"Hearts" nesėkmė Škotijos čempionate © Eurofootball.lt
Po tarptautinių rungtynių pertraukos šeštadienį kovos prasitęsė ir Škotijos "Premier" lygoje. Netikėtą nesėkmę namuose prieš "St.Mirren" patyrė "lietuviškasis" Edinburgo "Hearts", kurio suklupimas leido lyderio pozicijoje įsitvirtinti sunkią pergalę iškovojusiam "Celtic", tuo tarpu "Rangers" nugalėjo triuškinamai, o "Dunfermline" ir "Inverness" įsirašė pirmąsias pergales.

"Hearts" gretose vėl nebuvo susirgusio Deivido Česnauskio ir traumuotų Nerijaus Barasos bei Edgaro Jankausko, nuo pradžios mačą pradėjo Saulius Mikoliūnas, o Marius Žaliūkas ir Andrius Velička buvo tarp atsarginių. Pirmą gerą progą pasižymėti turėjo būtent S.Mikoliūnas, bet jo smūgį iš aštuonių metrų puikiai atrėmė "St. Mirren" vartininkas Tony Bullockas.

Pakėlus kampinį vartininkas jau gelbėjo savo komandą nuo S.Pressley smūgio galva, o kiek vėliau du gynėjai pargriovė S.Mikoliūną baudos aikštelėje, tačiau teisėjas nusprendė saugui iš Lietuvos parodyti geltoną kortelę už vaidybą. Rungtynėms tęsiantis bandymais apsikeitė Hughas Murray ir "Hearts" čilietis Mauricio Pinilla, šalia šeimininkų vartų galva pramušė Johnas Suttonas.

72 minutę aikštėje pasirodė ir Edinburgo klubo gretose debiutavo A.Velička, bet tai buvo ne Valdo Ivanausko auklėtinių diena ir likus aštuonioms minutėms iki susitikimo pabaigos kontratakoje C.Gordonui atrėmus Craigo Molloy smūgį kamuolys atšoko Stewartui Keanui, kuris ir pelnė vienintelį mačo įvartį bei padėjo "St. Mirren" iškovoti pirmą pergalę prieš "Hearts" nuo 1988/89 metų sezono.

Vienvaldžiu lyderiu pasinaudojęs "Hearts" pralaimėjimu tapo nugalėtojų titulą ginantis Glazgo "Celtic", kuris atkakliame mače išvykoje palaužė "Aberdeen". Vienintelį įvartį 79 minutę smūgiu iš baudos aikštelės prieigų antras rungtynes iš eilės pelnė "Celtic" naujokas olandas Janas Vennegooras of Hesselinkas, o susitikimo pabaigoje šeimininkų kapitonas Russellas Andersonas pataikė į skersinį.

Į antrą vietą pakilo nesunkią pergalę namuose pasiekęs kitas Glazgo klubas "Rangers" - Paulo Le Gueno treniruojama ekipa, į kurios gretas grįžo kapitonas Barry Fergusonas, sutriuškino "Falkirk" rezultatu 4-0. Įvarčius nugalėtojams pelnė Philas Bardsley, Dado Pršo, Krisas Boydas ir Thomas Buffelis.

Pirmą kartą iš karto tris taškus į savo sąskaitą įsirašė "Dunfermline" komanda, du kartus atsitiesusi po praleistų įvarčių ir išplėšusi pergalę prieš "Kilmarnock" rungtynių pabaigoje, ir autsaiderių dvikovą svečiuose įtikinama persvara 4-1 prieš "Motherwell" laimėjęs "Inverness" klubas.

Šeštadienio 6 turo rezultatai

"%c00224" 0 - 1 "%c00119"
79' [0 - 1] Jan Vennegoor of Hesselink

"%c00151" 3 - 2 "%c00228"
9' [0 - 1] Daniel Invincibile
42 [1 - 1] Derek Young
52' [1 - 2] Gary Wales
73' [2 - 2] Gary Mason
84' [3 - 2] Crawford

"%c00219" 0 - 1 "%c00298"
82' [0 - 1] Stewart Kean

"%c00230" 1 - 4 "%c00227"
25' [0 - 1] Ross Tokely
48' [0 - 2] Craig Dargo
72' [1 - 2] Scott McDonald
79' [1 - 3] Grant Munro
87' [1 - 4] Liam Keogh

"%c00121" 4 - 0 "%c00259"
17' [1 - 0] Phillip Bardsley
28' [2 - 0] Dado Prso
68' [3 - 0] Kris Boyd (11m.)
78' [4 - 0] Thomas Buffel