Į ČL pusfinalį žengė "Milan" ir "Villarreal" © Eurofootball.lt
Antradienį sužaidus atsakomąsias UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio dvikovas paaiškėjo, jog į pusfinalį žengė "Milan" bei "Villarreal" klubai, kurie iškovojo pergales atsakomuosiuose mačuose ir eliminavo atitinkamai "Lyon" bei Milano "Inter" ekipas.

"San Siro" stadione šeimininko "Milan" klubo laukė tikras nervų karas su "Lyon" vienuolike, nes pirmasis komandų susitikimas buvo pasibaigęs be įvarčių. Milano ekipoje mačą aktyviausiai pradėjo Fillippo Inzaghi, kurio du bandymai skriejo pro šalį, tuo tarpu svečiams galimybių įmušti atsirado po šeimininkų klaidų - suklydus Serginho iš toli netiksliai mušė Sydney Govou, o vartininkui Didai nepataikius į kamuolį prie jo nespėjo Sylvaine`as Wiltordas.

Įpusėjus kėliniui Dida paliko savo vartus bandydamas sustabdyti Fredo išpuolį, tačiau Florentui Malouda nepavyko tiksliai permesti kamuolio per gynėjus. 25 minutę nesugebėjęs išnaudoti varžovų klaidų "Lyon" buvo nubaustas po savo pirmosios - prancūzų ekipa prarado kamuolį aikštės viduryje ir po Clarence`o Seedorfo perdavimo iš krašto Fillipo Inzaghi galva pelnė pirmąjį įvartį.

Vis dėlto, šeimininkai pirmavo vos šešias minutes, nes dar kartą neužtikrintai sužaidus jų vartininkui "Lyon" rezultatą išlygino. Po Juninho baudos smūgio Dida nesugebėjo pasiekti kamuolio ir sumaištyje baudos aikštelėje Mahamadou Diarra sugebėjo įmušti galva į tuščius vartus.

Įmušęs įvartį išvykoje "Lyon" atsidūrė geresnėje situacijoje ir "Milan" ekipai dabar jau būtinai reikėjo pasiekti pergalę. Pirmą bandymą tai padaryti atliko Clarence`as Seedorfas, kurio staigus smūgis praskriejo šalia virpsto, tačiau "Lyon" atakos buvo ne mažiau pavojingos ir iš pradžių Juninho smūgį-perdavimą iš krašto atrėmė Dida, o po kampinio Fredo galva muštas kamuolys atsimušė nuo "Milan" vartų virpsto.

Antrojo kėlinio pradžioje galimybę turėjo šeimininkų gynėjas Alessandro Nesta, bet jam nepavyko galva nukreipti kamuolio į vartus. Pavojingojo Juninho baudos smūgį sustabdė Milano ekipos sienelė, o kontratakoje Andrejus Ševčenka iš aštraus kampo smūgiavo virš vartų. Komandos toliau apsikeitinėjo pavojingomis atakomis, tačiau įmušti niekaip nesisekė. Labai arti įvarčio po kampinio buvo Kaka, bet jo galva smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos paskutinę akimirką išmušė S.Wiltordas.

Vis tik rungtynių pabaigoje "Milan" nuolatiniu spaudimu pagaliau sugebėjo pralaužti iki tol patikimai žaidusių "Lyon" gynėjų pasipriešinimą - A.Ševčenkos smūgiuotas kamuolys atšoko nuo abiejų virpstų ir smūgiu iš visiškai arti savo komandą į priekį išvedė Filippo Inzaghi, o per pridėtinį laiką paskutinį "vinį" į "Lyon" "karstą" "įkalė" A.Ševčenka, kuris pasinaudojęs Francois Clerco klaida suklaidino vartininką Gregory Coupet ir užtvirtino savo komandai pergalę.

"Milan" išsigelbėjo ir eilinį kartą pateko į Čempionų lygos pusfinalį, o "Lyon" svajonė tapti stipriausia Europos komanda jau trečius metus iš eilės baigėsi ketvirtfinalio etape.

Kitoje poroje šių metų Čempionų lygos sensacijos vardą dar kartą patvirtino lygos debiutantas "Villarreal", kuriam reikėjo revanšo minimalia persvara prieš Milano "Inter". Kaip ir buvo galima tikėtis, šeimininkai savo stadione aktyviai pradėjo mačą ir pirmas progų pasižymėti turėjo buvęs "Milan" žaidėjas Jose Mari, bet po Ventos perdavimo jo muštas kamuolys praskriejo virš vartų.

33 minutę Francesco Toldo turėjo atmušti Rodolfo Arrubarrena bandymą galva, Juano Romano Riquelme smūgis buvo netikslus, o "Inter" atsakė nesėkmingu Dejano Stankovičiaus bandymu. Puikiai žaidęs J.R.Riquelme toliau grasino italų komandos vartams, tačiau jo dar vienas bandymas buvo nesėkmingas, tuo tarpu po jo pakelto kampinio italas Alessio Tacchinardi nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė ir "Inter" toliau turėjo gintis nuo "Villarreal" išpuolių. Nemažai darbo turėjo F.Toldo - jis iš pradžių atmušė Jose Mari smūgį, vėliau apsigynė nuo dar vieną J.R.Riquelme bandymo. Visgi vartininkas pagaliau suklydo, ir 58 minutę po baudos smūgio jam nespėjus prie kamuolio R.Arruabarrena galva pasiuntė jį į vartus.

Netrukus F.Toldo jau puikiai gelbėjo nuo Diego Forlano galingo smūgio, ir nors norėdamas išlikti turnyre "Inter" privalėjo mušti įvartį svečiams taip ir nepavyko rimčiau prispausti šeimininkų prie savo vartų. "Villarreal" išsaugojo sau palankų rezultatą ir sensacingai žengė į pusfinalį, o "Inter" dar kartą kiek anksti baigė pasirodymą Čempionų lygoje.

Antradienio atsakomųjų rungtynių statistika

"%c00086" 1 - 0 Milano "%c00037"
(Pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 2-2, "Villarreal" žengė toliau dėl svečiuose įmušto įvarčio)
58` [1 - 0] Rodolfo Arruabarrena

"%c00062" 3 - 1 "%c00055"
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 3-1)
25` [1 - 0] Filippo Inzaghi
31` [1 - 1] Mahamadou Diarra
88` [2 - 1] Filippo Inzaghi
90+3` [3 - 1] Andriy Shevchenko