"Hearts" nutraukė "Rangers" pergalių seriją © Eurofootball.lt
Pirmąją nesėkmę Škotijos čempionate šį sezoną patyrė ir lyderio poziciją prarado iki tol be suklupimų žengęs Glazgo "Rangers" klubas, kuris išvykoje nusileido Edinburgo "Hearts" ir užleido pirmąją vietą triuškinančią pergalę iškovojusiam Glazgo "Celtic". Staigmeną pateikė "Motherwell" ekipa, kuriai pavyko svečiuose nugalėti "Aberdeen', trečioje vietoje esantis "Hibernian" prarado taškus mače su "Falkirk", o "Kilmarnock" varžovų aikštėje laimėjo prieš "Gretna".

"Hearts" ekipoje rungtynėse su "Rangers" nebuvo traumuotų Lietuvos rinktinės saugų Deivido Česnauskio ir Sauliaus Mikoliūno, taip pat puolėjo Andriaus Veličkos. Startinėje sudėtyje žaidė du lietuviai - gynėjas Marius Žaliūkas ir saugas Audrius Kšanavičius.

13 minutę Edinburgo "Tynecastle" stadione šeimininkus į priekį smūgiu iš baudos aikštelės prieigų išvedė Andrew Driveris, o 27 minutę po Ibrahimo Tallio smūgio kamuolys rikošetu dar kartą atsidūrė "Rangers" vartų tinkle.

Po pertraukos "Rangers" sušvelnino atsilikimą Danielio Cousino 11 metrų baudiniu, tačiau "Hearts" pergalę padėjo užtikrinti po keitimo aikštėje 49 minutę pasirodęs Kęstutis Ivaškevičius. 66 minutę jis uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo Michaelas Stewartas, o 70 minutę po lietuvio smūgio vartininkas Allanas McGregoras nesugebėjo atmušti kamuolio.

Dar po keturių minučių "Rangers" antrą įvartį pelnė amerikietis DaMarcusas Beasley, bet "Hearts" išlaikė persvarą ir iškovojo antrą pergalę lygoje iš eilės. Tuo tarpu "Rangers" tai buvo pirmasis pralaimėjimas po penkių iš eilės pergalių.

Pasinaudojęs savo miesto kaimynų suklupimu į pirmą vietą pakilo nugalėtojų titulą ginantis Glazgo "Celtic", kuris savo aikštėje be vargo įveikė autsaiderį "Inverness" rezultatu 5-0.

Šeštadienio 6 turo rungtynių rezultatai

"Hearts" 4 - 2 "Rangers"
13' [1 - 0] Andrew Driver
27' [2 - 0] Ibrahim Tall
49' [2 - 1] Daniel Cousin 11m.)
66' [3 - 1] Michael Stewart (11m.)
70' [4 - 1] Kęstutis Ivaškevičius
74' [4 - 2] DaMarcus Beasley

"Falkirk" 1 - 1 "Hibernian"
5' [0 - 1] Clayton Donaldson (11m.)
47' [1 - 1] Pedro Moutinho

"Aberdeen" 1 - 2 "Motherwell"
34' [0 - 1] Paul Quinn
37' [0 - 2] Chris Porter
65' [1 -2 ] Jamie Smith

"Gretna" 1 - 2 "Kilmarnock"
4' [0 - 1] William Gibson
36' [0 - 2] Ryan Jarvis
90' [1 - 2] Gavin Skelton

"Celtic" 5 - 0 "Inverness"
15' [1 - 0] Jan Vennegoor of Hesselink
41' [2 - 0] Massimo Donati
56' [3 - 0] Shunsuke Nakamura
59' [4 - 0] Jan Vennegoor of Hesselink
70' [5 - 0] Philip McGuire (į savo vartus)