelnė lenkas Maciejus Zurawskis. Per pridėtinį laiką "Aberdeen" dar galėjo išplėšti lygiąsias, bet Russello Andersono smūgį galva atrėmė Arturas Borucas.

"Celtic" iškovojo devintą pergalę iš tiek pat galimų namuose ir dabar 16 taškų pirmauja prieš "Aberdeen" bei kitą Glazgo klubą "Rangers", kuris savo turo rungtynes išvykoje prieš "Falkirk" žais sekmadienį.

Šeštadienio rungtynių statistika

"%c00119" 1 - 0 "%c00224"
72' [1 - 0] Maciej Zurawski

"%c00192" 2 - 1 "%c00226"
24' [0 - 1] Shelton Martis (į savo vartus)
45' [1 - 1] Rob Jones
73' [2 - 1] Steven Fletcher

"%c00227" 0 - 1 "%c00230"
90' [0 - 1] Richie Foran (11m.)

90' Darren Dods ("Inverness") pašalintas iš aikštės

"%c00228" 5 - 1 "%c00151"
7' [1 - 0] Gordon Greer
11' [1 - 1] Stevie Crawford
19' [2 - 1] Paul Di Giacomo
25' [3 - 1] Paul Di Giacomo
27' [4 - 1] Colin Nish
72' [5 - 1] Colin Nish

57' Souleymane Bamba ("Dunfermline") pašalintas iš aikštės

"%c00298" 2 - 2 "%c00219"
1' [0 - 1] Saulius Mikoliūnas
19' [1 - 1] Stewart Kean
21' [2 - 1] Stewart Kean
51' [2 - 2] Marius Žaliūkas

75' Paul Hartley ("Hearts") pašalintas iš aikštės